Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Geblewicz przesyła kondolencje

Data publikacji: 16 listopada 2015 r. 13:33
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:34
Geblewicz przesyła kondolencje
 

W związku z zamachami terrorystycznymi, do których doszło w piątek w Paryżu, Olgierd Geblewicz, marszałek naszego województwa, przesłał kondolencje na ręce Ambasadora Francji w Polsce Pierra Buhlera. Pomorze Zachodnie jest regionem partnerskim dwóch francuskich departamentów - Loary Atlantyckiej i Gironde, dlatego marszałek przesłał też słowa wsparcia i współczucia do władz i mieszkańców obu regionów.

„W imieniu władz i mieszkańców Pomorza Zachodniego proszę o przyjęcie kondolencji oraz wyrazów solidarności i wsparcia w obliczu wielkiej tragedii, która dotknęła Naród Francuski, wyznający szczytne hasła wolności, równości i braterstwa. Barbarzyński atak na Paryż jest tym bardziej bolesny, że stolica Francji oraz cały kraj gości ludzi wielu ras i wyznań stwarzając im warunki rozwoju i godnego życia” – czytamy w listach do ambasadora Pierra Buhlera oraz do Philippa Grosvaleta, przewodniczącego Rady Departamentalnej Loary Atlantyckiej oraz Jean-Luca Gleyze’a, przewodniczącego Rady Departamentalnej Gironde.

Marszałek Geblewicz przypomniał, że Polska została dotkliwie doświadczona dwoma wojnami światowymi. „Dlatego stanowczo potępiamy terroryzm mając świadomość, że jest on zawsze orężem fanatyzmu. Trzeba zwalczać fanatyzm we wszelkiej postaci. Należy z nim walczyć nie tylko na płaszczyźnie militarnej, lecz również edukacyjnej i informacyjnej. Ważną rolę odgrywa w tej kwestii współpraca regionów partnerskich” – czytamy dalej.

Województwo Zachodniopomorskie, jak informuje Gabriela Wiatr, rzecznik prasowa marszałka, zadeklarowało gotowość podjęcia wspólnych działań wraz z partnerskimi departamentami.

(masz)

Fot.: Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pan Witek
2015-11-16 13:42:17
Tęgi umysł. Jak on złoży kondolencje, to nie ma bata od Goleniów po sam Szczecin.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA