Czwartek 05 sierpnia 2021r. 
REKLAMA

Szpital na Pomorzanach przywraca porody rodzinne i określa zasady

Data publikacji: 2020-06-17 08:07
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-18 20:11
Szpital na Pomorzanach przywraca porody rodzinne i określa zasady
 

Klinika Położnictwa i Ginekologii szpitala na szczecińskich Pomorzanach ponownie umożliwia udział w porodzie osobie towarzyszącej. Oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

Osoby, których ten temat dotyczy - czyli zarówno rodząca jak i osoba towarzysząca - powinny zapoznać się z informacjami zamieszczonymi są na stronie internetowej szpitala.

Wszystkie szczegółowe informacje publikowane są na stronie www.spsk2-szczecin.pl w zakładkach Klinika Położnictwa i Ginekologii-Informacje oraz Koronawirus-Pacjentki ginekologiczno-położnicze.

Niektóre z zasad:

W porodzie może uczestniczyć jedna osoba towarzysząca - bez objawów chorobowych, bez dodatniego wywiadu epidemiologicznego (obowiązuje wypełnienie tzw. ankiety triażowej).

  • Od osoby towarzyszącej wymagane jest posiadanie wyniku ujemnego badania PCR w kierunku SARS–CoV2, nie starszego niż 5 dni w momencie przyjęcia.
  • Po wykonaniu badania PCR w kierunku SARS–CoV2 osoba towarzysząca stosuje się do zaleceń ograniczonej kwarantanny (m.in. unika zgromadzeń, udziału w imprezach okolicznościowych, monitoruje temperaturę ciała swoją i swoich domowników 2 razy dziennie, w przypadku wystąpienia kaszlu, duszności, gorączki u siebie lub domowników niezwłocznie kontaktuje się z Kliniką).
  • Od momentu wejścia do budynku Kliniki osoba towarzysząca zobowiązana jest do noszenia maski zakrywającej usta i nos przez cały okres pobytu w szpitalu.
  • Stosuje się do zaleceń personelu szpitala na całym etapie „drogi” porodu – na Izbie Przyjęć, w Klinice, na bloku porodowym itd.
  • Opuszcza budynek Kliniki nie później niż 2 godziny po porodzie - kiedy mama z dzieckiem jest transportowana na oddział połogowy.

 opr. (sag)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zaburzenia urojeniowe
2020-06-17 14:57:40
Szpitale i Przychodnie to w tej chwili stały się warowniami i całkowicie odwróciły swoją misję.Do szpitali i Przychodni co do zasady zgłaszają się ludzie....chorzy.Tymczasem mamy o to taką sytuację sięgającą ludzkiej urzędniczej głupoty,że aby skorzystać z wizyty,porady bądź badań planowych trzeba być UWAGA-!!!! zdrowym.Za moment jakiś pacan w Szpitalu wpadnie na pomysł aby przyjmować tylko osoby z ujemnym wynikiem na Covid-19.To pokazuje w oparach jakich absurdów przyszło nam obecnie żyć i zmagać się z urojeniami"władzy" którą przecież każdy jakąś tam gdzieś ma i jak widać nie waha się jej używać,cierpiąc przy tym na deficyt szarych komórek.
Yy
2020-06-17 13:56:50
Te testy to ściema nawet ten co je opracował stwierdził że jeden na 10 jest poprawny inne mogga być błędne wiec to sensu nie ma robienie ich
Dla mnie to jedez złupszych pomysłów jakie się teraz uprawia.
2020-06-17 09:15:41
Moda, fason, szpan. Bez większego sensu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ