środa, 08 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szyny, spawy i... milczenie

Szyny, spawy i... milczenie

Szyny, spawy i... milczenie
Data publikacji: 2016-05-01 20:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:01
Wywietleń: 2922 131915

Po trzech tygodniach od ostatniej publikacji ponowiliśmy pytania w sprawie wyników ekspertyz szyn i spawów w torowiskach na ul. ul. Energetyków, Gdańskiej i pętli Basen Górniczy w Szczecinie. Dlaczego do tej pory wyniki te nie zostały przedstawione opinii publicznej?

- Tramwaje Szczecińskie Sp. z o.o. jest w posiadaniu obu ekspertyz, obecnie trwa ich analiza. Obie zostały także przedstawione Gminie Miastu Szczecin. Planowane jest spotkanie wszystkich zainteresowanych stron, po nim zostaną przestawione i upublicznione wnioski z ustaleń ekspertów. Komunikat powinien być podany do informacji na początku maja – zakomunikowała nam Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa spółki TS i jednocześnie ZDiTM.

Do niedzieli na nasze pytania o termin upublicznienia wyników ekspertyz i o to, dlaczego do tej pory nie zostały one ujawnione, nie raczył odpowiedzieć Marcin Pawlicki, zastępca prezydenta Szczecin ds. komunalnych.

Energopol Szczecin S.A., generalny wykonawca inwestycji - o czym już informowaliśmy - na początku kwietnia przekazał wyniki zleconych przez siebie badań. Osobną korespondencję skierowaliśmy do Janusza Busza, prezesa zarządu i Marcina Banasika, członka zarządu, dyrektora handlowego krakowskiej spółki Taumer, która jako podwykonawca odpowiadała za montaż torowiska, w tym spawanie szyn.

– Pierwsze próbki przekazaliśmy do ZUT i mamy deklarację, że najpóźniej do końca marca będzie gotowe opracowanie –informował radnych komisji komunalnej rady Szczecina jeszcze w lutym br. Szymon Matusiak ze spółki Taumer. -  To dotyczy samej szyny – wówczas wyjaśniał. - Natomiast jeśli chodzi o złącza, to dwie próbki, które zostały pobrane i opisane dostarczone zostaną do Gliwic do badania pod kątem jakości spawów.

Próbowaliśmy kolejny już raz ustalić, czy spółka Taumer jest już w posiadaniu wyników zleconych przez siebie ekspertyz dotyczących przyczyn licznych pęknięć na całej trasie nowych torowisk na pętli Basen Górniczy oraz w ulicach Gdańskiej i Energetyków w Szczecinie, do jakich doszło na początku tego roku. Wyjaśnienia, wypowiedzi, czy choćby zdania komentarza do sprawy nadal brak. Tak samo było na początku kwietnia. Milczenie. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Komentarze

wahrheit
Co by tu zrobić żeby temat zamieść pod dywan ?
2016-05-04 11:47:54
SromotnikBezwstydny
Mielismy "drugi Kuwejt" , "drugą Japonię" teraz mamy "drugi Dubaj".... Tak to jest , gdy zamiast fachowców zatrudnia się pociotków,szwagrów brata itp. niedouków(vide-efekt w Stadninie koni w Janowie Podlaskim, vide - dyrektor Lotniska Balice -koleś -kochaś Szydła-historyk...)...
2016-05-03 09:54:54
DLA NIEPOINFORMOWANYCH ! ! !
Drodzy Państwo ! Ostatnio jechałem z klientem ( jestem taksówkarzem ) . Okazał się nim jeden z głównych wykonawców tej inwestycji . NIE ma problemu w sprawach ! Uświadomcie to sobie, to NIE spawy ! Problem jest w torach... Tory które są położone, nie pochodzą z HUTY STALOWA WOLA ale z AUSTRII . Jakiś kretyn myślał że w 3mce zrobią tory do tego tramwaju , a gdyby je wtedy zamówili były by do odbioru w czerwcu tego roku. Dlatego zamówiono je z AUSTRII , jednak te tory miały być pod szybką kolej w DUBAJU.... i oto mamy kawałek DUBAJU w Szczecinie . Te tory nie są przystosowane do mrozów. Ot to cały problem
2016-05-02 11:57:41
SromotnikBezwstydny
"..Planowane jest spotkanie wszystkich..." Zatem z g o s p o d a r k i planowej przeszliśmy na planowaną n i e g o s p o d a r n o ś ć !!! Szyny jeszcze nie załatwione, a już pękają betony "wąwozów" tramwajowych... Czekam, kiedy runą słupy sieci energetycznej....
2016-05-02 11:46:24
NIK
NIK krytycznie ocenił nadzór miejskich inwestycji w latach 2012-2014. Wnioski jak widać nie zostały wyciągnięte. Czy jest w tej sprawie prowadzone jakieś dochodzenie?
2016-05-02 10:46:09
aeyu
"Polska nie musi być biedna ani bogata a musi być katolicka" Goryszewski, no właśnie szczecin jest katolicki we władzach, a miasto się zadłuża ku bogactwie władz i ich kolegów, a bałagan i niekompetencja trwa już drugą kadencję, zobaczymy jak szybko ludność spadnie o kolejne 100.000 mieszkańców, przy takiej polityce, jeszcze troche niepotrzebnych i nietrafionych inwestycji, i będzie bum jak w Hiszpani czy Grecji...
2016-05-02 08:58:10
nie głosowałem na Prezia
Prezio przed wyborami rozmawiał z ludźmi, wychodził do nich na ulice, jeździł z nim tramwajami. Ci, co się dali na to nabrać, zagłosowali na niego i Prezio wygrał i wrócił do dawnych zwyczajów. Nie odpowiada na krytykę, nie ma kontaktu z mieszkańcami, miejskie inwestycje traktuje wg swojej żelaznej zasady - ZRÓB I ZAPOMNIJ.
2016-05-02 08:47:55
żenada
cały ten floating garden to kupa goowna wg mnie!!! biało zielone takie barwy według niektórych kmiotów są w herbie Szczecina...
2016-05-02 08:31:37
m
milczenie jest zlotem
2016-05-02 05:19:35
@
Uważam że czepiacie sie prezia. Od tego on ma inż w ZDTiM. Jaki prezydent, tacy inżynierowie. Jeden wart dugiego. A prezio... no cóż, kamery, flesze błysk łysiny , to robi wrażenie, prezydentem się bywa, szołmenem się jest.
2016-05-02 00:58:29
Sknocona szumna inwestycja.
Marcin Pawlicki, zastępca prezydenta Szczecin ds. komunalnych,jedne bagno.Czekamy na organy kontrolne CBA albo ABW w końcu należy zakończyć ten bałagan który jest w Szczecinie z inwestycjami a prezydenci na pewno do wymiany.
2016-05-02 00:22:57
Myslik
A co zrobił z aferą doryczącą miejskiego łowczego? Nic. Urzedaski skompromitowane i nietransparentne w sprawie miejskiego łowczego nadal pracują w WGKIOŚ.
2016-05-01 23:34:50
Sedina2008
Pytajcie przy okazji, co z pętlą autobusową na Turkusowej. Kiedy koniec (a najpierw początek budowy?. Ile już jest dni opóźnienia w stosunku do terminu umownego? Czy to prawda, że wjazd na nową pętlę będzie się odbywała od strony ulicy Walecznych? Jeśli tak, to będzie to kolejna porażka i nieuniknione korki. Dlaczegom to wszystko jest utajniane?
2016-05-01 23:34:02
ckm
to jakie v max teraz mamy na tej linii?
2016-05-01 23:29:48
henryka szczecin
Hej! Prezydent Krzystek nie ma głowy do takiego problemu ,jak szybki tramwaj.Pan Prezydent miał problem z czystością jeziora Szmaragdowe,dlatego wziął udział w jego oczyszczaniu.Pozdrawiam.
2016-05-01 22:09:58
Nikt
Nikt nie pęka - wszyscy cicho siedzą a wolny tramwaj sunie jak floating tramwaj