niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczeciński policjant uhonorowany

Szczeciński policjant uhonorowany

Szczeciński policjant uhonorowany
Data publikacji: 2017-10-18 15:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:53
Wywietleń: 1598 297179

W środę (18 października) minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak wyróżnił funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, straży granicznej i Biura Ochrony Rządu, którzy ratowali życie lub zdrowie innych osób. Wśród nich był sierż szt. Tomasz Tomalski z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, który otrzymał Krzyż Zasługi za Dzielność.

- Dziś gratulowałem i dziękowałem bohaterom naszych czasów. Ludziom, którzy są gotowi poświecić własne życie i zdrowie, żeby ratować innych. To jest wielka wartość i postawa godna wyróżnienia - podkreślił w wystąpieniu Mariusz Błaszczak, szef MSWiA. - Swoimi czynami dowiedliście, że stoicie na straży bezpieczeństwa, zdrowia i życia obywateli naszego kraju

Tomasz Tomalski, kiedy pełnił służbę jako dowódca patrolu 1 kwietnia 2015 roku. ok. godziny 21.30 został wezwany na interwencję w gminie Ustka. Kobieta zgłosiła policji, iż jej 17-letni syn zabłądził na bagnistych terenach pomiędzy miejscowościami Zaleskie i Złatkowo, o czym poinformował ją telefonicznie. Dyżurny jednostki ustalił przybliżone miejsce zaginionego. Udał się tam sierż. szt. T.Tomalski i sierż. Dariusz Twardy. W poszukiwania nastolatka włączyła się też jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej i dwuosobowy patrol na quadach.

Policjanci po 3 godzinach, w temperaturze ok. 1°C, dotarli do zaginionego i wyprowadzili go na bezpieczny teren, skąd zostali zabrani quadami. Dalszą służbę pełnili w ubraniach cywilnych, bo służbowe były mokre i zabłocone.

(mag)

Fot. MSWiA

Komentarze

Borowik
A potem odbierze im emeryture
2017-10-18 20:53:31
stary człowiek a może
Dzisiaj bohaterowie i wynoszeni na sztandary-jutro zdrajcy i funkcjonariusze reżimowej władzy.Podłość ludzka nie zna granic-nie ma też rozumu.Zawsze powtarzam,że ten kto ma władze, niech zawsze budzi w tobie wstręt i odrazę.
2017-10-18 18:11:41

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie