Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

Sztuki walki, origami i kultura

Data publikacji: 24 września 2016 r. 15:59
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:15
Sztuki walki, origami i kultura
 

Japan Fest, to cykl imprez związanych z kulturą Azji, a przede wszystkim Japonii. Dziś, w sobotę, odbywa się w szczecińskim Technoparku Pomerania jego ósma edycja.

Japan Fest trwa już od godz. 10. Organizowane są otwarte dla wszystkich warsztaty oraz treningi wschodnich sztuk walki. Poza tym pokazy, prezentacje oraz spotkania z ludźmi kultury - a dokładnie z Arkadiuszem Jabłońskim, autorem książki „Japoński miszmasz”, z wydawcami mang (komiksów japońskich) oraz Japończykami, którzy  podzielą się wrażeniami z pobytu w Polsce; opowiedzą o różnicach kulturowych i zabawnych sytuacjach z tym związanych. 

Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali zajęcia z rysunku, origami (sztuki składania papieru), japońskiej kaligrafii i ninjitsu. Starsi mogą także malować obrazy tuszem, medytować (zen) i napić się herbaty, biorąc przy okazji udział w rytuale jej parzenia.

Dla miłośników japońskiego kina odbędzie się – o godz. 17 - projekcja nominowanego do Złotej Palmy filmu „Nasza młodsza siostra”, w reż. Hirokazu Koreeda. Zaplanowano też pokazy japońskich sztuk walki w wykonaniu szczecińskich klubów.

Impreza od samego rana cieszy się wielką popularnością.

- Aż jesteśmy zaskoczeni frekwencją: odwiedziło nas przynajmniej 800 osób – przyznaje Arkadiusz Sadkowski ze Stowarzyszenia Enso, organizatora Japan Fest. - Bardzo nas to cieszy.

Patronat honorowy nad całością objęła Ambasada Japonii w Polsce.

(lw)

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA