sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Policjant kolejny raz uratował życie

Policjant kolejny raz uratował życie

Policjant kolejny raz uratował życie
Data publikacji: 2017-10-16 14:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:53
Wywietleń: 6057 296892

To już kolejny raz, gdy sierż. szt. Jarosław Szuba z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą ratował zdrowie i życie. Tym razem udzielał pomocy medycznej poparzonemu chłopcu. U dziecka podczas pożaru doszło do zatrzymania krążenia. Policjant reanimował chłopca do czasu przyjazdu karetki.

Policjant z wykształcenia jest ratownikiem medycznym, na każdą służbę zabiera specjalistyczny sprzęt do ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Wielokrotnie niósł pomoc osobom potrzebującym, w tym: dzieciom, osobom starszym i schorowanym. Swoją wiedzą z zakresu ratownictwa medycznego dzieli się z innymi funkcjonariuszami podczas prowadzonych przez siebie szkoleń.

Do pożaru doszło w minioną niedzielę na terenie Szczecina. Około godz. 8.30 drogą radiową przekazana została informacja dotycząca zapalenia się jednego z mieszkań na poddaszu. Sierż. szt. Jarosław Szuba właśnie rozliczał się z zakończonej służby, kiedy usłyszał komunikat. Natychmiast wraz z załogantem ponownie pobrał radiowóz i pojechali pod wskazany adres.

- Kiedy przyjechali na miejsce zdarzenia wraz z strażą pożarną rozpoczęto akcję ratowniczą - relacjonuje asp. szt. Irena Kornicz. - Z poddasza budynku wydobywały się kłęby dymu i płomienienie ognia, a ludzie wybiegali na zewnątrz z mieszkań bloku. Na podwórku policjanci zauważyli kobietę klęczącą przy mocno poparzonym chłopcu. Sierż. szt. Szuba ocenił stan poszkodowanego i rozpoznał u chłopca nagle zatrzymanie krążenia i natychmiast przy użyciu sprzętu specjalistycznego m.in. defibratora udzielał mu pomocy medycznej do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Wspólnie z kolegą opatrywali dziecku poparzone części ciała.

Poszkodowany chłopiec został przewieziony do jednego ze szczecińskich szpitali.

Sierż. szt. Jarosław Szuba uczestniczył dalszej akcji ratowniczej - segregował osoby poszkodowane i brał udział w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

- To kolejna interwencja policjanta z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą zakończona udzielaniem pomocy osobie, której zdrowie i życie było zagrożone. Funkcjonariusz wielokrotnie w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ratował mieszkańców Szczecina. Zawsze, kiedy słyszy w stacji informację że potrzebna jest pomoc medyczna natychmiast jedzie na miejsce zdarzenia i pojawia się tam często przed przyjazdem karetki pogotowia - podkreśla asp. szt. Irena Kornicz.

(k)

Fot. arch.

Komentarze

@Strażak
Na jakie aukcje się chodzi z policjantem?
2017-10-17 13:06:18
Strażak
Spoko Gość byłem z nim na kilku aukcjach.
2017-10-16 19:56:26
Rising
Wielki szacunek, cieszę się, że znam Jarka osobiście - funkcjonariuszy z powołania takich jak on jest coraz mniej niestety. Pozdrawiam
2017-10-16 18:45:32
SimoN
Ludzie którzy zawodowo skończyli szkołę z tytułem Ratownika Medycznego wielokrotnie wykazują się "misyjnością ". To dobra cecha i Wielki Szacunek dla Nich. Szkoda tylko że ludzie wykształceni w kierunku ratowania życia człowiekowi, muszą szukać w życiu dla utrzymania rodziny innych zajęć. Pan Jarosław ma to szczęście że "zawsze może załączyć sygnały"...inni tego nie mają. Pracują jako ochroniarze, kierowcy, sprzedawcy... Smutne jest jednak to że wykwalifikowani Ratownicy Medyczni muszą szukać zatrudnienia w innych firmach. Panu Jarkowi się udało i realizuje swoją pasję. Dziękuję Panu za służbę z narażeniem życia i za ratowanie życia . "Mieszkaniec Szczecina" :)
2017-10-16 16:11:37
Znaczy przyzwyczaił się.
.
2017-10-16 14:41:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie