Środa 05 października 2022r. 
REKLAMA

Szczecinianka Roku 2014 - wybierz swoją laureatkę

Data publikacji: 2015-09-27 22:03
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:28
Szczecinianka Roku 2014 - wybierz swoją laureatkę
Fot. Robert Stachnik  

Dobiega końca głosowanie naszych Czytelników na „Szczeciniankę Roku 2014". Już tylko do 30 września mogą poprzeć swoją kandydatkę. Laureatkę piątej edycji plebiscytu poznamy na Gali Finałowej.

W plebiscycie „Szczecinianka Roku 2014" mieszkańcy nominowali dziesięć kobiet. Poniżej przestawiamy ich listę. Jak zagłosować ? Wystarczy wysłać SMS na numer 71051 (koszt SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT) o treści SR, a po spacji numer od 01 do 10. Głosować można do środy 30 września - do końca dnia.


SR 01 Justyna Bągorska - specjalistka terapii uzależnień. Przewodnicząca Stowarzyszenia Wolontariuszy „DA DU", które organizuje PROFILIADĘ. Nominowana za odwagę podejmowania rozmów na najtrudniejsze tematy.
SR 02 Beata Bugajska - przewodnicząca szczecińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, koordynatorka „Szczecińskiego Humanistycznego Uniwersytetu Seniora". Nominowana za działania, dzięki którym starość postrzegana jest jako moment, w którym zyskujemy nowe możliwości bycia w świecie.
SR 03 Barbara Jaskierska - kieruje szczecińskim kołem Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Dzięki jej uporowi powstało kilka nowoczesnych placówek, które rocznie obsługują 2,5 tys. chorych. Stworzyła w Szczecinie system opieki i wspomagania rozwoju osób niepełnosprawnych intelektualnie.
SR 04 Kinga Krzywicka - kieruje Zachodniopomorskim Hospicjum dla Dzieci. Aktywnie zabiega o z pozyskiwanie środków na jego działalność i nagłaśnia potrzebę wspierania jego podopiecznych. Każdego dnia udowadnia, że hospicja to miejsca, w których jest życie.
SR 05 Beata Kuracińska - pomysłodawczyni „SZCZECIN_Przewodnik dla dzieci”. Założycielka Fundacji Artmosphere, m.in. propagującej kulturę i rozwój poprzez sztukę. Nominowana za pomysł na niesztampowy i ciekawy przewodnik dla najmłodszych turystów.
SR 06 Zofia Kasińska - stworzyła pierwszą w Zachodniopomorskiem drużynę piłki nożnej dla osób po amputacjach i z wadami kończyn (ampfutbol). Jest nie tylko prezeską, ale i fizjoterapeutką Gryfa Szczecin. Pokazuje innym, że ograniczenia tworzymy sobie sami.
SR 07 Magdalena Majchrzak - dziekan i wicekanclerz Wydziału Ekonomicznego w Szczecinie WSB w Poznaniu, dr nauk ekonomicznych. Dba o dobre relacje nauki z biznesem, dzięki czemu dopasowanie kierunków studiów do potrzeb rynku pracy jest bardzo dobrze oceniane tak przez studentów, jak i pracodawców.
SR 08 Izabella Orzechowska - psychoterapeutka. Filantrop. Prowadzi darmowe sesje terapeutyczne dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej sytuacji. Inicjatorka akcji „Podaj dalej".
SR 09. Patrycja Proczak - pomysłodawczyni społecznej inicjatywy „Pamięć miasta". Podjęła próbę uwiecznienia wspomnień mieszkańców jednej ze szczecińskich kamienic za pomocą fotograficznych portretów oraz wpisania ich osobistych historii w zbiorową pamięć Szczecina.
SR 10. Monika Pyszkowska - dyrektor Galerii Kaskada. Nominowana za zaangażowanie w działania na rzecz tradycji miasta oraz wsparcie działań kulturalnych, a także za otwartość na mądre i ważne inicjatywy społeczne.

(mag)

Na zdjęciu: Gala Finałowa poprzedniej edycji plebiscytu.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nazwisko
2015-09-28 07:21:28
Szczecinianki roku, a tylko 1-2 nazwiska są rozpoznawalne.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA