środa, 28 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczecinianka walczy z białaczką. Potrzebny genetyczny bliźniak

Szczecinianka walczy z białaczką. Potrzebny genetyczny bliźniak

Szczecinianka walczy z białaczką. Potrzebny genetyczny bliźniak
Data publikacji: 2020-09-25 11:51
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-25 21:30
Wywietleń: 6584 476647

Szczecinianka, mama i żona, nauczycielka języka angielskiego, choruje na ostrą białaczkę szpikową. Szansą na zdrowie i życie dla 35-latki jest znalezienie genetycznego bliźniaka. Fundacja DKMS, przyjaciele pani Marzeny, a także ona sama proszą i apelują, by rejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Świat pani Marzeny wywrócił się do góry nogami w marcu 2019 roku. Zaniepokojona lekkim osłabieniem przebadała się i usłyszała diagnozę – ostra białaczka szpikowa. Opisuje to tak: „Były łzy, a potem działanie: przygotowanie do autoprzeszczepienia – byłam dawcą sama dla siebie. Nadeszło wytchnienie i myśl, że najgorsze już za mną i wracam do normalności. Ale jednak nie. Dokładnie po roku choroba postanowiła wrócić i znów namieszać mi w życiu. Tym razem poszukiwany jest dla mnie dawca niespokrewniony, który da mi szansę na nowe życie. Nie mam zbyt wiele czasu, lekarze muszą szybko działać, a białaczka to silny przeciwnik. Nasz synek rośnie, moi uczniowie czekają, a ja niezmiennie marzę o wycieczce do Nowego Jorku. Dlatego walczę! Liczy się tu i teraz. A ja chcę żyć dalej i czerpać z tego życia wszystko, co ma do zaoferowania!”

Pani Marzena, mimo ciężkiej sytuacji, nie traci pogody ducha. Energią i dobrem dzieli się z najbliższymi. A oni włączają się aktywnie w chęć pomocy, organizując w szczecińskich szkołach ponadpodstawowych akcje rejestracji dawców.

– Ze względu na pandemię koronawirusa nie ma możliwości przeprowadzenia standardowej akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku z lokalnymi ogólnodostępnymi punktami rejestracji, tak jak już niejednokrotnie robiliśmy na terenie całej Polski – tłumaczy Katarzyna Baran, koordynator z Fundacji DKMS. – Dlatego działania aktywizujemy w internecie i umożliwiamy rejestrację poprzez zamówienie pakietu na dedykowanej stronie, zamówienie Zestawu na 5 (10 zestawów umożliwiających rejestracje najbliższych) czy rejestrację w szkole.

Na stronie https://www.dkms.pl/pl/marzena-vs-bialaczka można zamówić pakiet rejestracyjny. Wystarczy pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki oraz uzupełnić i podpisać formularz. Pakiet należy odesłać do Fundacji DKMS. Rejestracja jest bezpłatna, a pakiet trzeba wrzucić do skrzynki pocztowej, wykorzystując kopertę zwrotną. Kto nie może tego zrobić lub jest zarejestrowany, może zamówić Zestaw na 5, kontaktując się z koordynatorem Fundacji DKMS.

(gan)

Komentarze

Zyczmy powodzenia i powrotu do Zdrowia
I miejmy nadzieje ze dawca sie znajdzie...! A te prosbe warto zamiescic rowniez w innych i internetowych Mediach Spolecznosciowych...!!
2020-09-25 21:13:06

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie