środa, 12 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Szczecińscy pogranicznicy w akcji „Nasza krew – nasza ojczyzna”

Szczecińscy pogranicznicy w akcji „Nasza krew – nasza ojczyzna”

Szczecińscy pogranicznicy w akcji „Nasza krew – nasza ojczyzna”
Data publikacji: 2018-11-17 16:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-18 20:23
Wywietleń: 536 361856

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Szczecinie włączyli się do ogólnopolskiej akcji honorowego krwiodawstwa „Nasza krew - nasza ojczyzna”. Ofiarowali łącznie 9450 ml pełnej krwi.

W tym roku funkcjonariusze służb mundurowych, dzieląc się swoją krwią, chcą uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zbiórka prowadzona była 15 listopada przez pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Wzięło w niej udział 23 funkcjonariuszy i pracowników Placówki SG i Archiwum SG w Szczecinie, którzy ofiarowali łącznie 9450 ml pełnej krwi. Zebrano także słodycze, które przekazane zostaną najmłodszym podopiecznym Hospicjum dla dzieci i dorosłych.

Akcja została zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Granica” działający przy Straży Granicznej w Szczecinie.

(g)

Fot. MOSG

Szczecińscy pogranicznicy w akcji „Nasza krew – nasza ojczyzna” Szczecińscy pogranicznicy w akcji „Nasza krew – nasza ojczyzna”

Komentarze

I oby via...
4-5 litrow... nie polecialo do Wojujacych Is-lamistow w Syrii ??
2018-11-18 20:10:07
@Koko
Cytat - "Oddając honorowo krew funkcjonariusze składają hołd tym, którzy walczyli o wolną Ojczyznę." Zasadniczo kłóci się to z tym , w jakim celu ja oddawałem krew. Nie było to oddawanie hołdu komukolwiek, tylko pomoc tym, którzy krwi potrzebują lub będą potrzebować i nic, powtarzam, nic poza tym.
2018-11-18 17:28:44
@Koko
Z całym szacunkiem. Bez względu na okoliczności i hasła temu towarzyszące, cel honorowego krwiodawstwa jest (a przynajmniej powinien być) zawsze taki sam - RATOWANIE ŻYCIA. Dla mnie to nie podlega żadnej dyskusji.
2018-11-18 17:18:13
Koko
Gdybyś przeczytał o akcji, poznał byś jej cel i wydźwięk hasła.
2018-11-18 13:29:11
Aaa
Funkcjonariusze a o cywilach którzy też oddali to się już nie pisze tak 😣
2018-11-18 13:21:44
@Koko
Mógłbyś mi napisać, co ma patriotyzm do honorowego krwiodawstwa, bo ja raczej nie widzę związku. Idea jest taka sama, gdziekolwiek bym to robił chodzi o ratowanie życia. Patriotyzm nie ma z tym nic wspólnego,
2018-11-18 11:13:22
Koko
Miło że oddałeś 15litrów ,a co do hasła to akcja pod tym hasłem jest po raz 8 orgnizowana przez służby co roku. A czy hasło patriotyczne jest polityką? Wątpię.
2018-11-18 10:37:37
@Koko
To nie jad i polityka. Polityka jest w haśle "Nasza krew - nasz ojczyzna", które tutaj pasuje, jak kwiatek do kożucha. BTW, to ja się podpisałem "patriotyzm?" i do tej pory oddałem ponad 15 l krwi.
2018-11-18 09:30:34
Koko
Ciekaw jestem czy ,zacni krytycy oddali by ten cenny dar? Ci ludzie robią to cyklicznie i bezinteresownie,więc po co ten jad i polityka.
2018-11-18 00:06:44
Odp. do... maly patriotyzm
Bo jak juz PO-noc Nie ma - za duzo chetnych do "wy-PO-m-PO-wania" sie ??
2018-11-17 22:42:45
patriotyzm?
Czy już nawet honorowe krwiodawstwo musi się odbywać pod "patriotycznymi" hasłami?
2018-11-17 22:04:07
A, A, A...
Kiedy dadza sie choc troche "wy-pompowac" i Politycy i Sekretarze/Sekretarki wszystkich Partii... ktorzy kilkanascie dni temu - tak "Pieknie Agitowali, Demonstrowali i Bajerowali" !! Czy tak czynnosc Oddawania Krwi... ma tylko nalezec do zwyklych ludzi...???
2018-11-17 21:27:51