Poniedziałek 18 października 2021r. 
REKLAMA

Całkowity zakaz odwiedzin w koszalińskich lecznicach

Data publikacji: 2020-03-06 15:16
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-07 19:07
Całkowity zakaz odwiedzin w koszalińskich lecznicach
 

Do odwołania obowiązuje zakaz odwiedzin chorych na wszystkich oddziałach szpitala wojewódzkiego oraz Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie. 

To kolejne decyzje związane z odkryciem pierwszego w Polsce przypadku zdiagnozowanego koronawirusa u pacjenta lecznicy w Zielonej Górze w województwie lubuskim.

Warto przypomnieć, że postanowieniem wojewody zachodniopomorskiego szpital wojewódzki od zeszłego tygodnia ma obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości z powodu zagrożenia epidemią. Do przyjęcia większej liczby chorych będą służyć zamontowane przez strażaków namioty, które stoją na szpitalnym parkingu.

Obecnie na koszalińskim oddziale obserwacyjno-zakaźnym przebywa trzech chorych mężczyzn i dwie kobiety z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Są w stanie dobrym, testy wskazują na objawy zainfekowanej grypy, ale wątpliwości personelu medycznego rozwieją dopiero analizy z certyfikowanych laboratoriów pod kontrolą rządu.

Z uwagi na rozwijającą się sytuację epidemiologiczną w zakresie chorób grypopochodnych całkowity zakaz odwiedzin wprowadzono także w Specjalistycznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie.©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Koszalińska lecznica zaostrzyła wewnętrzne przepisy wobec bliskich chorych i praktykantów na wszystkich oddziałach szpitalnych. Czuwa nad pacjentami tylko sprawdzony personel medyczny.

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kolberger
2020-03-07 18:42:38
To w miasteczku powiatowym są 2 szpitale? Po co? Trzeba obniżać koszty, bo i tak wszyscy co mają olej w głowie z obawy o własne zdrowie i życie jeżdżą leczyć się do klinik w Szczecinie.
Lecznica
2020-03-07 11:40:24
Lecznica czy lepiej szpital, klinika

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ