sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Policyjna czujność

Policyjna czujność

Policyjna czujność
Data publikacji: 2017-09-14 13:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:49
Wywietleń: 1364 292146

Sierżant Łukasz Makuch z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży damskiej torebki. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjanta, pokrzywdzona kobieta odzyskała mienie o wartości blisko tysiąca złotych.

Do zdarzenia doszło na szczecińskich Pomorzanach. Policjant, idąc ulicą, zwrócił uwagę na biegnącego młodego mężczyznę, który w ręku trzymał damską torebkę, oraz na kobietę, która machała ręką w jego stronę. Policjant ruszył za nim w pościg. Po kilkunastu metrach dogonił go i obezwładnił. Zatrzymanym okazał się 19–letni szczecinianin, który był wcześniej notowany m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście. 19-latek będzie odpowiadał również za inne przestępstwa - kradzież i kradzież z włamaniem, których dokonał w ostatnich dniach w Szczecinie. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(dar)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Krzysztof
Bravo Panie Policjancie. Niech inni się uczą i biorą przykład bo niestety takich przykładów coraz mniej! Dziekuję bo wiara wraca a niektórym nawet na służbie ciężko spełniać obowiązek.... prawda "niesamowity"???
2017-09-14 22:22:21
stary człowiek a może
Czyny zagrożone karą do 10 lat a Prokuratura stosuje środek zapobiegawczy w postaci dozoru.Gdyby ten rzezimieszek okradł panią prokurator ooooo-to mamy jak w szwajcarskim banku pewność,że na bank nie byłby to dozór.Rzeczywiście coś u nas z tym poczuciem sprawiedliwości jest nie tak i coraz bardziej przekonuję się,że polityka niektórym w tego typu instytucjach paraliżuje ręce i rozum.Policjanci łapią a prokurator trzęsie portkami i mocno trzyma stołek by czasami z niego nie spaść.
2017-09-14 16:05:27
Niesamowite
Takich przypadków jest dużo więcej a ten artykuł to chyba dlatego, że to syn komendanta.
2017-09-14 15:56:12
@pech
Lepiej nie , jak ubezpieczony , czy nawet nie , to trzeba go leczyć za pieniądze podatnika - chociaż kara byłaby to właściwa . Może jakby tak padł na twarz i trwale się oszpecił ?/ młody , zbłądził , ma szansę się zmienić -oby ! /
2017-09-14 15:34:51
pech
A ten złodziej nie mógł się, podczas ucieczki, tak nieszczęśliwie przewrócić, że złamałby nogi i ręce?
2017-09-14 14:00:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie