Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Zima w mieście - lodowy skandal [SONDA]

Data publikacji: 11 stycznia 2016 r. 14:11
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:40
Zima w mieście - lodowy skandal [SONDA]
 

Elżbieta Teska ze Szczecina:

- Stan chodników w centrum Szczecina jest okropny. Niemal wszędzie jest lód. Idziemy od pl. Rodła w stronę pl. Żołnierza i musimy cały czas uważać, żeby się nie przewrócić. Trzymam się syna, bo się boję, że się poślizgnę. Mieszkamy przy ul. Wilczej i tam też tak jest na podwórku. Dlaczego nikt nie reaguje?

Grzegorz Teska ze Szczecina:

- Nie wyobrażam sobie, jak starsi ludzie, którym nikt nie jest w stanie pomóc radzą sobie na tych oblodzonych chodnikach. Właściwie całe centrum jest zaśnieżone. A przecież chociażby po zakupy trzeba jakość pójść. W niektórych miejscach zarządcy się nie spisali.

Zofia Dutkiewicz ze Szczecina:

- Bardzo źle oceniam to, jak wyglądają chodniki. Nie da się przejść po tym lodzie. Sama idę trawnikiem, bo tam jest mniej ślisko niż na chodniku. Muszę dojść na ulicę Kuśnierską, idę od placu Rodła. Nie wiem, czy dam radę. Jak to możliwe, żeby jeden z głównych traktów pieszych w mieście nie był przygotowany, odśnieżony. Z tego co widzę, niestety, w wielu punktach miasta sytuacja wygląda podobnie.

Elżbieta Hyla ze Szczecina:

- Chodniki w mieście są bardzo zaniedbane. Pełno na nich lodu. Widziałam jak jakaś starsza pani męczy się idąc po tym lodowisku, aż serce boli, kiedy się na to patrzy. Czy naprawdę nikt nie był w stanie przynajmniej posypać tych dróg nawet piaskiem? Nawet niektóre przejścia dla pieszych są zalodzone.

Krystyna Knudsek ze Szczecina:

- Okropność! Idę po trawniku, brzegiem, żeby się nie poślizgnąć na tych chodnikach. Mam chore nogi i chodzenie w takich warunkach jest dla mnie dodatkowym utrudnieniem i obciążeniem. Lecz czasem trzeba coś załatwić, wyjść z domu. W takich warunkach spacery są naprawdę niebezpieczne, zwłaszcza dla starszych osób. Nie rozumiem, czemu zarządcy, czy miasto nie dbają o to.

(szymw)

fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu (od prawej): Elżbieta Teska, Grzegorz Teska, Zofia Dutkiewicz, Elżbieta Hyla, Krystyna Knudsek (u góry) 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ślisko
2016-01-12 07:49:28
Dlaczego właściciele domów jednorodzinnych muszą wstawać rano, odśnieżać i posypywać chodniki, a idąc przez miasto jest samowolka i tylko założenie łyżew może coś pomóc? Złamanie kończyny to unieruchomienie na dłuższy okres, nie wspominając o powikłaniach i samych kosztach leczenia. Ktoś wie, czyją własnością jest przejście (pasaż) pomiędzy Bramą Portową a Medicusem, tam gdzie sprzedają pączki? Ślisko tam i nic się nie dzieje od wielu lat.
~nieciekawie~
2016-01-11 15:28:30
najgorsza sytuacja jest na chodnikach we władaniu zditm, np. sławne przejście przez Trasę Zamkową, oczyszczane zazwyczaj "silami natury".
tylko centrum??
2016-01-11 14:05:15
a poza wcale nie jest lepiej dotrzeć do tramwaju czy autobusu to tragedia zarówno przed prywatnymi posesjami - w większości przypadków lodu skorupa jak i przed spóldzielczymi czy miejskimi podobnie okolice przystanków - sam przystanek jakoś wyczyszczony ale metr dalej już lodowisko
drodzy szczecinianie
2016-01-11 14:01:06
Szlachta piechota nie chodzi pozdrawiam P. Krzystek
barbara
2016-01-11 13:38:06
Przed chwilą rozmawiałam z Zarządem Dróg Miejskich w sprawie lodowiska na ulicach w rejonie Wałów Chrobrego , Starego Miasta. Pani do której mnie przełączono uprzejmie przyjęła moje zgłoszenie (wymieniłam szczegółowo lokalizacje i wskazanie czy to jest jezdnia czy chodnik...). Czy do obowiązku rozlicznych służb miejskich nie należy odpowiednie utrzymanie dróg? Oblodzenie występuje od wielu dni a stosowne miejskie przedsiębiorstwa chyba na wakacjach w ciepłych krajach!
lód
2016-01-11 13:27:02
potwierdzam jeszcze tak nie było jak w tym roku, zero posypki, ślizgawica okropna
Gargamel
2016-01-11 13:21:20
"Strasz" miejska woli na Osowie wlepiać mandat, bo tam łatwo ustalić właściciela posesji i zazwyczaj taki gość się nie rzuca. W centrum to się trzeba napracować... odkąd im fotoradary zabrali nie robią już absolutnie nic, po co utrzymywać darmozjadów? Kiedy jakieś referendum w sprawie ich likwidacji?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA