Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Goleniowski policjant oddał szpik. Pomoże choremu mężczyźnie

Data publikacji: 03 lipca 2019 r. 21:03
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:44
Goleniowski policjant oddał szpik. Pomoże choremu mężczyźnie
 

29-letni policjant z Goleniowa znalazł swojego genetycznego bliźniaka, któremu oddał szpik. – Dostałem szansę, by dać komuś nadzieję i drugie życie – cieszy się policjant i zachęca innych do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku.

Jak podaje fundacja DKMS, średnio co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę. Jedyną nadzieją jest transplantacja komórek krwiotwórczych. Jednak szanse na znalezienie bliźniaka genetycznego są bardzo małe. Prawdopodobieństwo wynosi 1:20 000, a w niektórych przypadkach nawet jeden do kilku milionów. Dlatego tak istotne jest, by jak najwięcej osób zarejestrowało się jako potencjalni dawcy.

Obecnie w bazie dawców jest zarejestrowanych 1 milion 560 tysięcy 220 osób. Wśród nich jest 29-letni funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie. W policji pracuje od 9 lat.  

24 czerwca 2019 r. funkcjonariusz z Goleniowa otrzymał niepowtarzalną szansę podarowania drugiego życia swojemu genetycznemu bliźniakowi. Po otrzymaniu informacji o tym, że może zostać allogenicznym dawcą szpiku kostnego dla chorego mężczyzny z Polski, nie zastanawiał się ani chwili.

– Po odebraniu telefonu z DKMS-u poczułem ogromną radość, spełniły się moje marzenia. Zawsze chciałem pomagać ludziom, dlatego też zostałem policjantem. Dostałem szansę, by dać komuś nadzieję i drugie życie – mówi 29-letni funkcjonariusz.

Policjant zapewnia, że cały zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Zachęca każdego do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku, by nieść pomoc innym.

(reg)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

muj nik
2019-07-04 11:38:17
moja siostra tez znalazla, prosze o niej napisac

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA