Środa, 29 listopada 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Szykują się zmiany na S3. Nad morze lepiej pociągiem

Data publikacji: 22 lutego 2019 r. 12:02
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:33
Szykują się zmiany na S3. Nad morze lepiej pociągiem
 

W kwietniu rozpocznie się przebudowa drogi ekspresowej S3 na odcinku Rzęśnica-Miękowo. Niestety, nie unikniemy utrudnień związanych z budową.

Znamy już projekt tymczasowej organizacji ruchu drogowego na odcinku objętym pracami. Przewiduje on zwężenie drogi na wysokości Klinisk Wielkich i ruch tylko po jednej jezdni z ograniczeniem prędkości do 40 km/h. Ruch będzie się odbywać po nitce prowadzącej w stronę Goleniowa, a na jezdni w stronę Szczecina prowadzona będzie budowa kładki dla pieszych. Zwężenie drogi i ograniczenie prędkości zapewne spowoduje latem duże korki.

Niestety, nie da się uniknąć wyłączenia jednej jezdni. Alternatywą są tylko objazdy drogami lokalnymi bądź skorzystanie z innych środków komunikacji – przede wszystkim kolei.

Projekt organizacji ruchu przewiduje też istotne zmiany na niebezpiecznym skrzyżowaniu S3 z drogami lokalnymi w Kliniskach. Zlikwidowane zostaną lewoskręty, tak więc kierowcy jadący od strony Szczecina nie skręcą już w lewo do Klinisk, a jadący od Goleniowa – w kierunku Stawna. Możliwe będą wyłącznie skręty w prawo. Zlikwidowany zostanie także lewoskręt na wysokości stacji paliw Orlen w Kliniskach, zjazd do niej będzie wyłącznie z pasa prowadzącego w kierunku Szczecina. 


Taka organizacja ruchu w rejonie Klinisk przewidywana jest na około rok, czyli do wiosny 2020. Komplikacje pojawią się zapewne również na innych odcinkach „trójki”. Przypomnijmy, że modernizowany będzie odcinek Rzęśnica-Miękowo, a na północ od Miękowa budowana będzie droga ekspresowa. Na szczęście trasa nowej ekspresówki będzie poprowadzona po nowym śladzie, więc budowa nie powinna znacząco zakłócać ruchu drogowego.

Inwestycję wykona spółka Budimex SA, która kończy obecnie budowę drogi ekspresowej S6 na odcinku Goleniów-Nowogard.

Tekst i fot. (cm)

Na zdjęciu: Niebezpieczne skrzyżowanie w Kliniskach wreszcie zostanie zlikwidowane.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Spiderman
2019-04-30 20:31:39
Bardzo dobrze że zostaną zlikwidowane lewoskręty . Wogóle przejście dla pieszych pojawiające się na drodze expresowej to jest mega absurd absurdów . Przejście dla pieszych powinno zniknąć i zastąpione powinno być kładką dla pieszych nad drogą . Lewoskręty powinny zostać zlikwidowane . Wyobrażcie sobie że samochód jadący w stronę Goleniowa napotyka samochód sręcający w lewo do Klinisk a przed nim jak i przed skręcającym jest przejście dla pieszych , Chyba nie muszę nikomu przytaczać kodeksu ruchu drogowego który mówi że niewolno wyprzedzać na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim .Więc kiedy samochód skręcając w lewo znacznie zwalnia więc samochód jadący prosto również powinien zwolnić i zrównać się z autem skręcającym bo nie wolno wyprzedzać na przejściach nawet mimowolnie . Najgorsze że za plecami często już naciskają tirowcy oraz inni nieświadomi sytuacji kierowcy poganiając światłami bo oni się nieznają na przepisach oni gnają bo do 80 przecież można radar nie cyknie . Ogólnie bardzo niebezpieczne miejsce i skrzyżowanie . Popieram modernizacje ale nie do końca latem . Za chwilę inwazja turystów . Będzie masakra
Tolo
2019-04-17 11:34:30
Zawsze przy przebudowie jest cięźko ale później będzie wygodnie choć nie na długo, bo ten węzeł Kijewo S3/A6/S10 wytrzyma ruch na parę następnych lat a później się zakorkuje bo zjazdy i wjazdy będą jednopasmowe.
Anonim
2019-02-24 12:49:38
Wszystko fajnie ale zlekwidowanie lewo skrętów w Kliniskach to tragedia. Pomyślał ktoś o osobach mieszkających lub pracujący tam. Teraz jadąc do Klinisk do pracy będę musiał jechać przez zakorkowane Kijewo które tez jest w przebudowie, albo jeżdżąc dookoła przez wioski na Goleniów i dopiero do Klinisk. Zawsze tak jest, pare debili za biurkiem coś wymyśli nie patrząc się na innych, tyle inwestycji na raz to tragedia ( Kijewo, Rzęśnica, Kliniska ), a może jeszcze jakieś remonty w Dąbiu. Gratulacje za beznadziejne decyzje dla zarzadu dróg
Projektant
2019-02-23 20:50:38
Jak ludzie mnie rozbrajają swoim narzekaniem. Podpory kładki są usytuwane w jezdni w kierunku Szczecina a dlaczego? Bo jezdnie będą odsunięte od stacji benzynowej ze względu na budowę "węzła Kliniska" a nie samej kładki! Węzeł bedzie zlokalizowany około 400 m od obecnego skrzyżowania! Przypomnę jeszcze że w ramach zadania budowa jest jeszcze przejścia dla zwierząt (tez zwężenie do jednej jezdni) - w miejscu prostej linia kolejowa + S3 przebudowa mostu nad Ina (zwężenie do jednej jezdni) i gruntowna modernizacja węzła Rzesnica :)
:(
2019-02-23 16:34:28
już dzisiaj powinni ryć w ziemi a nie w środku lata zaczynać!
nazwa
2019-02-23 14:01:25
Przedziwne. O ile rozumiem zwęzenia na czas wykopów i robienia fundamentów oraz montażu wymagającego dzwigów o tyle cała reszta to abstrakcja. Fundamenty można wylać przed latem, a konstrukcję postawić w ciągu 24 godzin. Chyba, że budowa będzie z zapałek ...... Dodam - popieram wszelkie tego typu wynalazki. Choć jak budowa ma trwać rok - to naprawdę lepiej puścić ją dołem, w formie jezdni z szerokim chodnikiem
Antoni
2019-02-22 21:21:56
Tam drugi od dołu, tak samo narzekają na urzędników i nie tylko, to tak samo nie zastanowisz się zanim napiszesz. Skoro chcemy mieć w końcu porządną drogę, z której najprawdopodobniej skorzystają Twoje dzieci jak i wnuki, to przemeczmy się dwa sezony letnie i za te kilkanaście lat nikt nie będzie już więcej pamiętał o trudnościach na modernizowanych drogach a będziemy się dziwić jak mogła funkcjonować taka infrastruktura. A Ty będziesz się wstydzić tych słów, bądź znając mentalność Polaków nie będziesz chciał pamiętać ;)
HogoFogo
2019-02-22 19:53:44
Nad Bałtyk w wakacje jeżdżą desperaci. Nie z powodu tłoku na drogach, lecz z powodu tłoku na plażach.
gregor102
2019-02-22 19:44:20
I dobrze, niech zrobią, im wcześniej tym lepiej!! "Zapomniana" latami droga, doczeka się modernizacji!! Czekam, na pomyślne zakończenie prac!!
bielik
2019-02-22 19:23:58
Zachodniopomorskie ma przyznane ponad 200 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych. Może należałoby najpierw wyremontować trasy alternatywne nad morze - to są drogi właśnie przeważnie samorządowe. Dopiero wtedy przystąpić do remontu S3, a przejazd nad morze skierować na wyremontowane drogi samorządowe.
Max
2019-02-22 16:24:09
Na wakacje ze Szczecina samolotem z Berlina!
bredzio
2019-02-22 14:38:51
Zimą można co najwyżej pousuwać drzewa i rozpocząć jakieś prace ziemne. Nie kładzie się asfaltu i nie wykonuje wielu innych prac ze względu na temperatury niskie. Budowlanka zawsze zimą zamiera, albo zwalnia. Nie ma co jojczyć, trzeba przecierpieć jeszcze rok lub dwa i będziemy mieli wspaniałą drogę nad morze. Cieszy mnie, że pracować nad tym będzie Budimex. Regularnie jeżdżę szóstką i widać jaką oni super robotę wykonują.
gh
2019-02-22 14:00:46
@kiedyś trzeba robić i nie jest to "fucha po godzinach" dla pana Zdzisia. Zima najczęściej przy takich robotach to jest załatwianie formalności i przygotowywanie frontu robót i startuje się wiosną.
ludzka głupota bez granic
2019-02-22 13:49:45
Tak-to staje się na tej trasie nad morze,szczecińską tradycją.Okres wakacji się zbliża,więc rok w rok od kilku lat bezmyślność urzędnicza nie zna granic-organizują sobie swoisty konkurs.Kto z nich wpadnie na najbardziej idiotyczny pomysł zobrzydzenia Polakom wakacyjnych wojaży nad morze.Zim w Polsce od paru lat nie ma,tego oni nie dostrzegają.Ogłaszają przerwy w inwestycjach.Wiosną budzą się z administracyjnego letargu i wpadają na te szatańskie plany.Dojazd na lotnisko także okaże się nie lada wyczynem.Ręce opadają patrząc na całą tą organizację planowania inwestycji.
s
2019-02-22 12:59:41
Jak zwykle, najlepiej przed majówką i na wakacje :D

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA