Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Zaproszenia rozesłane

Data publikacji: 2016-12-27 09:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:24
Zaproszenia rozesłane
 

Do 15 potencjalnych wykonawców wysłano zaproszenia do składania ofert cenowych na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S3.

Są to firmy spełniających wymogi uczestnictwa w przetargu na zaprojektowanie i budowę odcinków drogi S3 Brzozowo- Miękowo wraz z rozbudową odcinka Miękowo - Rzęśnica.

- Na podstawie przesłanej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia zawierającej między innymi Program Funkcjonalno - Użytkowy podmioty biorące udział w przetargu przygotują oferty cenowe, z których następnie GDDKiA wybierze ofertę najkorzystniejszą - informuje Mateusz Grzeszczuk, starszy specjalista ds. komunikacji społecznej w szczecińskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W kryteriach najważniejszą rolę odgrywa cena (90 proc.). W 5. procentach brany jest pod uwagę czas realizacji a w kolejnych 5. czas gwarancji.

- Podpisanie umowy powinno nastąpić w III kwartale przyszłego roku, a zakończenie inwestycji planowane jest w I połowie 2021 roku - dodaje M. Grzeszczuk.

W wyniku realizacji projektu powstanie 22,4 km dwujezdniowej drogi ekspresowej wraz z obwodnicą miejscowości Brzozowo. Ponadto na odcinku 3,8 km zostanie gruntownie przebudowana wybudowany jeszcze w latach 70 dwujezdniowy odcinek drogi S3.

- Realizacja tej inwestycji udrożni fragment drogi krajowej nr 3, na którym zwłaszcza w okresie wakacyjnym tworzą się korki sięgające wielu kilometrów. Zostanie zlikwidowane skrzyżowanie w Kliniskach Wielkich z przejściem dla pieszych, zastąpi je węzeł drogowy. Kompletnie przebudowany zostanie węzeł Rzęśnica z DW nr 142, który powstał jeszcze w latach 30 ubiegłego wieku - wylicza drogowiec.

(kl)

Na zdjęciu: Droga S3 - węzeł Goleniów Zachód (Święta).

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA