Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Szpital Wojewódzki w Szczecinie reaguje na falę chorób zakaźnych

Data publikacji: 07 grudnia 2023 r. 11:32
Ostatnia aktualizacja: 07 grudnia 2023 r. 11:34
Szpital Wojewódzki w Szczecinie reaguje na falę chorób zakaźnych
Szpital Wojewódzki w Szczecinie także wprowadził pewne ograniczenia w odwiedzinach oraz zarekomendował noszenie maseczek również pacjentom korzystającym z przyszpitalnych poradni i pracowni. Fot. Sylwia Dudek  

Trwa sezon zwiększonej zachorowalności m.in. na grypę i COVID-19. Reagują na to szpitale. Wprowadzają ograniczenia w odwiedzinach pacjentów i dodatkowe zasady zwiększające bezpieczeństwo. Od czwartku 7 grudnia robi to także Szpital Wojewódzki w Szczecinie - w swoich siedzibach przy ul. Arkońskiej i w Zdunowie. 

- Odwiedzający zobowiązani są do dezynfekcji rąk przed wejściem do oddziału, rekomenduje się również noszenie maseczek - poinformował Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik szpitala. 

Oczywiście szpital przypomina, że osoby z objawami infekcji nie powinny odwiedzać pacjentów. W sali chorych zaś może przebywać jedna osoba odwiedzająca jednego pacjenta, a wizyta nie powinna trwać dłużej niż 20 minut. Chorych nie mogą odwiedzać dzieci poniżej 12. roku życia.

Odwiedziny mogą odbywać się także poza salami chorych – w innych miejscach wyznaczonych przez personel w oddziale.

W przypadku wystąpienia w oddziale ogniska epidemicznego spowodowanego SARS-CoV-2, grypę lub RSV obowiązuje ograniczenie odwiedzin do czasu wygaszenia ogniska, poza przypadkami szczególnymi (np. w celu pożegnania się z bliskim).

- Decyzję o możliwości odwiedzin w salach chorych, w których hospitalizowani są pacjenci zakażeni wirusami SARS-CoV-2, grypy, RSV podejmuje lekarz kierujący oddziałem lub osoba przez niego wskazana - dodaje rzecznik. - Odwiedziny pacjentów hospitalizowanych w SPWSZ odbywają się zgodnie z zasadami przyjętymi przez lekarzy kierujących oddziałami, w zależności od sytuacji i specyfiki pracy danego oddziału.

Ponadto Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych SPWSZ rekomenduje noszenie maseczek przez pacjentów korzystających ze świadczeń ambulatoryjnych (poradnie, pracownie itp.).

Wcześniej o podobnych działaniach informowały m.in. szpital kliniczny na szczecińskich Pomorzanach oraz 109 Szpital Wojskowy w Szczecinie i szpital „Zdroje”.

(sag)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Olaf
2023-12-08 13:42:40
Skoro zaszczelieni roznosza, to moze ich przede wszystkim mie wpuszczac.
@P
2023-12-07 23:23:22
dopóki nie było internetu tylko rodzina wiedziała żeś debil
@brak szczepionek
2023-12-07 18:03:05
Szczep się szczep, książę Lichtensteinu też się pokazowo zaszczepił. Zmarł nagle, "bez przyczyny, jak wielu innych znanych, i miliony nieznanych
brak szczepionek
2023-12-07 17:33:36
Co się dzieje? Nigdzie nie mogę zaszczepić się przeciw Covid... Czyja wina tym razem? Znowu będzie ich nadmiar kiedy już nikt nie będzie potrzebował. Przecież nieboszczyka nie szczepi się...
@P.
2023-12-07 14:04:24
Wolę być antyszczepem, niż antyinteligentem jak ty kretynie
P.
2023-12-07 13:24:00
Antyszczepow z konfederosji wpuszczać na oddział ,wirusów nie ma przecież oni w niego nie wieża! A potem po teścik do apteki bo wszystko boli no ale wirusów nie ma ,dokturze ratuj

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA