środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ekspertyzy szynowe są, ale...

Ekspertyzy szynowe są, ale... [GALERIA]

Ekspertyzy szynowe są, ale...
Data publikacji: 2016-04-13 12:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-09 13:50
Wywietleń: 2628 127970

Czekamy wciąż na wyniki kilku ekspertyz szyn i spawów zleconych z odcinka trasy tramwajów od Basenu Górniczego do mostu Długiego. Te – przypomnijmy – pękały na początku stycznia tego roku jak bańki mydlane po niespełna czterech miesiącach eksploatacji. Ze względów bezpieczeństwa pasażerów w trybie natychmiastowym do odwołania wyłączono torowiska na ul. Gdańskiej, ul. Energetyków po Basen Górniczy, a przy okazji także odcinek tzw. szybkiego tramwaju do pętli przy ul. Turkusowej, bo i tam już wcześniej pękać zaczęły spawy.

Wady miało w sumie aż 108 na ponad 800 spawów w torowiskach, jakie przebudowywał Energopol Szczecin S.A. z podwykonawcą krakowską spółką Taumer. Poprawkowe roboty wymusiły aż trzytygodniowy przestój w kursowaniu tramwajów na Międzyodrze i prawobrzeże. Własne badania zleciły spółki Energopol i Taumer. O niezależne od nich ekspertyzy miała też zadbać spółka Tramwaje Szczecińskie, zlecający w imieniu miasta inwestycję, na którą wydano ponad 75 mln zł.

Oto co usłyszeliśmy na ten temat w ostatnich dniach od przedstawicieli wykonawców i inwestora, czyli miasta.

Jarosław Gaszyński, rzecznik Energopolu Szczecin S.A., zakomunikował: - Wykonana na zlecenie inwestora ekspertyza dotycząca pęknięć spawów, które wystąpiły na modernizowanym  torowisku została przez Energopol Szczecin przekazana do spółki Tramwaje Szczecińskie. Spółka TS zadecyduje kiedy zostanie to upublicznione i opatrzy stosownym komentarzem kompetentnych osób. Nie znam tej ekspertyzy.

Hanna Pieczyńska, rzecznik TS, użytkownika i inwestora zastępczego, a zarazem ZDiTM, organizatora przewozów, oznajmiła: - Dokument od Energopolu otrzymaliśmy 6 kwietnia i przekazaliśmy go do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. Dodatkowo czekamy na ostateczną ekspertyzę Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Spodziewamy się jej w połowie miesiąca. Media będą o wszystkim oczywiście poinformowane najszybciej jak tylko będzie to możliwe.

Szefostwo podwykonawcy inwestycji torowej, w której po ledwie kilku miesiącach puściły spawy, tj. spółki Taumer z Krakowa, od minionego czwartku milczy w tej sprawie. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Więcej środowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 13 kwietnia 2016 roku.

 

Ekspertyzy szynowe są, ale... Ekspertyzy szynowe są, ale... Ekspertyzy szynowe są, ale... Ekspertyzy szynowe są, ale... Ekspertyzy szynowe są, ale... Ekspertyzy szynowe są, ale... Ekspertyzy szynowe są, ale... Ekspertyzy szynowe są, ale... Ekspertyzy szynowe są, ale... Ekspertyzy szynowe są, ale... Ekspertyzy szynowe są, ale...

Komentarze

Mario
od 1945 roku uklady sie nie zmieniaja tylko przechodza z pokolenie na pokolenie. po 89 jest to coraz lepiej widoczne a co bedzie dalej z tym co sie dzieje nepotyzm kolesiostwo i wszechobecna korupcja tylko Bog jeden wie! Nic sie nie zmieni dopoki rzadza nami ludzie PIS PO SLD PSL oni tylko partje i stanowiska zmieniaja. Marcinkewicz Kasniewski to tylko 2 przyklady osob ktore maja cieple posadki i zgarniaja od 40tys miesiecznie w zwyz. Rozpad przemyslu i ciche przyzwolenie spoleczenstwa oto powody. Szkoda pisac
2016-04-14 02:14:24
kIKI
pPRZEPIERA SIĘ ZNA SPALARNIĄ JUŻ NAS ZAPEKLOWAŁ I ON OCENI Z KRZYSTKIEM
2016-04-13 21:34:54
Spawy
Przypominam, że złącza spawane stali to potocznie spoiny. "Spawy" to coś takiego, jak "kuń" albo "laubzega".
2016-04-13 18:43:19
Jakób
@ Ekspertyzy .. - Prokuratorów min. Ziobro posłał "w kamasze". Czy pani rzecznik TS, to nie jest ta pani, co w "Kronice" TVP3 mówiła, że sprzedaż biletów w automatach w tramwajach powinna odbywać się tylko na kartę? A co ze starszymi ludźmi, którzy mają pieniądze ale karty nie mają i nie będą mieli, bo nie umieją się nią posługiwać? Może warto sobie uświadomić, że są ludzie, którzy nie mają internetu a nawet konta w banku.
2016-04-13 12:37:03
Ekspertyzy robią też KOLESIE ???
Czy w Szczecinie jest jaki prokurator ?
2016-04-13 12:19:17

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie