środa, 23 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Szukają laptopa i telefonu

Szukają laptopa i telefonu

Szukają laptopa i telefonu
Data publikacji: 2016-04-17 13:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:00
Wywietleń: 1199 128551

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali mężczyznę, który ukradł laptopa oraz telefon komórkowy. 31-latek okradł pokrzywdzonych w miejscach ich pracy, wykorzystując fakt chwilowego pozostawienia przedmiotów bez nadzoru. Grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności. 
  
Do Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zgłosiły się dwie osoby, które zawiadomiły o kradzieżach należących do nich przedmiotów. Do pierwszego zdarzenia, w wyniku którego skradziono laptopa doszło w biurze firmy, kiedy pokrzywdzony wyszedł do toalety. Wracając, minął się w korytarzu z szybko wychodzącym mężczyzną, który trzymał coś pod kurtką. Niestety w biurze nie było już laptopa o wartości 1500 zł. 

Do drugiego przestępstwa doszło w centrum handlowym, gdzie z szafki pomieszczenia służbowego skradziono telefon komórkowy o wartości 800 zł, kiedy jego właściciela nie było w pomieszczeniu zaledwie kilka minut. Na zabezpieczonym do sprawy monitoringu utrwaliła się twarz sprawcy kradzieży. 
  
Po analizie zapisu monitoringu, przesłuchaniu świadków oraz uzyskaniu od pierwszego z pokrzywdzonych dokładnego opisu domniemanego sprawcy, mundurowi już znali personalia złodzieja. Okazał się nim znany policjantom z wcześniejszych kradzieży 31-letni mieszkaniec Świnoujścia. Jego zatrzymanie było kwestią czasu. 
  
Mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowych powiadomionych przez jednego z pokrzywdzonych, który idąc ulicą rozpoznał sprawcę.  Zatrzymany 31-latek trafił do policyjnego aresztu, a mundurowi przedstawili mu dwa zarzuty kradzieży mienia popełnionych w warunkach recydywy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności. 

Policjanci będą teraz dążyć do odzyskania skradzionych przedmiotów oraz ich odzyskania. 

(t)

Fot. Robert Wojciechowski
  

Komentarze

Recydywa
Dlaczego ciągle czyta się, że sprawca był już znany z wcześniejszych przestępstw. Powinno być tak, że jeśli ktoś popełnia ponownie przestępstwo, to nie wychodzi z więzienia do końca życia...
2016-04-18 08:25:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie