niedziela, 05 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zdążyć przed zimą

Zdążyć przed zimą

Zdążyć przed zimą
Data publikacji: 2015-11-12 18:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 1908 37113

Na przełomie listopada i grudnia miasto ma ogłosić przetarg na kolejnego, już trzeciego, wykonawcę modernizacji Szkoły Podstawowej nr 59. Na razie rozgrzebany budynek jest zabezpieczany przed zimą.

Przebudowa placówki przy ul. Dąbskiej rozpoczęła się w 2013 roku. Inwestycja zakłada stworzenie nowej sali gimnastycznej i części dydaktycznej oraz łącznika z dotychczasową siedzibą, która również ma zostać zmodernizowana. Pierwotnie prace miały się skończyć na przełomie 2014/2015, ale przedłużają się do dziś. Na opóźnienia złożyły się najpierw błędy w projekcie, potem z placu budowy schodzili kolejni wykonawcy. W marcu 2014 roku upadłość ogłosił Grinbud, a w sierpniu tego roku zrezygnował BGW Ebit. Ostatnia firma rozwiązała umowę tłumacząc się tym, że nie miała dostępu do dotychczasowej dokumentacji, podczas gdy miasto wyrażało swoje wątpliwości co do postępów prac. Co teraz się dzieje przy Dąbskiej?

- Przetarg na dokończenie budowy zostanie ogłoszony na przełomie listopada i grudnia. Obecnie na placu budowy firma Calbud wykonuje strop, co ma zabezpieczyć budynek przed zimą. Poprzedni wykonawca zdał plac budowy. Wszystkie prace przez niego wykonane są inwentaryzowane - wyjaśnia Marta Kufel z biura prasowego magistratu.

We wrześniu nowy rok szkolny rozpoczęło tu 425 dzieci. Z powodu trwającego remontu lekcje odbywają się także na korytarzu. ©℗

(szymw)

Komentarze

SromotnikBezwstydny
"... prace przez niego wykonane są inwentaryzowane - wyjaśnia Marta Kufel ..." Pani Kufel, poprostu trwa " REMANENT"!!! i wszystko jasne! My ,+50, znamy to słowo lepiej niż "Ojcze nasz"!!!
2015-11-12 20:54:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie