Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

"Szpargałek" otwiera się po wakacjach

Data publikacji: 2019-09-18 08:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-18 14:52
"Szpargałek" otwiera się po wakacjach
 

Po wakacyjnej przerwie powraca Galeria Szpargałek. W magazynach ekoportu przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie znajduje się już mnóstwo „nowych” przedmiotów. Są: krzesła, fotele, stare telewizory, narty, buty narciarskie, porcelana i setki książek oraz filmów DVD. W tym sezonie następują jednak pewne zmiany w funkcjonowaniu Szpargałka.

Galeria Szpargałek otworzy się dla mieszkańców w środę o godzinie 11.

Nowy sezon galerii to również pewne zmiany. Czynna będzie teraz raz w miesiącu, w wybraną środę, w niezmienionych godzinach - od 11 do 18. Szpargałek, w dniu otwarcia, będzie miał też półgodzinną przerwę. Od 14:30 do godziny 15 pracownicy w tym czasie uzupełnią magazyny kolejnymi rzeczami. Dzięki temu, również w godzinach popołudniowych, będzie można „trafić” upragniony przedmiot.
Na stronie www.ekoporty.szczecin.pl na dwa dni przed otwarciem będzie można znaleźć katalog z pełnym asortymentem.

Przez dwa sezony, dzięki Galerii Szpargałek, udało się przekazać potrzebującym organizacjom 103 060 złotych. To pierwsze takie miejsce, nie tylko na mapie Szczecina, ale również Polski.

Do ośmiu szczecińskich ekoportów trafia mnóstwo sprawnych, a nawet często nowych przedmiotów, które mieszkańcy traktują jako odpad. Odzyskują je pracownicy Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyszczą, sprawdzają pod kątem sprawności oraz bezpieczeństwa. Jeśli ocenią, że przedmiot może mieć dla kogoś wartość, przekazują go właśnie do Szpargałka. Taki przedmiot wyceniany jest punktowo. Najdroższy z przedmiotów kosztuje 25 punktów, gdzie 1 punkt jest równy złotówce. Oznacza to, że za 25 złotych możemy dostać krzesła, komody, fotele, porcelanę, naczynia, zabawki, a nawet rowery, wózki, czy hulajnogi.

Na miejscu nie ma obrotu gotówką. Za przedmiot należy zapłacić w nieco inny sposób. Galeria Szpargałek współpracuje niemal z 20 organizacjami pożytku publicznego. Aby zabrać do domu wybraną rzecz, należy pokazać dowód wpłaty na konto potrzebującej organizacji. Suma musi odpowiadać liczbie punktów przypisanych do danego przedmiotu. Przelew można wykonać za pomocą urządzenia mobilnego, bądź komputera znajdującego się w ekoporcie. Honorowane są również dokonane wcześniej przekazy pocztowe. Jeśli nasza wpłata jest wyższa niż wartość wybranego przedmiotu, otrzymamy bon na odpowiednią liczbę punktów, do wykorzystania podczas kolejnych wizyt.

(isz)

Fot. ZUK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

swiadomosc +
2019-09-18 14:09:23
Dobry pomysl.
Miś
2019-09-18 10:37:49
Prosze przypomnieć, jakie warunki musi spełnić ktoś, komu zostanie udzielone łaskawe zezwolenie na zakup zużytych przedmiotów wyrzuconych przez innych na śmietnik? Pojęcie "dziadostwo" zyskuje nowe znaczenie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ