sobota, 23 stycznia 2021r.

Szpital w Policach wznawia porody rodzinne. Określa też warunki

Data publikacji: 2020-05-06 14:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-12 14:19
Szpital w Policach wznawia porody rodzinne. Określa też warunki
 

Szpital w Policach ponownie pozwala na obecność przy porodzie osoby towarzyszącej. Już od środy (6 maja). Ale pod pewnymi warunkami. Osoba towarzysząca musi mieć aktualny wynik testu w kierunku zakażenia SARS-CoV-2. Szpital jest gotowy taki test wykonać na swój koszt.

- Od dnia 06.05.2020 r. kobietom rodzącym dziecko może towarzyszyć w placówce mąż, partner lub inna bliska osoba - czytamy w komunikacie zamieszczonym na facebookowej stronie SPSK1 PUM w Szczecinie (szpital w Policach jest jego częścią).

Są też zamieszczone warunki jakie trzeba spełnić, aby towarzyszyć bliskiej osobie przy porodzie.

Aby zmniejszyć ryzyko nieświadomego przeniesienia zakażenia do oddziału osoba towarzysząca powinna mieć aktualny wynik testu PCR w kierunku SARS-CoV-2, z okresu nie dłuższego niż maksymalnie 3 dni przed porodem.

"W celu uzyskania bezpiecznego wejścia na teren kliniki, osoba towarzysząca przy porodzie nie posiadająca aktualnego wyniku testu, będzie testowana w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 na koszt szpitala i towarzyszyć będzie mogła przy porodzie po uzyskaniu ujemnego wyniku testu" - informuje placówka.

Zgodnie z zaleceniem konsultanta krajowego w dziedzinie położnictwa i ginekologii, niezbędne jest aby osoba towarzysząca:

  • przez cały czas pobytu w szpitalu nosiła maskę i rękawiczki i ewentualnie była przebrana w strój umożliwiający ochronę epidemiologiczną,
  • osoba towarzysząca może ewentualnie zostać wpuszczona w momencie rozpoczętego porodu i powinna opuścić oddział w ciągu 2 godzin po porodzie,
  • w przypadku indywidualnej sali porodowej kobieta rodząca w I, II lub III okresie porodu może przebywać bez maski ochronnej,
  • nie opuszczać wyznaczonej sali bez zgody personelu Kliniki.

W klinice są indywidualne sale porodowe z własnym węzłem sanitarnym i prysznicem.

Szpital też uprzedza, że niezastosowanie się do wskazanych zasad będzie skutkowało natychmiastowym cofnięciem zgody na udział w porodzie.

Odwiedziny po porodzie będą możliwe przez osobę towarzyszącą przy porodzie przez 3 dni od momentu pobrania materiału do badania na obecność SARS-CoV-2.

Dodatkowych informacji udziela lekarz dyżurny Kliniki pod numerem telefonu: 695 112 032.

(ip)

Fot. Marek Klasa

Komentarze

Anna
2020-05-12 14:10:03
to jak mam test ujemny zrobiony na koszt szpitala to mogę odwiedzić chorego?

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ