sobota, 29 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczecińscy adwokaci o Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego

Szczecińscy adwokaci o Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego

Szczecińscy adwokaci o Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego
Data publikacji: 2020-01-23 18:06
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-25 09:39
Wywietleń: 1451 439503

„Wszelkie orzeczenia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego wydane po rozpoznaniu skarg kasacyjnych uznać należy za nieistniejące” – tak brzmi sentencja ostatniej uchwały Okręgowej Rady Adwokackiej, w której adwokaci podzielają zdanie Sądu Najwyższego uznającego, że Izba Dyscyplinarna SN nie spełnia wymogów niezawisłego i bezstronnego sądu.

Stanowisko szczecińskich adwokatów jest kolejnym głosem środowisk prawniczych krytykujących okoliczności utworzenia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, zakres jej kompetencji i skład. Jednocześnie ORA w Szczecinie apeluje do właściwych organów, za pośrednictwem których zostały złożone skargi kasacyjne do Izby (i już przez nią rozpoznanych), aby nadały tym środkom zaskarżenia prawidłowy bieg umożliwiający ich rozpoznanie przez właściwy sąd.

Adwokaci tłumaczą swoją decyzję tym, że jednym z podstawowych praw obywatela jest prawo do sądu, w tym do skargi kasacyjnej i jej rozpoznania przez Sąd Najwyższy. Uważają, że za realizację tego prawa nie sposób przyjmować orzeczenia wydawane przez Izbę Dyscyplinarną tego sądu.

(lw)

Fot. Mirosław Winconek

Komentarze

PPP
A co mają pisać, bronią kastę bo sami w niej siadzą i tumanią ludzi.
2020-01-25 09:25:10
a u papug kiedy porządek??
przydałby się i u papug porządek!!! nie odpowiadają za kłamstwa i oszczerstwa, bez żadnych namacalnych dowodów, tylko na gębę co im powiedziano.. ty jako obwiniony masz udowodnić ze są to kłamstwa!!! a papuga kasę bierze i za nic nie odpowiada!!! tak trzymać papużki gadaczki!!
2020-01-24 22:59:10
@((-:
w zdychaniu macie pierwszeństwo - uwiarygodnijcie swoją troskę o zmiany klimatyczne i zredukujcie swój ślad węglowy do zera.
2020-01-24 22:17:42
I love PO more than my family
Pan Łyczywek to chyba był/jest posłem z PO i jest szefem tej loży adwokackiej i czy zajmowanie stanowiska politycznego przez adwokatów jest określone w obowiązkach adwpkatów ? czy może jest to po to by nie zrażać sobie sędziów i mieć lepsze wyroki dla swoich klientów ...niezależność adwokatury od sędziów a la PO - to tak a propos apolityczności adwokatów...
2020-01-24 18:02:55
@Bunt przeciw Polsce.
Czasem lepiej jest milczeć i tylko wyglądać na idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
2020-01-24 17:09:26
((-:
Brawo szczecińska palestro. Proszę nie przejmować się trollami Mateckiego i Zobry ryjących portale. Każda zaraz wcześniej czy później zdycha.
2020-01-24 11:58:34
heh
a co na to sprzedawczyk Sochański?
2020-01-24 08:11:36
Bunt przeciw Polsce.
Bunt 54 sędziów przeciwko Polsce. Oni tworzą nowy totalitarny ustrój państwa. Unieważniają decyzje prezydenta i sejmu. Wybory w Polsce nie są już potrzebne. 54 lewaków z Sądu Najwyższego przejęło władzę w Polsce. Dożywotnio. Oni nie podlegają weryfikacji wyborców.
2020-01-24 06:36:36
adwokaty pogadajom
i przestanom. Jeszcze czeka Staszek, a oni zostawiają robotę i marudzą.
2020-01-24 00:02:30
interesuje mnie podstawa prawna
takiej uchwały Okręgowej Rady Adwokackiej... swoja droga zbieramy żniwo zatrutego owocu braku lustracji - po latach pogrobowcy szeroko pojmowanej komuny zaczynają wyrokować o moralności innych...
2020-01-23 21:53:29
@abc
Do budy, burku.
2020-01-23 20:16:38
abc
DZIADEK LYCZYWEK TRZYMA WSZYSTKIE PAPUGI ZA MORDE