Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Szpitalne związki chcą podwyżek

Data publikacji: 19 grudnia 2015 r. 09:11
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:37
Szpitalne związki chcą podwyżek
 

Związki zawodowe działające na terenie kołobrzeskiego szpitala porozumiały się i wystąpiły do dyrekcji placówki o podwyżki. Zaproponowano, aby każdemu pracownikowi w danej grupie zaszeregowania podnieść pensję o 750 zł.

Jak twierdzą związkowcy, szpital jest w dobrej kondycji finansowej i może sobie na to pozwolić. Na temat pensji rozmawiano przy tym już jakiś czas temu z dyrektorem Jerzym Piwowarczykiem, który w październiku zrezygnował ze stanowiska. Działacze związkowi chcieliby, aby na potrzebę podniesienia wynagrodzeń przychylnie spojrzał pełniący obowiązki dyrektora Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu Grzegorz Sosna. To jemu Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego powierzył zadanie kierowania przedsiębiorstwem do czasu wyłonienia w drodze konkursu nowego dyrektora.

Kołobrzeski szpital od kilku lat zamyka swoje rachunki zyskiem. Za każdym razem pracownicy otrzymywali z tego tytułu premie. Teraz chcą, aby część wypracowywanych przez nich pieniędzy została wpisana w comiesięczne wynagrodzenia. Wszystko przy tym wskazuje na to, że nad propozycją pochyli się nowy dyrektor placówki. Dobiega bowiem ogłoszony przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego konkurs na to stanowisko. Nieoficjalnie mówi się o tym, że nazwisko nowego szefa znane będzie jeszcze przed świętami. ©℗

(pw)

Fot. Artur Bakaj

Na zdjęciu: Kołobrzeski Szpital Regionalny właśnie przechodzi remont. Placówka jest w dobrej kondycji finansowej. Ten rok też zamknie z zyskiem.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA