wtorek, 25 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Szkolenia dla rowerzystów

Szkolenia dla rowerzystów

Szkolenia dla rowerzystów
Data publikacji: 2018-10-02 22:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:56
Wywietleń: 1907 354212

Na szkolenia z pierwszej pomocy dla uczestników wycieczek i wypraw rowerowych zaprasza Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Pierwsze z nich odbędzie się już w najbliższą sobotę(6 października) w Mierzynie.

Fundacja realizuje szkolenia dzięki zdobytym głosom w Budżecie Obywatelskim Województwa Zachodniopomorskiego.

– Jestem głęboko przekonany, że taka wiedza jest bezcenna dla każdego z nas – mówi Paweł Malinowski, prezes fundacji. – Im więcej wśród nas osób, które posiadają wiedzę, jak się zachować w przypadku wystąpienia zdarzenia, tym sami jesteśmy bezpieczniejsi. Najważniejsze w ratowaniu życia i zdrowia osób poszkodowanych w różnego typu wypadkach są pierwsze cztery minuty po zajściu zdarzenia. Dlatego chcemy szkolić uczestników naszych wycieczek i wypraw z pierwszej pomocy, aby dzięki temu jeszcze bardziej poprawić bezpieczeństwo rowerzystów.

Pierwsze szkolenie odbędzie się już w tę sobotę (6 października) w budynku DGS Poland w Mierzynie. Z kolei w niedzielę (7 października) fundacja zaprasza do Kapitanatu Portu w Świnoujściu. Natomiast 21 października br. zajęcia przeprowadzone zostaną w budynku DGS Business Services w Szczecinie. Spotkania rozpoczną się o godz. 10 i potrwają do godz. 16.

W każdym szkoleniu może uczestniczyć maksymalnie 30 osób. Zgłoszenia należy przesyłać na adres wojtek.marciniak@gryfus.szczecin.pl. O przyjęciu decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń.

– Dzięki środkom z budżetu województwa zachodniopomorskiego każdy uczestnik szkoleń otrzyma dobrze wyposażoną rowerową apteczkę pierwszej pomocy – dodaje Paweł Malinowski.

Zajęcia przeprowadzą ratownicy medyczni. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia. Gryfus przygotowuje również szkolenia serwisowe, dzięki którym uczestnicy nauczą się usuwania podstawowych usterek w rowerze oraz właściwego jego serwisowania.

(isz)

Fot. Gryfus

Komentarze

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus
Z zasady nie komentujemy artykułów oraz innych komentarzy. Jednak jako uzupełnienie informacji pragniemy dodać, że w szkoleniach z pierwszej pomocy będą uczestniczyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ze Szczecina, Polic oraz Świnoujścia, którzy będą szkolić rowerzystów w zakresie prawa o ruchu drogowym. Jednak całkowicie nie rozumiemy przeciwstawiania sobie rowerzystów oraz kierowców, bo bardzo często są to te same osoby i każdego uczestnika ruchu drogowego obowiązują te samy zasady bez względu czy w danym momencie jest kierowcą, rowerzystą i pieszym. Tylko wzajemne poszanowanie i przestrzeganie przepisów zawartych w ustawie Prawo o ruchu drogowym zwiększy bezpieczeństwo nas wszystkich.
2018-10-04 21:19:30
Adam
Ja proponuje szkolenia z ruchu drogowego i powrot karty rowerowej od pewnego wieku i dla tych ktorzy nie maja innych uprawnien. Zauwazylem tez, ze jezdzacy autami, przesiadajac sie na rower, staja sie innymi ludzmi.
2018-10-03 14:15:53
Rowerzysta
To proponuję również dla KIEROWCÓW z zakresu: jak korzystać z lusterek, zasady ruchu na skrzyżowaniu z przejściem dla pieszych i ścieżką dla rowerów czy rowerzysta też uczestnik ruchu drogowego. A nie tylko krytykować, najlepiej niech Ci wszyscy mistrzowie kierownicy, którym przeszkadzają im dwa kółka przesiada się na dzień czy dwa właśnie na rower i zobaczą jacy są uprzejmi gdyż czasami kask to mało dla bezpieczeństwa
2018-10-03 07:37:32
aha
Najpierw niech się nauczą jeździć, nie wjeżdżać nagle na ulicę, nie przeciskać się między samochodami, uważać na pieszych i nie jeździć środkiem ulicy obok siebie.
2018-10-03 07:02:14
kierowca
a może lepiej przeszkolić z prawa o ruchu drogowym , obowiązku posiadania lusterka i świateł ...
2018-10-03 01:01:43
observer
proponuję szkolenie z zakresu nie tamowania ruchu przez rowerzystów na drogach gdzie ciężko o manewr wyprzedzania zwłaszcza przez autobusy i ciężarówki w godzinach szczytu ....
2018-10-03 00:19:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
27
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie