Czwartek 21 października 2021r. 
REKLAMA

Szczecin zaleca odwołanie wszystkich wydarzeń kulturalnych i sportowych

Data publikacji: 2020-03-10 16:45
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-11 17:46
Szczecin zaleca odwołanie wszystkich wydarzeń kulturalnych i sportowych
 

Po przeanalizowaniu najnowszych informacji na temat koronawirusa Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego zarekomendował odwołanie imprez masowych w Szczecinie. Dodatkowo prezydent miasta zalecił rezygnację z organizacji wszelkich innych wydarzeń sportowych i artystycznych, które nie są imprezami masowymi i zgromadzeniami.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa we wtorek odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie. Swoją rekomendację wydał on po przeanalizowaniu najnowszych informacji, powołując się na decyzję premiera RP w tej sprawie. 

"Decyzja o wystosowaniu rekomendacji przez Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego ma charakter prewencyjny i profilaktyczny. MZZK wykonuje w tym zakresie decyzje i zalecenia Wojewódzkiego i Powiatowego Inspektora Sanitarnego" - poinformowano po spotkaniu.

Miasto przygotowuje się także do zamknięcia basenów szkolnych oraz miejskich pływalni w kompleksie Szczecińskiego Domu Sportu. Działania te mają zminimalizować ryzyko ewentualnego rozprzestrzenienia się koronawirusa.

Poza tym Wydział Oświaty UM przygotował zalecenia działań profilaktycznych do dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych:

1. Dokonanie analizy kalendarza imprez pod kątem oceny ryzyka dla bezpieczeństwa zdrowotnego uczestników i pracowników i odwołanie zaplanowanych uroczystości szkolnych, imprez szkolnych, olimpiad, konkursów.

2. Wprowadzenie zakazu wszystkich zorganizowanych wyjść klasowych – wycieczek, wizyt w kinie czy teatrze itp.

3. Odwołanie wszelkich zajęć pozalekcyjnych organizowanych przez szkoły.

4. Ograniczenie do niezbędnego minimum wstępu osób trzecich, w tym również rodziców / opiekunów prawnych na teren szkoły.

5. Daleko idącą ostrożność i rozwagę w podejmowanych aktywnościach związanych z podróżowaniem uczniów i pracowników szkoły, w tym rozważenie:

  • odwołania wszelkich wycieczek (krajowych i zagranicznych) organizowanych za pośrednictwem szkoły ,
  • zakazu przyjmowania gości oraz organizacji wydarzeń z udziałem obywateli państw, w których występuje duża liczba potwierdzonych przypadków zakażenia

6. Zakaz planowania wyjazdów na tzw. zielone szkoły, imprez i innych wycieczek szkolnych.

7. W miarę możliwości ograniczenie przemieszczania się oddziałów między salami lekcyjnymi (jeśli to możliwe zachowanie zasady realizowania przez oddział wszystkich zajęć lekcyjnych w jednej sali)

8. Kontrola absencji pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych przedszkoli, szkół, placówek oświatowych.

9. Wstrzymanie wynajmu pomieszczeń (sale lekcyjne, baseny, sale gimnastyczne, itd.) firmom zewnętrznym w drodze porozumienia.

10. Bieżące monitorowanie zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W środę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbędzie się spotkanie konsultacyjne dotyczące podjętych przez instytucje działań w związku z zapobieganiem rozprzestrzenienia się koronawirusa w kraju. Miasto Szczecin będzie reprezentować zastępca prezydenta Szczecina, Krzysztof Soska.

(ip)

Fot. Sylwia Dudek

Sonda

Czy odwołanie imprez i zamknięcie niektórych placówek z powodu koronawirusa to dobra decyzja?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Józek Bąk
2020-03-11 12:36:58
Kabotyn Kopertnik nas obroni. Dał już przykład swojego intelektu.
Jeszcze wirus czy już cyrk?
2020-03-11 09:51:53
No i mamy ciekawą sytuację. Cała władza od tej w stolicy do tych kacyków w miastach, gminach, nawołują aby nie ulegać panice. A co się właśnie odwala przez władze miasta ? Tak przy okazji. Co odwala przedstawiciel Ziemi Zachodniopomorskiej ten z metra cięty specjalista od wypchanych kopert? Ano oficjalnie mówi jedno warcząc na rządzących a jednocześnie ma to wszystko serdecznie i głęboko....i jazda na narty do Italii!!!
krzychu
2020-03-10 23:45:36
Do kina nie, do teatru nie, na wycieczkę nie, ale na rekolekcje do kościoła - BIEGIEM MARSZ!
Aga
2020-03-10 22:07:30
Zamiast na zajeciach dodatkowych młodzież spedzi czas w Galeriach Handlowych :(
Szakal
2020-03-10 20:44:50
Proponuję zamknąć galerie handlowe
Am
2020-03-10 18:27:12
A co z lekcjami po tem kościół i po powrocie znowu lekcje
Am
2020-03-10 18:20:03
A wyjście na rekolekcje jest dozwolone w szkole
~Ch/Eng
2020-03-10 18:00:15
Można, ale jak już będzie za późno. Taką mamy władzę... Odwołanie konkursów, wycieczek kto to k. wymyślił ?! Jaki to ma cel ?
Ale PERFORMANCE typu połamane meble albo zużyte pampersy chyba będzia można wystawiać ?!
2020-03-10 17:32:50
Omijać takie wydarzenia?!
Ch/Eng
2020-03-10 17:04:02
Prezydent- Wujek Dobra Rada? Czy bardziej zdecydowanie nie można?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ