sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczecinianka Roku 2014 - wybierz swoją laureatkę

Szczecinianka Roku 2014 - wybierz swoją laureatkę

Szczecinianka Roku 2014 - wybierz swoją laureatkę
Data publikacji: 2015-09-27 22:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 2845 24305

Dobiega końca głosowanie naszych Czytelników na „Szczeciniankę Roku 2014". Już tylko do 30 września mogą poprzeć swoją kandydatkę. Laureatkę piątej edycji plebiscytu poznamy na Gali Finałowej.

W plebiscycie „Szczecinianka Roku 2014" mieszkańcy nominowali dziesięć kobiet. Poniżej przestawiamy ich listę. Jak zagłosować ? Wystarczy wysłać SMS na numer 71051 (koszt SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT) o treści SR, a po spacji numer od 01 do 10. Głosować można do środy 30 września - do końca dnia.


SR 01 Justyna Bągorska - specjalistka terapii uzależnień. Przewodnicząca Stowarzyszenia Wolontariuszy „DA DU", które organizuje PROFILIADĘ. Nominowana za odwagę podejmowania rozmów na najtrudniejsze tematy.
SR 02 Beata Bugajska - przewodnicząca szczecińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, koordynatorka „Szczecińskiego Humanistycznego Uniwersytetu Seniora". Nominowana za działania, dzięki którym starość postrzegana jest jako moment, w którym zyskujemy nowe możliwości bycia w świecie.
SR 03 Barbara Jaskierska - kieruje szczecińskim kołem Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Dzięki jej uporowi powstało kilka nowoczesnych placówek, które rocznie obsługują 2,5 tys. chorych. Stworzyła w Szczecinie system opieki i wspomagania rozwoju osób niepełnosprawnych intelektualnie.
SR 04 Kinga Krzywicka - kieruje Zachodniopomorskim Hospicjum dla Dzieci. Aktywnie zabiega o z pozyskiwanie środków na jego działalność i nagłaśnia potrzebę wspierania jego podopiecznych. Każdego dnia udowadnia, że hospicja to miejsca, w których jest życie.
SR 05 Beata Kuracińska - pomysłodawczyni „SZCZECIN_Przewodnik dla dzieci”. Założycielka Fundacji Artmosphere, m.in. propagującej kulturę i rozwój poprzez sztukę. Nominowana za pomysł na niesztampowy i ciekawy przewodnik dla najmłodszych turystów.
SR 06 Zofia Kasińska - stworzyła pierwszą w Zachodniopomorskiem drużynę piłki nożnej dla osób po amputacjach i z wadami kończyn (ampfutbol). Jest nie tylko prezeską, ale i fizjoterapeutką Gryfa Szczecin. Pokazuje innym, że ograniczenia tworzymy sobie sami.
SR 07 Magdalena Majchrzak - dziekan i wicekanclerz Wydziału Ekonomicznego w Szczecinie WSB w Poznaniu, dr nauk ekonomicznych. Dba o dobre relacje nauki z biznesem, dzięki czemu dopasowanie kierunków studiów do potrzeb rynku pracy jest bardzo dobrze oceniane tak przez studentów, jak i pracodawców.
SR 08 Izabella Orzechowska - psychoterapeutka. Filantrop. Prowadzi darmowe sesje terapeutyczne dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej sytuacji. Inicjatorka akcji „Podaj dalej".
SR 09. Patrycja Proczak - pomysłodawczyni społecznej inicjatywy „Pamięć miasta". Podjęła próbę uwiecznienia wspomnień mieszkańców jednej ze szczecińskich kamienic za pomocą fotograficznych portretów oraz wpisania ich osobistych historii w zbiorową pamięć Szczecina.
SR 10. Monika Pyszkowska - dyrektor Galerii Kaskada. Nominowana za zaangażowanie w działania na rzecz tradycji miasta oraz wsparcie działań kulturalnych, a także za otwartość na mądre i ważne inicjatywy społeczne.

(mag)

Na zdjęciu: Gala Finałowa poprzedniej edycji plebiscytu.

 

Komentarze

Nazwisko
Szczecinianki roku, a tylko 1-2 nazwiska są rozpoznawalne.
2015-09-28 07:21:28

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie