Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Szczecińskie powietrze [SONDA]

Data publikacji: 13 stycznia 2016 r. 13:13
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:40
Szczecińskie powietrze [SONDA]
 

Czesław Dzido ze Szczecina:

- Nie jest najgorzej z tym szczecińskim powietrzem moim zdaniem. Są miejsca w Polsce, gdzie jest więcej smogu i zanieczyszczeń. Jest średnio - tak bym to ujął. Mamy w naszym mieście dużo zieleni, fakt. Ale niepokojące jest to, że tak wiele tej zieleni jest wycinane. Ten proces powinien zostać zatrzymany. Nie prowadzi on bowiem ku niczemu dobremu. Zieleń jest nam wszystkim potrzebna.

Eżbieta Mizger ze Szczecina:

- Cierpię na astmę, więc generalnie oddycha mi się tak sobie. Ale nawet gdybym jej nie miała, musiałabym ocenić powietrze w Szczecinie bardzo krytycznie. Mieszkam tu od urodzenia i ono zawsze było jakieś takie zgniłe. Pod tym względem jest naprawdę bardzo bardzo źle. Szczecin zielonym miastem? Ależ skąd! Kto to w ogóle wymyślił? Nie potwierdzam tej opinii, w ogóle.

Grzegorz Wielgosiński z Łodzi:

- Jak do tej pory oddycha mi się tu całkiem dobrze. W mojej opinii jeśli chodzi o czystość powietrza, to sytuacja przedstawia się lepiej niż w Łodzi, w której mieszkam. W Szczecinie jest zdecydowanie mniej smogu. Znam opinię, że Szczecin jest miastem zielonym. Z tego co widzę, ta ocena wydaje mi się trafna.

Maria Chwaszczewska ze Szczecina:

- Sytuacja w centrum Szczecina na pewno nie jest dobra. I pogorszyła się w ostatnich latach zdecydowanie moim zdaniem. Jest coraz więcej aut, buduje się galerie handlowe. To wszystko ma swój oczywisty wpływ na jakość powietrza, którym oddychamy. Gdy wyjeżdżam do córki, która mieszka w małym miasteczku w województwie białostockim, od razu odczuwam wyraźną różnicę. Tam się po prostu lżej oddycha. A tej słynnej zieleni to w centrum w Szczecina przecież prawie nie ma. Jest ona zabierana ludziom, mieszkańcom, i nikt nas nie pyta o zgodę. Jest coraz więcej betonu. Spójrzmy, jak wygląda aleja kwiatowa. Nie w takim kierunku powinny iść zmiany.

Ryszard Czara ze Szczecina:

- Jakość powietrza w naszym mieście? Cóż, chyba nie jest najgorzej. W innych miastach w Polsce bywa przecież gorzej pod tym względem. Choć pewnie są i takie, gdzie bywa lepiej. Powinniśmy trzymać kciuki za to, żeby nie było gorzej - takie jest moje stanowisko. Uważam, że nazywanie Szczecina zielonym miastem jest uzasadnione.

(as)

Fot. D. Gorajski

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Szukajmy sposobow...,
2016-01-13 20:34:21
Panom proponuje zapuscic jak najwieksze i jak najbardziej "krzaczaste" Wasy - by dzialaly jako dodatkowe Filtry... a Paniom dodatkowe Maseczki...to moze i choc troche stan zdrowia... tj. pluc sie poprawi ? Nie mowiac o nie wychodzeniu na miasto w godzinach szczytu samochodowego np. od 07.00 - 09.00 i od 15.00-17.00 ? O fajkach i papierosach to juz nie wspomne a na spacery wychodzic tylko do Parkow ! No i wogole jak "najmniej" oddychac w szkodliwym otoczeniu roznego rodzaju dymow i oparow... nawet %-ych..? W najgoszych momentach zakladac maseczki jakie uzywaja Lekarze i Pielegniarki ! !
Jarek
2016-01-13 16:54:12
Pytanie do mieszkancow prawobrzeża. Czy takze czujecie sie gorzej jak lecą zapachy z tej spalarni na Gdańskiej? Przejeżdzam tam codziennie i czesto w okolicach basenu górniczego oddycha mi sie gorzej i nie jest to kwestia węgla bo on był tam od zawsze na składach.
Czyli razem 200 razy,
2016-01-13 16:30:09
Do wpisu goscia...a jak by tak Ludzie i Wojsko jedli jeszcze mniej Grochowki, to bylo by zaoszczedzone nastepne "100 razy"... ! !
Dbajmy o zdrowe powietrze,
2016-01-13 16:22:04
Czy powietrze w miescie jest dobrze czy zle, to najlepiej odczuwaja to ludzie starsi i chorzy, ktorzy maja wrazliwsze juz pluca...na roznego rodzaju zanieczyszczenia ! Nie mowiac juz o delikatnej przyrodzie...ktora rowniez daje odpowiednie znaki, na roznego rodzaju swojej zieleni ??
gosc
2016-01-13 14:09:58
gdyby zakazac palenia papierosów przez śmierdzieli tytoniowych bylo by 100 razy czystsze i każdy bylby zdrowszy
takaprawda
2016-01-13 13:15:23
najlepsze powietrze jest na Gumieńcach jak mieszkańcy zaczynają palić "byleczym" :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA