poniedziałek, 20 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczecin od strony wody

Szczecin od strony wody [FILM]

Szczecin od strony wody
Data publikacji: 2016-05-05 11:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:02
Wywietleń: 2161 132307

Przejażdżki motorówką po Odrze lub jeziorze Dąbie, oferowane w minionych sezonach przez Żeglugę Szczecińską, cieszyły się dużą popularnością. Dlatego spółka ponownie otwiera wypożyczalnię łodzi motorowych. Liczniejsze grupy mieszkańców i turystów mogą wynająć katamaran.

Prócz panoramy Szczecina, od strony wody można zobaczyć wiele innych ciekawych miejsc: zakątki wodne wzdłuż kanału Święta i przy kanale Wydrnik, tzw. szczecińską Wenecję, jezioro Dąbie oraz liczne kanały i wyspy. Rejsy są też okazją do obserwacji dzikiej przyrody, m.in. czapli, bielików, bobrów, wydr i rzadkich gatunków roślin.

Każda z czterech motorówek Żeglugi Szczecińskiej („Małgorzatka”, „Tereńka”, „Romka” i „Klaudynka”) mieści do pięciu osób. Do  kierowania nie jest wymagany patent motorowodny. Przed rejsem przeprowadza się krótkie szkolenie z zakresu manewrowania i bezpieczeństwa. Motorówki stacjonują przy bosmanacie na bulwarze Gdyńskim. Wypożyczalnia czynna jest codziennie od g. 10 do 19 (do 19 trzeba oddać łódki). Warto skorzystać z rezerwacji telefonicznej (nr do bosmana: 734 401 410). Wypożyczenie motorówki (niezależnie od liczby osób) kosztuje 60 zł za pierwszą godzinę i 50 za każdą kolejną.

Nieco większym grupom Żegluga Szczecińska proponuje rejsy katamaranem „Telimena”, który mieści do 12 osób.

– Na pokładzie katamaranu można zorganizować niewielkie imprezy okolicznościowe – informuje Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy spółki. – Prócz tego „Telimena” wykonuje 30-minutowe rejsy wycieczkowe. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 15 zł, dla dziecka do lat 16 – 10 zł, a tzw. bilet rodzinny (rodzice i dwoje dzieci) – 40 zł.

W ofercie są też rejsy czarterowe. Katamaran stacjonuje przy nabrzeżu Pasażerskim, w pobliżu dawnego Dworca Morskiego. Rejsy rezerwuje się mailowo (formularz na stronie www.zegluga.szn.pl) lub telefonicznie (728 942 732).

(ek)

Film: UM

Komentarze

Mirek
Film bardzo fajny, ale.... Nie udostępnię go, ponieważ ścieżka muzyczna jest po prostu denerwująca. Przepraszam kompozytora.
2016-05-05 12:10:28
Rejsy
Czy udało się komukolwiek sfotografować bobra lub wydrę?
2016-05-05 12:04:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie