sobota, 11 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > "Szpargałek" z rekordem. Więcej na pomaganie

"Szpargałek" z rekordem. Więcej na pomaganie

"Szpargałek" z rekordem. Więcej na pomaganie
Data publikacji: 2019-09-19 22:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 13:26
Wywietleń: 1012 415964

W środę (18 września), za pośrednictwem charytatywnej Galerii Szpargałek znajdującej się w ekoporcie przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie, mieszkańcy przekazali potrzebującym organizacjom aż 7776 złotych. To nowy rekord. Poprzedni, z 30 stycznia 2019 roku, wynosił 5714 złotych.

To pierwsze takie miejsce, nie tylko na mapie Szczecina, ale również Polski. Do ośmiu szczecińskich ekoportów trafia mnóstwo sprawnych, a często nawet nowych przedmiotów. Odzyskują je pracownicy Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyszczą, sprawdzają czy są bezpieczne. Jeśli ocenią, że przedmiot może mieć dla kogoś wartość, przekazują do Szpargałka.

Za przedmiot trzeba zapłacić w nieco inny sposób. Galeria Szpargałek współpracuje z niemal 20 organizacjami pożytku publicznego. Aby zabrać do domu wybraną rzecz, należy pokazać dowód wpłaty na konto potrzebującej organizacji. Suma musi odpowiadać liczbie punktów przypisanych do danego przedmiotu. Przelew można wykonać za pomocą urządzenia mobilnego, bądź komputera znajdującego się w Ekoporcie. Honorowane są również dokonane wcześniej przekazy pocztowe. Jeśli wpłata jest wyższa niż wartość wybranego przedmiotu, dostaje się bon na odpowiednią liczbę punktów, do wykorzystania podczas kolejnych wizyt.

Przez dwa sezony funkcjonowania Galerii udało się przekazać organizacjom ponad 110 tysięcy złotych. Zgodnie z nową formułą drzwi Szpargałka będą się otwierać raz w miesiącu. W magazynach znajdzie się więcej przedmiotów. Dodatkowo, w dniu otwarcia, w godzinach 14.30-15 będzie trzeba opuścić pomieszczenia. W tym czasie pracownicy ekoportu uzupełnią asortyment. Dzięki temu, również po godzinach pracy, będzie można zdobyć na miejscu wymarzony mebel, zabawkę, elementy wystroju wnętrz, rowery, narty czy nawet kilkudziesięcioletnie, oczywiście sprawne telewizory.

(isz)

Fot. ZUK

 

Komentarze

Brocante
To moja 'stylowa').Dzieki temu starcza dla mnie,dla'Mirusiow, slodszych niz myslisz'i na ' Kromke dla sasiada"....Mam sie dobrze:).
2019-09-20 13:22:27

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie