środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Szczeciński policjant uhonorowany

Szczeciński policjant uhonorowany

Szczeciński policjant uhonorowany
Data publikacji: 2017-10-18 15:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:53
Wywietleń: 1441 297179

W środę (18 października) minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak wyróżnił funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, straży granicznej i Biura Ochrony Rządu, którzy ratowali życie lub zdrowie innych osób. Wśród nich był sierż szt. Tomasz Tomalski z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, który otrzymał Krzyż Zasługi za Dzielność.

- Dziś gratulowałem i dziękowałem bohaterom naszych czasów. Ludziom, którzy są gotowi poświecić własne życie i zdrowie, żeby ratować innych. To jest wielka wartość i postawa godna wyróżnienia - podkreślił w wystąpieniu Mariusz Błaszczak, szef MSWiA. - Swoimi czynami dowiedliście, że stoicie na straży bezpieczeństwa, zdrowia i życia obywateli naszego kraju

Tomasz Tomalski, kiedy pełnił służbę jako dowódca patrolu 1 kwietnia 2015 roku. ok. godziny 21.30 został wezwany na interwencję w gminie Ustka. Kobieta zgłosiła policji, iż jej 17-letni syn zabłądził na bagnistych terenach pomiędzy miejscowościami Zaleskie i Złatkowo, o czym poinformował ją telefonicznie. Dyżurny jednostki ustalił przybliżone miejsce zaginionego. Udał się tam sierż. szt. T.Tomalski i sierż. Dariusz Twardy. W poszukiwania nastolatka włączyła się też jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej i dwuosobowy patrol na quadach.

Policjanci po 3 godzinach, w temperaturze ok. 1°C, dotarli do zaginionego i wyprowadzili go na bezpieczny teren, skąd zostali zabrani quadami. Dalszą służbę pełnili w ubraniach cywilnych, bo służbowe były mokre i zabłocone.

(mag)

Fot. MSWiA

Komentarze

Borowik
A potem odbierze im emeryture
2017-10-18 20:53:31
stary człowiek a może
Dzisiaj bohaterowie i wynoszeni na sztandary-jutro zdrajcy i funkcjonariusze reżimowej władzy.Podłość ludzka nie zna granic-nie ma też rozumu.Zawsze powtarzam,że ten kto ma władze, niech zawsze budzi w tobie wstręt i odrazę.
2017-10-18 18:11:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie