Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Szkolny dzień życzliwości

Data publikacji: 23 listopada 2015 r. 16:53
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:35
Szkolny dzień życzliwości
 

Dzień życzliwości? Dlaczego nie...Tym bardziej, że taki dzień jest już świętem kalendarzowym. Niewielu o nim pamięta, ale w Publicznej Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie ten dzień się hołubi.

Rano, przy wejściu do szkoły, dzieci rozdawały wszystkim rodzicom cukierki i pieczątki z uśmiechniętą buźką. A w szkole obowiązywał radosny, ciepły i słoneczny ubiór w kolorze żółtym. Na cześć przyjaźni i integracji każda klasa wykonała plakaty i prace przestrzenne, promujące życzliwą postawę w życiu. Samorząd uczniowski częstował słodyczami ufundowanymi przez szkolną radę rodziców. W centralnym punkcie szkoły znalazła się także - i był to świetny pomysł - „ławeczka życzliwości”, na której można było usiąść z wybraną osobą i przekazać jej życzliwe słowo, gest lub okazać przyjaźń i pozdrowienia. A może także się pogodzić? Tegorocznym hasłem promującym życzliwość są słowa znanego hinduskiego psychoterapeuty Anthony'ego de Mello: „Nie proś świata, aby się zmienił na lepsze, to ty zmień się pierwszy”. 

Fot. Kinga Rogut

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

???
2015-11-24 14:50:11
Rewelacyjny ten ich Dzień Życzliwości... W zeszłym roku kierowniczka świetlicy powiedziała, że pamiątkowe zdjęcie będzie zrobione dzieciom tylko w żółtych koszulkach. A reszcie kazała zejść. Mój syn się wtedy popłakał bo miał żółtego misia na koszulce,ale sama koszulka była granatowa. i to ma być życzliwość?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA