czwartek, 05 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Senior od seniorów

Senior od seniorów

Senior od seniorów
Data publikacji: 2019-01-15 14:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:30
Wywietleń: 1777 371706

Do grona pełnomocników prezydenta Szczecina Piotra Krzystka w tym roku dołączył Jan Stopyra. Od 2 stycznia 2019 r. w jego gestii jest szeroko rozumiana sfera współpracy senioralnej.

Jan Stopyra to samorządowiec. W minionej – VII – kadencji Rady Miasta Szczecina reprezentował przyprezydencki klub Bezpartyjni. Wcześniej był prezydentem Szczecina (1973-1984) oraz przewodniczącym Rady Miasta Szczecina (w latach 2002-2006 oraz 2010-2014). Jest nowym pełnomocnikiem prezydenta ds. współpracy senioralnej.

Sam jest seniorem - rocznik 1934. Do jego obecnych kompetencji należą: monitorowanie oraz diagnozowanie potrzeb seniorów, podejmowanie działań na rzecz poprawy jakości ich życia w mieście i reagowanie na wszelkie przejawy ich dyskryminacji, wspieranie seniorów w kontaktach z instytucjami publicznymi, podejmowanie interwencji w istotnych dla nich sprawach. Także: współpraca z instytucjami i organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz osób starszych, w tym z Miejską Radą Seniorów oraz Stowarzyszeniem Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

„Prezydent powołał pełnomocników, których zadaniem jest wsparcie działań przy wypracowaniu i podejmowaniu ważnych dla przyszłości Szczecina decyzji. Zajmują się działaniami o charakterze strategicznym, proponują rozwiązania w ramach takich dziedzin, jak m.in. rozwój metropolitalny, inwestycje, sprawy przestrzenne, kontakty biznesowe, sprawy społeczne oraz współpraca ze środowiskiem akademickim” – jak przekazuje Centrum Informacji Miasta.

Do tej pory w gronie pełnomocników prezydenta zasiadali: prof. Stefan Berczyński (współpraca z uczelniami wyższymi), Maria Ilnicka-Mądry (ochrona zdrowia) oraz Szczepan Stempiński (bezpieczeństwo).

Wynagrodzenie nowego pełnomocnika prezydenta ds. współpracy senioralnej zostało ustalone na 3 tysiące złotych (brutto) miesięcznie.

(an)

Na zdjęciu: Jan Stopyra – nowy pełnomocnik prezydenta ds. współpracy senioralnej w Szczecinie

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

real
,, monitorowanie i diagnozowanie potrzeb seniorów,, bez zapłaty Wam powiem czego seniorzy potrzebują..... uczciwej emerytury , żeby na zycie i leki wystarczyło-- juz bez szalenstw panstw zachodnich / bez wczasów/ ale leki i zycie. Nie pobieram opłaty za ta diagnozę
2019-01-17 01:18:33
HAHA
Piotrowicz, Kryze, Jasiński, Krasulski, Czabanski, Wolski, itd. Same anioły za komuny.
2019-01-15 20:09:53
Mops
Trzeba wspomóc finansowo jak się utraciło diety radnego.
2019-01-15 17:34:44
cdn
i jak pisze wybitny felietonista postkomunizm w polsce sie jeszcze nie skonczyl.i zgadzam sie z panem michalkiewiczem.jakby sie skonczyl nie byloby tvn ina okraglo tych samymych facjat; borowski-berman,miller,wlodek cimoszka -syn zbrodniarza stalinowskiego,kwachu,olechowski,nalecz,smolar/wyjatkowo obrzydliwy typ/dukaczewski,komorowski,i wiele tzn autorytetow jak 'sroda,rzeplinski,tuleya,platek,owsik,lowelas marcinkiewicz,hartman udzielajacych rad jak zyc tw sb pseudomin ,stokrotka;corce pulkownika sb.
2019-01-15 16:59:09
Fakt
Wyborcy zamknęli drzwi do Rady Miasta, to Prezydent wpuścił oknem do Urzędu
2019-01-15 16:27:45
Rozum
To tak w ramach dekomunizacji leśnych dziadków - 3 tysiące za nic dla zasłużonego z czasów jedynie słusznych ludowych :(
2019-01-15 15:39:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy powinno się zakazać sprzedaży małych wódek tzw. małpek?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie