Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Szpital wojewódzki w Szczecinie z certyfikatem

Data publikacji: 2020-01-05 12:39
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-08 14:33
Szpital wojewódzki w Szczecinie z certyfikatem
 

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie otrzymał na trzy lata certyfikat Akredytacji Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. To potwierdzenie świadczonych w nim wysokich standardów opieki i usług. Dostał także certyfikat w zakresie zarządzania jakością PCBiC, a Najwyższa Izba Kontroli potwierdziła stosowane w nim zasady leczenia bólu.

SPWSZ akredytację otrzymał po raz trzeci, ale pierwszy raz jako skonsolidowany szpital w dwóch lokalizacjach: przy ul. Arkońskiej i przy ul. Sokołowskiego. Certyfikat przyznawany jest na podstawie oceny, m.in. procesu leczenia, bezpieczeństwa pacjentów, diagnostyki, epidemiologii, farmakoterapii, żywienia, przez zespół wizytatorów powoływanych przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Analizie poddany został także proces organizacji i zarządzania placówką.

Akredytacja przyznawana przez CMJ potwierdza spełnianie wysokich wymagań dotyczących usług świadczonych przez szpitale. Te, które pozytywnie przeszły przegląd akredytacyjny, są postrzegane jako bardziej przyjazne i bezpieczne. Certyfikat zapewnia także zwiększenie finansowania szpitala przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W Polsce akredytację posiada 220 szpitali.

- Do uzyskania tak dobrego wyniku przyczyniła się przede wszystkim duża integracja załogi i jej identyfikacja z miejscem pracy, ponieważ po raz pierwszy otrzymaliśmy akredytację jako skonsolidowany szpital – mówi dr n. o zdr. Maria Smalec, pełnomocnik dyrektora ds. systemów zarządzania jakością. - Standardy akredytacyjne oraz norma ISO są synonimem jakości i potwierdzeniem, że dążenie do perfekcji w szpitalu jest realizowane każdego dnia, przez każdego pracownika, na każdym szczeblu działania.  To także potwierdzenie  dbałości o dobro pacjenta i pracownika oraz realizowanie obowiązujących standardów zarządzania w każdym aspekcie działalności szpitala.  Kadrę jednostki stanowi personel o wysokich kwalifikacjach, nieustannie kształcący się.

Pod koniec minionego roku zespół Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji w Warszawie przeprowadził w szpitalu wojewódzkim audyt na zgodność zarządzania z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2015-10. Audytorzy stwierdzili prawidłowe funkcjonowanie i ciągłe doskonalenie jego systemu.

Ponadto, tylko w dwóch szpitalach - w tym w SPWSZ w Szczecinie - spośród 32 skontrolowanych NIK ustalił, iż w pełni stosowano w nich reguły i zasady ujęte w wewnętrznej procedurze leczenia i oceny skuteczności leczenia bólu. 

- W naszym szpitalu pacjentom operowanym zakładane są karty postępowania przeciwbólowego, w której personel medyczny zapisuje informacje na temat odczuwanego bólu, wyniki pomiarów natężenia bólu dokonywanych co cztery godziny w skali NRS lub Faces Pain Scale oraz skuteczności zastosowanego leczenia - wyjaśnia Natalia Andruczyk, rzecnik prasowy SPWSZ w Szczecinie. - Warto zaznaczyć, że szpital od wielu lat posiada i regularnie odnawia certyfikat „Szpital Bez Bólu”, nadawany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu oraz Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Ginekologii, Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne.

(g)

Fot. SPWSZ

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tak sobie
2020-01-06 21:39:28
tak, certyfikat dostali ale w piwnicach (i nie tylko tam) tynk się sypie! na terenie tych szpitali mają bałagan, krzywe chodniki, uliczki zawalone autami pracowników, po kątach pełno rupieci i śmieci, ogólnie jak w PGR.
Krytyk Społeczny.
2020-01-05 13:51:45
Psu na budę te wszystkie echy-achy i certyfikaty,jak na zabiegi-operacje chorzy muszą czekać...latami,lub zwyczajnie do śmierci.Szybka diagnoza szybkie leczenie w dodatku skuteczne są miarą tego jak pacjenci postrzegają dzisiejszą służbę zdrowia a nie pseudo oceny i certyfikaty dla poprawy wizerunku i dobrego samopoczucia rządzących.Człowiek człowiekowi zgotował taki los i skazuje go na śmierć bo banda polityków doprowadziła służbę zdrowia do agonii.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ