Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

"Szpargałek" z rekordem. Więcej na pomaganie

Data publikacji: 2019-09-19 22:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 13:26
"Szpargałek" z rekordem. Więcej na pomaganie
 

W środę (18 września), za pośrednictwem charytatywnej Galerii Szpargałek znajdującej się w ekoporcie przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie, mieszkańcy przekazali potrzebującym organizacjom aż 7776 złotych. To nowy rekord. Poprzedni, z 30 stycznia 2019 roku, wynosił 5714 złotych.

To pierwsze takie miejsce, nie tylko na mapie Szczecina, ale również Polski. Do ośmiu szczecińskich ekoportów trafia mnóstwo sprawnych, a często nawet nowych przedmiotów. Odzyskują je pracownicy Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyszczą, sprawdzają czy są bezpieczne. Jeśli ocenią, że przedmiot może mieć dla kogoś wartość, przekazują do Szpargałka.

Za przedmiot trzeba zapłacić w nieco inny sposób. Galeria Szpargałek współpracuje z niemal 20 organizacjami pożytku publicznego. Aby zabrać do domu wybraną rzecz, należy pokazać dowód wpłaty na konto potrzebującej organizacji. Suma musi odpowiadać liczbie punktów przypisanych do danego przedmiotu. Przelew można wykonać za pomocą urządzenia mobilnego, bądź komputera znajdującego się w Ekoporcie. Honorowane są również dokonane wcześniej przekazy pocztowe. Jeśli wpłata jest wyższa niż wartość wybranego przedmiotu, dostaje się bon na odpowiednią liczbę punktów, do wykorzystania podczas kolejnych wizyt.

Przez dwa sezony funkcjonowania Galerii udało się przekazać organizacjom ponad 110 tysięcy złotych. Zgodnie z nową formułą drzwi Szpargałka będą się otwierać raz w miesiącu. W magazynach znajdzie się więcej przedmiotów. Dodatkowo, w dniu otwarcia, w godzinach 14.30-15 będzie trzeba opuścić pomieszczenia. W tym czasie pracownicy ekoportu uzupełnią asortyment. Dzięki temu, również po godzinach pracy, będzie można zdobyć na miejscu wymarzony mebel, zabawkę, elementy wystroju wnętrz, rowery, narty czy nawet kilkudziesięcioletnie, oczywiście sprawne telewizory.

(isz)

Fot. ZUK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Brocante
2019-09-20 13:22:27
To moja 'stylowa').Dzieki temu starcza dla mnie,dla'Mirusiow, slodszych niz myslisz'i na ' Kromke dla sasiada"....Mam sie dobrze:).

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ