środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szpitalne związki chcą podwyżek

Szpitalne związki chcą podwyżek

Szpitalne związki chcą podwyżek
Data publikacji: 2015-12-19 09:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 1697 64660

Związki zawodowe działające na terenie kołobrzeskiego szpitala porozumiały się i wystąpiły do dyrekcji placówki o podwyżki. Zaproponowano, aby każdemu pracownikowi w danej grupie zaszeregowania podnieść pensję o 750 zł.

Jak twierdzą związkowcy, szpital jest w dobrej kondycji finansowej i może sobie na to pozwolić. Na temat pensji rozmawiano przy tym już jakiś czas temu z dyrektorem Jerzym Piwowarczykiem, który w październiku zrezygnował ze stanowiska. Działacze związkowi chcieliby, aby na potrzebę podniesienia wynagrodzeń przychylnie spojrzał pełniący obowiązki dyrektora Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu Grzegorz Sosna. To jemu Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego powierzył zadanie kierowania przedsiębiorstwem do czasu wyłonienia w drodze konkursu nowego dyrektora.

Kołobrzeski szpital od kilku lat zamyka swoje rachunki zyskiem. Za każdym razem pracownicy otrzymywali z tego tytułu premie. Teraz chcą, aby część wypracowywanych przez nich pieniędzy została wpisana w comiesięczne wynagrodzenia. Wszystko przy tym wskazuje na to, że nad propozycją pochyli się nowy dyrektor placówki. Dobiega bowiem ogłoszony przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego konkurs na to stanowisko. Nieoficjalnie mówi się o tym, że nazwisko nowego szefa znane będzie jeszcze przed świętami. ©℗

(pw)

Fot. Artur Bakaj

Na zdjęciu: Kołobrzeski Szpital Regionalny właśnie przechodzi remont. Placówka jest w dobrej kondycji finansowej. Ten rok też zamknie z zyskiem.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie