Niedziela 25 lipca 2021r. 
REKLAMA

Złodzieje coraz zuchwalsi. Kolejny skok na bankomat

Data publikacji: 2018-03-16 13:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:05
Złodzieje coraz zuchwalsi. Kolejny skok na bankomat
 

Nieznani dotąd sprawcy wysadzili 16 marca około 3 rano bankomat Pekao w Golczewie. Złodziejom udało się zbiec. Nie wiadomo, ile pieniędzy udało im się zrabować. Na szczęście w wyniku wybuchu nikt nie ucierpiał.

Przypomnijmy, że do kilku podobnych zdarzeń doszło w ostatnim czasie na terenie naszego województwa. Mieszkańcy podszczecińskich Warzymic pamiętają skok na bankomat sieci Euronet, do którego doszło w marcu 2012 roku. Sprawcy dokonali napadu w dniu, w którym miało nastąpić otwarcie pasażu handlowego Czerwona Torebka.

W sierpniu 2016 roku złodzieje wysadzili i okradli pod osłoną nocy bankomat w Ustroniu Morskim. W Dziwnówku w czerwcu ub.r. nieznani sprawcy wysadzili w powietrze bankomat i uciekli z pieniędzmi. Siła wybuchu była tak duża, że w sklepie, przy którym stał bankomat, wyleciały szyby. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Złodzieje starali się pozostać niezauważeni. Przed wysadzeniem bankomatu zamalowali farbą kamery zamontowane na ścianach marketu.

Pokusa zdobycia łatwych pieniędzy była źródłem próby obrabowania bankomatu w nadmorskich Gąskach w lipcu ub.r. Tym razem złodziejska akcja była jednak nieskuteczna. Skończyło się na szkodach, na bankomacie widoczne były ślady nacięć ostrym narzędziem. Prawdopodobnie sprawcę włamania do maszyny mógł spłoszyć włączony alarm. Latem ub.r. doszło też nocą do złodziejskiej próby zabrania pieniędzy z bankomatu w okolicy nadmorskiego Mielna. Wówczas nieznany sprawca chciał wysadzić maszynę w Mielenku. Wybuch jednak nie uszkodził bankomatu na tyle, żeby złodziej mógł dobrać się do zawartości kasetki. Również wtedy włączony alarm spowodował ucieczkę sprawcy przestępstwa.

We wrześniu ub.r. nieznani sprawcy obrabowali w nocy placówkę bankową w Bielicach w powiecie pyrzyckim. Po wysadzeniu drzwi sprawcy dostali się do środka, a następnie usunęli tylną ścianę bankomatu, skąd zabrali pieniądze. Obrabowana placówka to oddział Pyrzycko-Stargardzkiego Banku Spółdzielczego w Pyrzycach. ©℗

(reg)

Na zdjęciu: Niedawno do zuchwałego skoku na placówkę bankową doszło w podpyrzyckich Bielicach.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czyt
2018-03-16 17:23:05
Nocą być na ulicy -strach , bo może akurat do bankomatu podjeżdżają po " wypłatę ". Czy ludzie mogą się czuć bezpieczni tam gdzie jest / lub nie / policja , monitoring : o strózu gminnym , nocnym nie wspominając ?
zenek
2018-03-16 15:51:57
.....ale w byłym hotelu Piast na pewno nie ma nic poza śmieciami i gruzem
Skok na hotel piast był lepszy.
2018-03-16 13:15:45
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ