Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Szpital wojewódzki w Koszalinie ogranicza świadczenia i odwiedziny

Data publikacji: 2020-03-16 15:07
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-16 15:07
Szpital wojewódzki w Koszalinie ogranicza świadczenia i odwiedziny
 

- Wszyscy dotychczasowi pacjenci, poddani obserwacji w naszej placówce, mieli ujemne wyniki badań – poinformował w poniedziałek (16 marca) Cezary Sołowij, rzecznik prasowy szpitala wojewódzkiego w Koszalinie. Tymczasem w związku z patogenem świadczenia w lecznicy będą znacznie ograniczone.

Na oddziale obserwacyjno-zakaźnym hospitalizowana jest jedna osoba z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Ogólny stan zdrowia pacjenta jest dobry. Został on przyjęty w niedzielę wieczorem i zgodnie z obowiązującą procedurą oczekuje na wyniki badań laboratoryjnych.

Od wtorku (17 marca) w związku z zagrożeniem COVID-19 lecznica do odwołania zawiesza udzielanie świadczeń planowych. Zatem nie będzie przyjmować na oddziały nowych pacjentów z wyjątkiem zakwalifikowanych do zabiegów operacyjnych onkologicznych, nie świadczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, nie prowadzi rehabilitacji leczniczej dla pacjentów pozaszpitalnych, nie wykonuje ambulatoryjnie badań diagnostycznych i badań profilaktycznych, w tym z zakresu Medycyny Pracy. Decyzja nie dotyczy pacjentów będących w trakcie leczenia onkologicznego oraz z Kartą DILO. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Całkowity zakaz odwiedzin chorych i znaczne ograniczenie świadczeń medycznych to od wtorku (17 marca) codzienność koszalińskiego szpitala wojewódzkiego w stanie zagrożenia epidemicznego.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ