sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Świat > Wzrósł bilans ofiar (akt.)

Wzrósł bilans ofiar (akt.)

Wzrósł bilans ofiar (akt.)
Data publikacji: 2015-11-15 20:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 2000 37755

W wyniku odniesionych obrażeń po piątkowych zamachach w Paryżu zmarły w szpitalach trzy osoby, ale oficjalny bilans ofiar śmiertelnych pozostaje niezmieniony i wynosi 129 osób - podało Zrzeszenie Szpitali Publicznych w Paryżu (AP-HP).

Wcześniej źródła w służbie zdrowia podały, że bilans ofiar śmiertelnych zamachów wzrósł do 132 osób. Zmarły trzy osoby spośród 80 rannych przyjętych do szpitali w stanie krytycznym. 42 osoby wciąż pozostają na oddziałach reanimacji i intensywnej terapii - zakomunikowało AP-HP. (pap)

 

Wcześniejsza informacja:

Bilans ofiar śmiertelnych zamachów w Paryżu wzrósł w niedzielę do 132 osób - podały źródła w służbie zdrowia. W szpitalach w wyniku odniesionych obrażeń zmarły trzy osoby.

Zamachy, które mają być zemstą za francuskie zaangażowanie w konflikt w Syrii, to największa tragedia, jaka dotknęła Francję od czasów drugiej wojny światowej. W sobotę zaczęła się trzydniowa żałoba narodowa.

W sumie ok. 350 osób zostało rannych. Ponad 90 z nich jest w stanie krytycznym. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie (IS). Dżihadyści ostrzegli, że Francja pozostanie jednym z ich głównych celów do momentu, aż jej władze nie zrezygnują z dotychczasowej polityki i zaangażowania w walkę przeciwko islamistom. 

Na terytorium całej Francji wprowadzono stan wyjątkowy, a do pilnowania bezpieczeństwa w Paryżu skierowano dodatkowych 1500 żołnierzy. Wojskowi chronią także miejsca kultu religijnego. Przywrócono kontrole graniczne. Służby celne mają dokładnie sprawdzać ludzi, samochody, pociągi, statki i samoloty. Do odwołania zamknięto też m.in. wieżę Eiffla. Wzmocniono ochronę francuskich budynków poza granicami kraju, takich jak ambasady, instytuty kulturalne czy licea. (pap)

 

Na zdjęciu: Muzułmanka kładzie kwiaty przed jedną z paryskich restauracji, w których doszło do ataków dżihadystów. Kondolencje płyną z całego świata.

Fot. EPA/MARIUS BECKER

Komentarze

powariowaliście?!
Muzułmanką na zdjęciu chcecie sprowokować społeczeństwo? Ma się zakodować, że jest ofiarą? Komu i po co ten kit wciskacie? Chcecie się bawić jak dziennikarka Polsatu, która włożyła między znicze niemiecką flagę, a później na nagraniu mówiła, że to Niemcy oddali hołd?
2015-11-16 16:12:23
Tylko pytam,
A ta Muzulmanka ze zdjecia... to sklada czy poprawia kwiaty za swoich 7- 8-iu IS-lamistow... ??
2015-11-15 21:35:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie