wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Geblewicz przesyła kondolencje

Geblewicz przesyła kondolencje

Geblewicz przesyła kondolencje
Data publikacji: 2015-11-16 13:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 1663 37868

W związku z zamachami terrorystycznymi, do których doszło w piątek w Paryżu, Olgierd Geblewicz, marszałek naszego województwa, przesłał kondolencje na ręce Ambasadora Francji w Polsce Pierra Buhlera. Pomorze Zachodnie jest regionem partnerskim dwóch francuskich departamentów - Loary Atlantyckiej i Gironde, dlatego marszałek przesłał też słowa wsparcia i współczucia do władz i mieszkańców obu regionów.

„W imieniu władz i mieszkańców Pomorza Zachodniego proszę o przyjęcie kondolencji oraz wyrazów solidarności i wsparcia w obliczu wielkiej tragedii, która dotknęła Naród Francuski, wyznający szczytne hasła wolności, równości i braterstwa. Barbarzyński atak na Paryż jest tym bardziej bolesny, że stolica Francji oraz cały kraj gości ludzi wielu ras i wyznań stwarzając im warunki rozwoju i godnego życia” – czytamy w listach do ambasadora Pierra Buhlera oraz do Philippa Grosvaleta, przewodniczącego Rady Departamentalnej Loary Atlantyckiej oraz Jean-Luca Gleyze’a, przewodniczącego Rady Departamentalnej Gironde.

Marszałek Geblewicz przypomniał, że Polska została dotkliwie doświadczona dwoma wojnami światowymi. „Dlatego stanowczo potępiamy terroryzm mając świadomość, że jest on zawsze orężem fanatyzmu. Trzeba zwalczać fanatyzm we wszelkiej postaci. Należy z nim walczyć nie tylko na płaszczyźnie militarnej, lecz również edukacyjnej i informacyjnej. Ważną rolę odgrywa w tej kwestii współpraca regionów partnerskich” – czytamy dalej.

Województwo Zachodniopomorskie, jak informuje Gabriela Wiatr, rzecznik prasowa marszałka, zadeklarowało gotowość podjęcia wspólnych działań wraz z partnerskimi departamentami.

(masz)

Fot.: Ryszard PAKIESER

Komentarze

Pan Witek
Tęgi umysł. Jak on złoży kondolencje, to nie ma bata od Goleniów po sam Szczecin.
2015-11-16 13:42:17

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie