Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Coś dla małych konstruktorów

Data publikacji: 20 sierpnia 2016 r. 19:19
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:12
Coś dla małych konstruktorów
 

Gry edukacyjne, programowanie, tworzenie elektrycznych zabawek, konstruowanie zdalnie sterowanych samochodów i robotów, budowanie inteligentnego miasta czy tworzenie własnej bajki animacją poklatkową - to tylko niektóre atrakcje warsztatów dla dzieci i ich rodziców, które odbywają się w Technoparku Pomerania. Akademia Duckie Deck po raz pierwszy gości w Szczecinie.

W tym popularnym cyklu warsztatów dotychczas udział wzięło kilkanaście tysięcy dzieci w kilku polskich miastach. Akademia Duckie Deck łączy nowoczesne technologie z twórczą zabawą i eksperymentowaniem, które rozwijają wyobraźnię, rozbudzają ciekawość świata i inspirują do poszukiwania swoich zainteresowań. Dotychczas warsztaty odbywały się w Krakowie, Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi. Kolejnym przystankiem - w sobotę i niedzielę (20-21 sierpnia) - jest Szczecin.

Dzieci mogą m.in. budować własne roboty i pojazdy odrzutowe, tworzyć bajki przy użyciu techniki animacji poklatkowej, poznawać właściwości elektronicznej ciastoliny czy nauczyć się podstaw programowania na iPadach. Cyfrowi Wynalazcy przygotowali dla najmłodszych także edukacyjną zabawę, której uczestnicy budują i programują urządzenia sterujące ruchem drogowym w miastach - światła drogowe, przejazd kolejowy czy system sterujący światłami na skrzyżowaniach drogowych.

Oprócz warsztatów, na które wymagana jest wcześniejsza rejestracja, udostępniono zainteresowanym także otwartą strefę z atrakcjami dla dzieci i dorosłych - są tam roboty, elektroniczne gadżety czy klocki dla najmłodszych. (isz)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA