Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Ponad 100 przeszczepów Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie. Tylko w tym roku

Data publikacji: 2019-10-26 06:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-28 20:52
Ponad 100 przeszczepów Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie. Tylko w tym roku
 

W tym roku transplantolodzy z Arkońskiej i Sokołowskiego (Zdunowo) wykonali już 60 przeszczepów wątroby, 37 nerek oraz 7 transplantacji płuc. Właśnie 26 października wypada Światowy Dzień Donacji i Transplantacji.

Liczba wszystkich przeszczepów (wątroba, nerka, płuca) oraz zwiększenie liczby przeszczepień wielonarządowych daje Szpitalowi Wojewódzkiemu w Szczecinie pozycję lidera w skali kraju. W 2019 wykonano w nim 4 przeszczepienia podwójne (nerka i wątroba) i 3 przeszczepienia rodzinne.

Ta część działalności Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie może się jeszcze rozwijać. Bo trwają prace związane z poprawą warunków lokalowych Oddziału Nefrologii i Transplantacji Nerek oraz Stacji Dializ. Zamknięty jest już stan surowy budynku. Czteropiętrowy gmach zostanie połączony z bardzo dobrze wyposażonym Centrum Diagnostycznym i Blokiem Operacyjny (w którym wykonywane są m. in. przeszczepy). Trwają prace elewacyjne, zagospodarowania wokół budynku. W toku są roboty instalacyjne i sanitarne wewnątrz budynku. Inwestycja jest na zaawansowanym etapie.

Budowa zakończy się w grudniu 2020 roku. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Podniesienie jakości i dostępności usług medycznych SPWSZ w Szczecinie poprzez budowę budynku na potrzeby Oddziału Nefrologii i Transplantacji Nerek, Stacji Dializ, Oddziału Neurologii wraz z Oddziałem Udarowym oraz Oddziału Chorób Wewnętrznych i Nadciśnienia Tętniczego wraz z wyposażeniem". Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

(a)

Fot. SPWSZ w Szczecinie

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ