wtorek, 11 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Słodko jest się dzielić

Słodko jest się dzielić

Słodko jest się dzielić
Data publikacji: 2018-09-01 22:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:19
Wywietleń: 1305 348228

W niedzielę 2 września odbędzie się na Jasnych Błoniach w Szczecinie bieg "Pierwszy Krwiobieg", promujący ideę honorowego krwiodawstwa i zdrowego stylu życia. Startuje trzysta osób. To okazja do wspólnej sportowej zabawy, ale też do oddania krwi - na miejscu można skorzystać z obecności mobilnego ambulansu. Kto nie odda krwi w niedzielę, może to zrobić w kolejnych dniach w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy al. Wojska Polskiego. Przy odrobinie szczęścia, wizyta będzie miała bardzo słodki finał.

RCKiK przy współpracy z Narodowym Centrum Krwi organizuje dwa przedsięwzięcia promujące krwiodawstwo. W niedzielę odbędzie się "Pierwszy Krwiobieg" (bieg na 5 i 10 km oraz nordic walking na 5 km, a także biegi dla dzieci na dystansie 300 i 600 m) i wydarzenia mu towarzyszące. Impreza rozpocznie się o godz. 9. Zaplanowano sporo atrakcji, zaprezentują się kluby honorowych dawców krwi, będą zabawy dla dzieci.

Natomiast we wrześniu, w każdy wtorek, w środę i w czwartek, pierwszych piętnastu krwiodawców oddających krew lub jej składniki w RCKiK otrzyma w podziękowaniu bon podarunkowy na dwie filiżanki czekolady. Dwie, bo organizatorzy akcji chcą podkreślić, że słodko jest się dzielić. 

(gan)

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie