sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szkolny dzień życzliwości

Szkolny dzień życzliwości

Szkolny dzień życzliwości
Data publikacji: 2015-11-23 16:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 2222 40552

Dzień życzliwości? Dlaczego nie...Tym bardziej, że taki dzień jest już świętem kalendarzowym. Niewielu o nim pamięta, ale w Publicznej Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie ten dzień się hołubi.

Rano, przy wejściu do szkoły, dzieci rozdawały wszystkim rodzicom cukierki i pieczątki z uśmiechniętą buźką. A w szkole obowiązywał radosny, ciepły i słoneczny ubiór w kolorze żółtym. Na cześć przyjaźni i integracji każda klasa wykonała plakaty i prace przestrzenne, promujące życzliwą postawę w życiu. Samorząd uczniowski częstował słodyczami ufundowanymi przez szkolną radę rodziców. W centralnym punkcie szkoły znalazła się także - i był to świetny pomysł - „ławeczka życzliwości”, na której można było usiąść z wybraną osobą i przekazać jej życzliwe słowo, gest lub okazać przyjaźń i pozdrowienia. A może także się pogodzić? Tegorocznym hasłem promującym życzliwość są słowa znanego hinduskiego psychoterapeuty Anthony'ego de Mello: „Nie proś świata, aby się zmienił na lepsze, to ty zmień się pierwszy”. 

Fot. Kinga Rogut

Komentarze

???
Rewelacyjny ten ich Dzień Życzliwości... W zeszłym roku kierowniczka świetlicy powiedziała, że pamiątkowe zdjęcie będzie zrobione dzieciom tylko w żółtych koszulkach. A reszcie kazała zejść. Mój syn się wtedy popłakał bo miał żółtego misia na koszulce,ale sama koszulka była granatowa. i to ma być życzliwość?
2015-11-24 14:50:11

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie