piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szyny, spawy i... milczenie

Szyny, spawy i... milczenie

Szyny, spawy i... milczenie
Data publikacji: 2016-05-01 20:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:01
Wywietleń: 2859 131915

Po trzech tygodniach od ostatniej publikacji ponowiliśmy pytania w sprawie wyników ekspertyz szyn i spawów w torowiskach na ul. ul. Energetyków, Gdańskiej i pętli Basen Górniczy w Szczecinie. Dlaczego do tej pory wyniki te nie zostały przedstawione opinii publicznej?

- Tramwaje Szczecińskie Sp. z o.o. jest w posiadaniu obu ekspertyz, obecnie trwa ich analiza. Obie zostały także przedstawione Gminie Miastu Szczecin. Planowane jest spotkanie wszystkich zainteresowanych stron, po nim zostaną przestawione i upublicznione wnioski z ustaleń ekspertów. Komunikat powinien być podany do informacji na początku maja – zakomunikowała nam Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa spółki TS i jednocześnie ZDiTM.

Do niedzieli na nasze pytania o termin upublicznienia wyników ekspertyz i o to, dlaczego do tej pory nie zostały one ujawnione, nie raczył odpowiedzieć Marcin Pawlicki, zastępca prezydenta Szczecin ds. komunalnych.

Energopol Szczecin S.A., generalny wykonawca inwestycji - o czym już informowaliśmy - na początku kwietnia przekazał wyniki zleconych przez siebie badań. Osobną korespondencję skierowaliśmy do Janusza Busza, prezesa zarządu i Marcina Banasika, członka zarządu, dyrektora handlowego krakowskiej spółki Taumer, która jako podwykonawca odpowiadała za montaż torowiska, w tym spawanie szyn.

– Pierwsze próbki przekazaliśmy do ZUT i mamy deklarację, że najpóźniej do końca marca będzie gotowe opracowanie –informował radnych komisji komunalnej rady Szczecina jeszcze w lutym br. Szymon Matusiak ze spółki Taumer. -  To dotyczy samej szyny – wówczas wyjaśniał. - Natomiast jeśli chodzi o złącza, to dwie próbki, które zostały pobrane i opisane dostarczone zostaną do Gliwic do badania pod kątem jakości spawów.

Próbowaliśmy kolejny już raz ustalić, czy spółka Taumer jest już w posiadaniu wyników zleconych przez siebie ekspertyz dotyczących przyczyn licznych pęknięć na całej trasie nowych torowisk na pętli Basen Górniczy oraz w ulicach Gdańskiej i Energetyków w Szczecinie, do jakich doszło na początku tego roku. Wyjaśnienia, wypowiedzi, czy choćby zdania komentarza do sprawy nadal brak. Tak samo było na początku kwietnia. Milczenie. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Komentarze

wahrheit
Co by tu zrobić żeby temat zamieść pod dywan ?
2016-05-04 11:47:54
SromotnikBezwstydny
Mielismy "drugi Kuwejt" , "drugą Japonię" teraz mamy "drugi Dubaj".... Tak to jest , gdy zamiast fachowców zatrudnia się pociotków,szwagrów brata itp. niedouków(vide-efekt w Stadninie koni w Janowie Podlaskim, vide - dyrektor Lotniska Balice -koleś -kochaś Szydła-historyk...)...
2016-05-03 09:54:54
DLA NIEPOINFORMOWANYCH ! ! !
Drodzy Państwo ! Ostatnio jechałem z klientem ( jestem taksówkarzem ) . Okazał się nim jeden z głównych wykonawców tej inwestycji . NIE ma problemu w sprawach ! Uświadomcie to sobie, to NIE spawy ! Problem jest w torach... Tory które są położone, nie pochodzą z HUTY STALOWA WOLA ale z AUSTRII . Jakiś kretyn myślał że w 3mce zrobią tory do tego tramwaju , a gdyby je wtedy zamówili były by do odbioru w czerwcu tego roku. Dlatego zamówiono je z AUSTRII , jednak te tory miały być pod szybką kolej w DUBAJU.... i oto mamy kawałek DUBAJU w Szczecinie . Te tory nie są przystosowane do mrozów. Ot to cały problem
2016-05-02 11:57:41
SromotnikBezwstydny
"..Planowane jest spotkanie wszystkich..." Zatem z g o s p o d a r k i planowej przeszliśmy na planowaną n i e g o s p o d a r n o ś ć !!! Szyny jeszcze nie załatwione, a już pękają betony "wąwozów" tramwajowych... Czekam, kiedy runą słupy sieci energetycznej....
2016-05-02 11:46:24
NIK
NIK krytycznie ocenił nadzór miejskich inwestycji w latach 2012-2014. Wnioski jak widać nie zostały wyciągnięte. Czy jest w tej sprawie prowadzone jakieś dochodzenie?
2016-05-02 10:46:09
aeyu
"Polska nie musi być biedna ani bogata a musi być katolicka" Goryszewski, no właśnie szczecin jest katolicki we władzach, a miasto się zadłuża ku bogactwie władz i ich kolegów, a bałagan i niekompetencja trwa już drugą kadencję, zobaczymy jak szybko ludność spadnie o kolejne 100.000 mieszkańców, przy takiej polityce, jeszcze troche niepotrzebnych i nietrafionych inwestycji, i będzie bum jak w Hiszpani czy Grecji...
2016-05-02 08:58:10
nie głosowałem na Prezia
Prezio przed wyborami rozmawiał z ludźmi, wychodził do nich na ulice, jeździł z nim tramwajami. Ci, co się dali na to nabrać, zagłosowali na niego i Prezio wygrał i wrócił do dawnych zwyczajów. Nie odpowiada na krytykę, nie ma kontaktu z mieszkańcami, miejskie inwestycje traktuje wg swojej żelaznej zasady - ZRÓB I ZAPOMNIJ.
2016-05-02 08:47:55
żenada
cały ten floating garden to kupa goowna wg mnie!!! biało zielone takie barwy według niektórych kmiotów są w herbie Szczecina...
2016-05-02 08:31:37
m
milczenie jest zlotem
2016-05-02 05:19:35
@
Uważam że czepiacie sie prezia. Od tego on ma inż w ZDTiM. Jaki prezydent, tacy inżynierowie. Jeden wart dugiego. A prezio... no cóż, kamery, flesze błysk łysiny , to robi wrażenie, prezydentem się bywa, szołmenem się jest.
2016-05-02 00:58:29
Sknocona szumna inwestycja.
Marcin Pawlicki, zastępca prezydenta Szczecin ds. komunalnych,jedne bagno.Czekamy na organy kontrolne CBA albo ABW w końcu należy zakończyć ten bałagan który jest w Szczecinie z inwestycjami a prezydenci na pewno do wymiany.
2016-05-02 00:22:57
Myslik
A co zrobił z aferą doryczącą miejskiego łowczego? Nic. Urzedaski skompromitowane i nietransparentne w sprawie miejskiego łowczego nadal pracują w WGKIOŚ.
2016-05-01 23:34:50
Sedina2008
Pytajcie przy okazji, co z pętlą autobusową na Turkusowej. Kiedy koniec (a najpierw początek budowy?. Ile już jest dni opóźnienia w stosunku do terminu umownego? Czy to prawda, że wjazd na nową pętlę będzie się odbywała od strony ulicy Walecznych? Jeśli tak, to będzie to kolejna porażka i nieuniknione korki. Dlaczegom to wszystko jest utajniane?
2016-05-01 23:34:02
ckm
to jakie v max teraz mamy na tej linii?
2016-05-01 23:29:48
henryka szczecin
Hej! Prezydent Krzystek nie ma głowy do takiego problemu ,jak szybki tramwaj.Pan Prezydent miał problem z czystością jeziora Szmaragdowe,dlatego wziął udział w jego oczyszczaniu.Pozdrawiam.
2016-05-01 22:09:58
Nikt
Nikt nie pęka - wszyscy cicho siedzą a wolny tramwaj sunie jak floating tramwaj
2016-05-01 21:39:48
jaja
PANIE KRZYSTEK NIEZŁE JAJA PAN ROBI , JEST PAN SZMISZNY W ZAKRESIE PODEJŚCIA DO TEGO SZYNOWEGO PRPLEMU A TAK RADY BEZ P.S. LUB POSTRIPTUM MOŻE TAK TZW TRZY LITERY CBA, CBŚ , ABEWU ORAZ SAM PROKURATOR GENERALNY ZIOBRA ZASTANOWIĄ SIĘ CZY NIE DOSZŁO DO SPROWADZENIA NIEBEZPICZEŃSTWA W RUCHU LĄDOWYM CZERWONA KARTKA DLA KOMISJI BUDOWNICTA CZYLI DZIKOWSKI PRZEWODNICZĄCY TEJ PRZYSTAWKI RADY MIEJSKIEJ SZCZECIN WYJAŚNI - TYKO JAKI MA INTERES SKORO JEST Z KLUBU ŁUBU DUBU KRZYSTKA I JEST NA NIEGO UTRZYMANIU mŁODY dUKLANOWSKI Z KOMISJI GOSPODARKI KOMUNALNEJ TEZ TEGO NIE WYJAŚNI BO PRACOWAŁ 4 LATA U KRZYSTKA JAKO PRACODAWCY - BARDZO SŁABY TEN SZCZECIŃSKI PIS , GDYBY ZNAŁ RZECZYWISTOŚĆ PRZEWODNICZĄCY KACZYŃSKI TO NAPEWNO POGONIŁ BY NA CZTERY WIATRY RESUME ODWOŁAĆ KRZYSTKA I WASALNĄ RADĘ MIASTA ZA BARDZO SKUPIALI SIE NA DZIAŁCE KOŁO BALICKIEJ I ZABRAKŁO PROCHU
2016-05-01 20:53:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie