niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczecin od strony wody

Szczecin od strony wody [FILM]

Szczecin od strony wody
Data publikacji: 2016-05-05 11:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:02
Wywietleń: 2368 132307

Przejażdżki motorówką po Odrze lub jeziorze Dąbie, oferowane w minionych sezonach przez Żeglugę Szczecińską, cieszyły się dużą popularnością. Dlatego spółka ponownie otwiera wypożyczalnię łodzi motorowych. Liczniejsze grupy mieszkańców i turystów mogą wynająć katamaran.

Prócz panoramy Szczecina, od strony wody można zobaczyć wiele innych ciekawych miejsc: zakątki wodne wzdłuż kanału Święta i przy kanale Wydrnik, tzw. szczecińską Wenecję, jezioro Dąbie oraz liczne kanały i wyspy. Rejsy są też okazją do obserwacji dzikiej przyrody, m.in. czapli, bielików, bobrów, wydr i rzadkich gatunków roślin.

Każda z czterech motorówek Żeglugi Szczecińskiej („Małgorzatka”, „Tereńka”, „Romka” i „Klaudynka”) mieści do pięciu osób. Do  kierowania nie jest wymagany patent motorowodny. Przed rejsem przeprowadza się krótkie szkolenie z zakresu manewrowania i bezpieczeństwa. Motorówki stacjonują przy bosmanacie na bulwarze Gdyńskim. Wypożyczalnia czynna jest codziennie od g. 10 do 19 (do 19 trzeba oddać łódki). Warto skorzystać z rezerwacji telefonicznej (nr do bosmana: 734 401 410). Wypożyczenie motorówki (niezależnie od liczby osób) kosztuje 60 zł za pierwszą godzinę i 50 za każdą kolejną.

Nieco większym grupom Żegluga Szczecińska proponuje rejsy katamaranem „Telimena”, który mieści do 12 osób.

– Na pokładzie katamaranu można zorganizować niewielkie imprezy okolicznościowe – informuje Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy spółki. – Prócz tego „Telimena” wykonuje 30-minutowe rejsy wycieczkowe. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 15 zł, dla dziecka do lat 16 – 10 zł, a tzw. bilet rodzinny (rodzice i dwoje dzieci) – 40 zł.

W ofercie są też rejsy czarterowe. Katamaran stacjonuje przy nabrzeżu Pasażerskim, w pobliżu dawnego Dworca Morskiego. Rejsy rezerwuje się mailowo (formularz na stronie www.zegluga.szn.pl) lub telefonicznie (728 942 732).

(ek)

Film: UM

Komentarze

Mirek
Film bardzo fajny, ale.... Nie udostępnię go, ponieważ ścieżka muzyczna jest po prostu denerwująca. Przepraszam kompozytora.
2016-05-05 12:10:28
Rejsy
Czy udało się komukolwiek sfotografować bobra lub wydrę?
2016-05-05 12:04:46

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie