Poniedziałek, 27 maja 2024 r. 
REKLAMA

W szpitalu wojewódzkim w Koszalinie obowiązkowe ćwiczenia służb

Data publikacji: 04 marca 2020 r. 15:13
Ostatnia aktualizacja: 05 marca 2020 r. 00:07
W szpitalu wojewódzkim w Koszalinie obowiązkowe ćwiczenia służb
 

Dwa namioty pneumatyczne, jako mobilna izba przyjęć stanęły w środę (4 marca) na terenie szpitala wojewódzkiego w Koszalinie. Placówkę służby zdrowia wsparli strażacy. Ćwiczenia związane były z obowiązkiem pozostawania w stanie podwyższonej gotowości na wypadek pojawienia się koronawirusa.

Lecznica koszalińska jest jedną z dwóch w Zachodniopomorskiem, dla których pilne zalecenia na ewentualne przypadki nagłego zagrożenia bezpieczeństwa mieszkańców wydał wojewoda. Działania Państwowej Straży Pożarnej to sprawdzian możliwości postępowania na wypadek możliwego wciąż wybuchu epidemii.

- Ćwiczenia są organizowane na wypadek, gdyby wystąpiła konieczność uruchomienia dodatkowych powierzchni pod badanie osób z podejrzeniem bądź zakażeniem koronawirusem - stwierdził Cezary Sołowij, rzecznik koszalińskiego szpitala wojewódzkiego.

Na miejscowym oddziale obserwacyjno-zakaźnym nadal hospitalizowane są dwie osoby z podejrzeniem infekcji wywołanej koronawirusem. Są w stanie dobrym, prawdopodobnie to ofiary grypy, ale wymaga to potwierdzenia w testach ujemnych zawartości próbek pobranych od pacjentów. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: W ramach ćwiczeń służb strażackich w koszalińskim szpitale rozstawione zostały dwie mobilne izby przyjęć dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA