Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Zdążyć przed zimą

Data publikacji: 12 listopada 2015 r. 18:22
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:33
Zdążyć przed zimą
 

Na przełomie listopada i grudnia miasto ma ogłosić przetarg na kolejnego, już trzeciego, wykonawcę modernizacji Szkoły Podstawowej nr 59. Na razie rozgrzebany budynek jest zabezpieczany przed zimą.

Przebudowa placówki przy ul. Dąbskiej rozpoczęła się w 2013 roku. Inwestycja zakłada stworzenie nowej sali gimnastycznej i części dydaktycznej oraz łącznika z dotychczasową siedzibą, która również ma zostać zmodernizowana. Pierwotnie prace miały się skończyć na przełomie 2014/2015, ale przedłużają się do dziś. Na opóźnienia złożyły się najpierw błędy w projekcie, potem z placu budowy schodzili kolejni wykonawcy. W marcu 2014 roku upadłość ogłosił Grinbud, a w sierpniu tego roku zrezygnował BGW Ebit. Ostatnia firma rozwiązała umowę tłumacząc się tym, że nie miała dostępu do dotychczasowej dokumentacji, podczas gdy miasto wyrażało swoje wątpliwości co do postępów prac. Co teraz się dzieje przy Dąbskiej?

- Przetarg na dokończenie budowy zostanie ogłoszony na przełomie listopada i grudnia. Obecnie na placu budowy firma Calbud wykonuje strop, co ma zabezpieczyć budynek przed zimą. Poprzedni wykonawca zdał plac budowy. Wszystkie prace przez niego wykonane są inwentaryzowane - wyjaśnia Marta Kufel z biura prasowego magistratu.

We wrześniu nowy rok szkolny rozpoczęło tu 425 dzieci. Z powodu trwającego remontu lekcje odbywają się także na korytarzu. ©℗

(szymw)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

SromotnikBezwstydny
2015-11-12 20:54:45
"... prace przez niego wykonane są inwentaryzowane - wyjaśnia Marta Kufel ..." Pani Kufel, poprostu trwa " REMANENT"!!! i wszystko jasne! My ,+50, znamy to słowo lepiej niż "Ojcze nasz"!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA