sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Noc Muzeów w Technoparku Pomerania

Noc Muzeów w Technoparku Pomerania

Noc Muzeów w Technoparku Pomerania
Data publikacji: 2016-05-20 08:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 2038 134081

Pokaz wirtualnego rzeźbienia 3D, wystawa malarstwa Roberta Olszowskiego, rzeźba LANDeSCAPE szczecińskiej artystki Moniki Szpener, czy prezentacja aplikacji Pastguide, będącej mobilnym wehikułem czasu - to atrakcje, jakie przygotował Technopark Pomerania na 11. Europejską Noc Muzeów. Będzie je można obejrzeć w sobotę (21 maja) przy ul. Cyfrowej 6 w Szczecinie.

Podczas Nocy Muzeów w Strefie (Ma)geeka Technoparku Pomerania zaprezentowane zostaną obrazy Roberta Olszowskiego - cenionego artysty, który na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień. Oprócz nich też znajdująca się w jednym z budynków TP rzeźba LANDeSCAPE stworzona na ścianie o powierzchni prawie 40 m kw. przez Monikę Szpener. Głównymi elementami tej pracy są światło, elastyczna membrana oraz kilka tysięcy figurek przedstawiających ludzi.

Tej nocy w Technoparku Pomerania nie zabraknie też pokazu nowinek technologicznych. Firma Bardins, zajmująca się digitalizacją i rekonstrukcją 3D m.in. obiektów sztuki, zrobi pokaz wirtualnego rzeźbienia na żywo oraz zaprezentuje swoje najciekawsze prace. Kolejnym wystawcą będzie firma Pixel Legend, która zaprezentuje swój sztandarowy produkt - aplikację Pastguide, czyli wirtualny przewodnik odtwarzający dawny wygląd zwiedzanych miejsc. Ponadto w strefie technologii będzie można się przyjrzeć różnym dronom, prezentowanym przez Akademię Latania. Z kolei dla miłośników fotografii TP przygotował wystawę „Rails Girls”, na którą się składa 13 zdjęć uczestniczek warsztatów Rails Girls Szczecin autorstwa Waldemara Jaszczaka z U-Bik Team.

Na 11. Europejską Noc Muzeów szczeciński Technopark Pomerania zaprasza w sobotę 21 maja do budynku F3 przy ul. Cyfrowej 6 w godzinach 18-23. (mag)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Noc Muzeów w Technoparku Pomerania Noc Muzeów w Technoparku Pomerania

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie