niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczecin solidarny z Paryżem (galeria)

Szczecin solidarny z Paryżem (galeria)

Szczecin solidarny z Paryżem (galeria)
Data publikacji: 2015-11-16 15:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 1819 37923

Na znak solidarności z Francją, szczecinianie składali kwiaty i zapalali znicze w poniedziałkowe popołudnie w dawnej alei kwiatowej. Wśród zebranych byli przedstawiciele środowisk francuskich, władze oraz mieszkańcy Szczecina, a także Francuzi, którzy akurat odwiedzili nasze miasto.

W alei znajduje się właśnie wystawa poświęcona Francji, przygotowana z okazji rozpoczynających się we wtorek Dni Kultury Francuskiej. - Po ataku w Paryżu pomyśleliśmy o tym, by odwołać to wydarzenie, ale po rozmowie z ambasadą francuską doszliśmy do wniosku, że będziemy Dni Kultury kontynuować nawet z koncertami, żeby pokazać, że nie ulegamy terroryzmowi - powiedział Michał Sobecki, prezes Alliance Francaise w Szczecinie, który złożył kwiaty i zapalił znicz.

Pod tabliczką "Szczecin Solidarny z Paryżem" w imieniu władz miasta wiązankę złożył wiceprezydent Krzysztof Soska. Włodzimierz Puzyna, konsul honorowy Francji w Szczecinie powiedział, że Polacy doświadczyli wiele pomocy i wsparcia ze strony Francji w okresie stanu wojennego i w ciężkich latach 80. Dodał, że ten gest solidarności z Francuzami to m.in. wyraz naszego współczucia, że jesteśmy z nimi i pragniemy dodać im otuchy. 

Wśród osób, które przyszły do alei byli także Francuzi z Normandii. - To bardzo ważne, żeby wszystkie narody były zjednoczone w walce z terroryzmem. Polska zawsze była krajem zaprzyjaźnionym z Francją, dlatego taki gest z waszej strony jest dla nas bardzo cenny - mówili.©℗(el)

Fot. Dariusz GORAJSKI

!Zobacz galerię zdjęć

Komentarze

Pawel
Franca nigdy nie solidaryzowała się z Polską, nigdy, Wy włazidupy. Zawsze nas wykorzystywali co najwyżej, "pomagając" tyle co kot napłakał, a Polska i tak płaciła za to ogromnie, jak nie we krwi to w pieniądzach. To Francja kolaborowała z Turkami, gdy Polska walczyła po Wiedniem. To Francja wykorzystała Polaków za Bonapartego nie dając praktycznie nic w zamian oprócz marionetkowego kadłubka państwowości. Polacy płacili mu za sól, uzbrojenie. zaciągnęli kredyty tzw. sumy bajońskie. Nota bene gdy toczyły się obrady zaborców razem z Watykanem wzywali do rozbioru tego karła - Polski. Po I WŚ byliśmy im potrzebni, żeby trzymać w szachu Boszów, zdradzili nasz dośc szybko w Locarno, a uzbrojenie podczas wojny z bolszewikami dawali tylko dlatego, że mieli z Polski kordon, a u siebie spokój. Podczas IIWŚ słynne nie umieranie za Gdańsk czy Warszawę, nawet 10 IV 2010 roku nie wyrazili z nami wspólnoty, nikt od nich nie był na pogrzebie. Za to nie raz słyszeliśmy (Chirac) i słyszymy, że Polska ma okazę siedzieć cicho, stanowimy dla nich rezerwuar taniej siły roboczej, rynku dla ich marketów, banków, ukradzionych poprzez pseudoprywatyzację Telekomunikację Polską (teraz Orange) czy cementownie. I Wy się z nimi solidaryzujecie? Przecież mają to na własne życzenie, durnie, jeszcze nas na każdym kroku upominają, wyzywają, wyszydzają. Pies z nimi tańcował.
2015-11-17 13:16:12
Życie
I co z tego, skoro nadal istnieje liczne grono miłośników multikulti...
2015-11-17 09:27:13
bolo
- dwa dni wcześniej, w Bejrucie ofiat było tyle samo, ale "cywilizowany świat" nie zapalił ani jenej świeczki. Widocznie "miłość francuska" jest lepsza.
2015-11-16 19:05:18
Żadnych islamskich najeźdźców w Polsce!
Prawdziwą solidarność okażemy, jak nie pozwolimy lewakom zniszczyć naszego państwa, tak jak to się stało z Francją. Przynajmniej będą mieli gdzie uciekać, bo dla nich szansy już chyba nie ma...
2015-11-16 18:55:04
Akim
chwała islamowi
2015-11-16 17:35:51
islam precz
przyjdzie czas ,że zabraknie zniczy
2015-11-16 17:30:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie