Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Kontrole na granicy i promach

Data publikacji: 2020-03-10 14:40
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-11 18:02
Kontrole na granicy i promach
 

W Świnoujściu odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego. Kontrole sanitarne wprowadzono zarówno na przejściach granicznych jak i na promach pływających do Skandynawii. Na potrzeby badań miasto zakupiło bezdotykowe termometry.

We wtorek (10 marca) w Świnoujściu odbyło się posiedzenie miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego w sprawie aktualnej sytuacji dotyczącej koronawirusa, zwołane przez Janusza Żmurkiewicza, prezydenta Świnoujścia. W posiedzeniu uczestniczyli komendant placówki Straży Granicznej w Świnoujściu, komendant miejski Państwowej Straż Pożarnej w Świnoujściu, przedstawiciele służb sanitarnych, policji oraz zastępcy prezydenta miasta.

Zgodnie z ogólnokrajowym poleceniem MSWiA wprowadzono kontrole sanitarne na wszystkich przejściach granicznych w Świnoujściu. Mają być prowadzone do odwołania. Funkcjonariusze Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej będą badać temperaturę osób wjeżdżających do Świnoujścia w autobusach i busach, czyli pojazdach powyżej 8 pasażerów.

- Na potrzeby tych badań miasto kupiło bezdotykowe termometry - mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz - Jeżeli potrzebna będzie także inna pomoc z naszej strony, to oczywiście jesteśmy do dyspozycji.

Także każdy z pasażerów wchodzących w Szwecji na pokład promu ma mierzoną temperaturę i jest obserwowany pod kątem ewentualnych objawów zakażenia koronawirusem. Na pokładzie pasażerowie otrzymują tzw. karty lokalizacji, w których zobowiązani są do wpisania swoich szczegółowych danych, w tym o miejscu przebywania w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Karty są zbierane od pasażerów po dobiciu promu do portu w Polsce.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Aneta Szymanowska zaprzeczyła spekulacjom, że w mieście odnotowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Pacjent zdradzający niepokojące objawy został bowiem wcześniej przewieziony do Szczecina.

- Pacjent został zdiagnozowany w oddziale zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie. Nie stwierdzono u niego zakażenia koronawirusem. Ma zleconą antybiotykoterapię. Wrócił do domu - poinformowała A. Szymanowska.

BaT

Fot. BIK Urząd Miasta Świnoujście

Na zdjęciu: W Świnoujściu odbyło się posiedzenie miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego w sprawie aktualnej sytuacji dotyczącej koronawirusa. W kurorcie do tej pory nie zdiagnozowano żadnego przypadku. Służby prowadzą działania prewencyjne.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Sosna
2020-03-11 10:07:16
Ciekawe co zrobi Sosna? Najlepszych ludzi placówki wysłał na zieloną trawkę. Chyba sam będzie kontrolował.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ