wtorek, 23 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Międzynarodowy rajd Gryfusa. Zapisy trwają

Międzynarodowy rajd Gryfusa. Zapisy trwają

Międzynarodowy rajd Gryfusa. Zapisy trwają
Data publikacji: 2018-08-20 18:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:18
Wywietleń: 1429 346714

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus od wielu lat we wrześniu organizuje wyprawę rowerową szlakiem Odra Nysa. W tegorocznej edycji rajdu razem ze szczecińskimi rowerzystami będą jechać także niemieccy miłośnicy turystyki rowerowej oraz przedstawiciele m.in. Komisji Europejskiej i polskich samorządów.

Rowerzyści tradycyjnie wyruszają z miejscowości Nová Ves nad Nisou w Czechach i podążając najpierw wzdłuż Nysy a następnie wzdłuż Odry docierają po pięciu dniach nad Bałtyk. Łącznie pokonują około 530 kilometrów do Szczecina oraz 110 lub 145 kilometrów (w zależności czy jadą stroną polską czy niemiecką) ze Szczecina nad Bałtyk. Jest to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz szczecińskich i zachodniopomorskich rajdów i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród miłośników turystyki rowerowej.

Rowerzyści odwiedzą m.in. Görlitz, Guben, Frankfurt nad Odrą oraz Kostrzyn. Uczestnicy rajdu będą mogli zwiedzić bogate w zabytki miejscowości, ale także odwiedzą wiele obszarów chronionych z bogatym światem zwierząt i roślin.

Cykliści będą podczas swojej wyprawy promować Szczecin oraz Pomorze Zachodnie i zapraszać napotkanych mieszkańców Czech, Niemiec oraz Polski do odwiedzenia miasta i regionu. Klub stawia sobie też za cel propagowanie turystyki rowerowej oraz zachęcanie innych osób do tej formy aktywnego spędzania wolnego czasu. Członkowie klubu starają się pokazać, że praktycznie każdy z nas przy odpowiednim przygotowaniu kondycyjnym może brać udział w tego typu wycieczkach rowerowych i w ten sposób zwiedzać Polskę, Europę a nawet świat.

W tegorocznej edycji rajdu razem ze szczecińskimi rowerzystami będą jechać także niemieccy miłośnicy turystyki rowerowej oraz przedstawiciele m.in. Komisji Europejskiej, Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania/Fundusz Małych Projektów, Interrreg VA MPP/BB/PL, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskoego i Urzędu Miasta w Goleniowie.

Nadal trwają zapisy na ten wyjątkowy rajd i Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza na to wydarzenie wszystkich miłośników turystyki rowerowej, którzy są w stanie pokonać na rowerze dystans od 100 do 145 kilometrów.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/420731145106109

Link do zapisów: http://gryfus.szczecin.pl/odranysa2018/

(k)

Na zdjęciu: tak było podczas zeszłorocznej edycji rajdu.

Międzynarodowy rajd Gryfusa. Zapisy trwają

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie