Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Szczecinianie i gryfinianie będą gotować w Paryżu [GALERIA]

Data publikacji: 03 kwietnia 2019 r. 18:02
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:36
Szczecinianie i gryfinianie będą gotować w Paryżu
 

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie zakończył się (w środę, 3 kwietnia) konkurs kulinarny zorganizowany przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie w ramach programu HORYZONT 2020. Gryfinianie rywalizowali z reprezentantami Zespołu Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie.

Uczniowie przygotowali dwanaście potraw wykonanych na bazie makreli i śledzia. Po degustacji profesjonalne jury wybrało sześć najlepszych dań; pięć z nich wykonali szczecinianie.

Reprezentanci obu szkół tworzyć będą jeden zespół – jako reprezentanci Polski – podczas konkursu międzynarodowego, który odbędzie się 1 lipca br. w Paryżu. Wówczas wspólnie przygotują dania spełniające wymagania żywieniowe wybranych grup konsumentów, a które oceniono najwyżej podczas dzisiejszego konkursu: dla seniorów – klopsy z makreli z sosem korniszonowym i klopsy ze śledzia z sosem pomidorowym; dla kobiet w ciąży – zupę z pieczonej papryki z pulpecikami ze śledzia oraz zupę kokosową z klopsikami ze śledzia; a dla młodzieży – parówki brokułowo-marchewkowe z makreli i parówki ze śledzia z papryką mix.

W finale międzynarodowym zmierzą się reprezentanci szkół kucharskich z sześciu europejskich krajów.

***

O konkursie pisaliśmy też tutaj.

Tekst i fot. (akme)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA