wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczecin bez Marszałka

Szczecin bez Marszałka

Szczecin bez Marszałka
Data publikacji: 2020-06-30 17:23
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-02 12:44
Wywietleń: 2396 462682

W stolicy Pomorza Zachodniego nie będzie pomnika Marszałka Piłsudskiego. Projekt ten w ubiegłym roku nie zyskał akceptacji radnych. Miasto więc już nie planuje wracać do tej sprawy.

W 2018 roku radni przyjęli stanowisko, że z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Szczecinie powstanie pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Prezydent miasta miał znaleźć lokalizacje dla monumentu i przygotować finansowanie w budżecie miasta na jego instalację. W lutym 2019 roku miasto zaprezentowało trzy propozycje dla pomnika Marszałka.

Ogłosiło także konsultacje społeczne, w których mieszkańcy mieli wytypować miejsce dla monumentu. Wybrano plac Rodła, naprzeciw dawnej przychodni (aktualnie remontowanej i rozbudowywanej, znajdzie się w niej główna siedziba Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego). Pomnik miał być gotowy na święto Wojska Polskiego i Cudu nad Wisłą – 15 sierpnia 2020 roku. Koszty miały wynieść łącznie 2,5 miliona złotych – pomnik z cokołem 500 tys. zł, a zagospodarowanie terenu wokół monumentu 2 mln zł. Ale radni z Komisji ds. Kultury Rady Miasta wpadli na pomysł innej lokalizacji – plac Lotników w miejscu pomnika kondotiera Colleoniego, który trafiłby do Muzeum Narodowego w Szczecinie, a w tym miejscu stanąłby pomnik Marszałka. Zdaniem radnych byłaby to także dużo tańsza operacja.

Projekt uchwały (opracowany przez prezydenta)w sprawie pomnika Piłsudskiego miał być dwa razy przedmiotem obrad szczecińskich radnych. I dwukrotnie został zdejmowany z programu sesji Rady Miasta (ostatni raz w listopadzie 2019 roku). Według regulaminu Rady Miasta Szczecin oznacza to zakończenie inicjatywy uchwałodawczej w tej sprawie i koniec procedowania tego projektu przez radnych.

– Projekt uchwały dotyczący jego wzniesienia był dwukrotnie wprowadzany na sesję Rady Miasta i dwukrotnie został zdjęty z porządku obrad w 2019 roku. W związku z tym Urząd Miasta został poinformowany o zakończeniu inicjatywy uchwałodawczej dla tego projektu, co oznacza jej wygaśnięcie. W związku z tym oraz w obliczu pandemii koronawirusa nie ma planów powrotu do inicjatywy budowy tego pomnika – poinformowała Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji Miasta Urzędu Miejskiego w Szczecinie. ©℗

(dar)

Fot. Marek Klasa

Komentarze

tyle w temacie
Przykladem czego??? Kto wie kim byl i gdzie stoi a tym bardziej co napisal i kiedy
2020-07-02 12:21:51
nie dla totalitarnych!
Oto pewne mała grupa osób ma decydować kto i jakie pomniki ma stawiać w przestrzeni naszego wspólnego miasta.Totalitarnie mówią że stawiajcie sobie na swoim terenie.Inni mówią a co Piłsudski zrobił?To ja się pytam a co zrobiły komunistyczne 3 Orły które są w przestrzeni miasta? Jeden patrzy na wschód skąd przyleciał jako podróbka drugi patrzy tępo w ówczesną teraźniejszość komuny a trzeci zrywa się do emigracji po Balcerowiczowskich i liebralnych porządkach. Nie dajmy się totalitarystom,mamy prawo do pomników wielkich Polaków.Pomnik Kornela Ujejskiego tego przykładem
2020-07-02 10:25:36
tyle w temacie
Stawiajcie sobie pomniki jakie chcecie 1 m lub 8 m ale NA WLASNYM PRYWATNYM TERENIE I ZA WLASNE KIESZONKOWE i we wlasnych ogrodkach CZASC IM ODDAWAJCIE
2020-07-02 10:08:55
@ Bitwa Warszawska 1920
Bitwa Warszawska jak sama nazwa wskazuje jest warszawska, a nie szczecińska. My tu w Szczecinie powinniśmy hołdować naszym lokalnym wydarzeniom. Dlaczego np. nie jest odpowiednio uczczona Bitwa pod Cedynią?
2020-07-02 10:01:47
zamieszanie o nic
Przecież Marszałem Piłsudski jest już w Szczecinie odpowiednio uhonorowany. Ma swoją ulicę i popiersie na Placu Szarych Szeregów.
2020-07-02 09:58:58
Bitwa Warszawska 1920
Bitwa Warszawska w 1920 roku to największe polskie zwycięstwo w historii. Sowieci pamiętają do dziś lanie jakie wtedy dostali od naszych. Dobra robota , panie Komendancie ! A pomnik i tak powstanie.
2020-07-02 06:42:05
bolabola
Dzisiaj Wieczorek w TVP gardłował, że w Polsce nie ma sprawiedliwości i wolnych sądów. Chłopisko wkurzył się. że go uniewinnili i nie siedział byłby bojownikiem jak Henia Krzywonos i miałby emeryturę od Bronka albo Donka z siedem chałatów.
2020-07-02 00:10:44
A kiedy pomnik członka?
Pomnikomania, pomnikomania. Ile setek cywilów miał na sumieniu satrapa Piłsudski. Jego czcić mogą wyłącznie głupole, którym się wydaje, że są patriotami. Czytajcie więcej wypocin wydawanych nakładem IPN, a mózgi wam się zupełnie zlasują. Mnie zastanawia od kiedy zacznie się demontaż tych wszystkich pomników wystawionych Wojtyle, który największe zasługi miał w kryciu pedofilii w zarządzanym przez siebie kościele. Uściski z Macielem Degollado dokumentują stosunek "świętego" do zbrodni pedofilii.
2020-07-01 22:57:00
Komu pomnik, komu chwała, a komu wała?!
Piłsudski był satrapą i jako taki jest wzorem dla pseudo patriotów i niejakiego kaczyńskiego z Żoliborza. Ten "co kury szczać prowadzać" kazał miał łapy utytłane we krwi niewinnych ludzi. Co ma Szczecin wspólnego z Piłsudskim? Czy on choć raz był w naszym mieście? Wystarczy, że z każdego kąta straszą wątpliwej jakości pomniki Wojtyły świętego expresowego, który powinien zostać patronem pedofilów.
2020-07-01 22:51:41
Wiking
A co miał wspólnego ten Adamowicz???....Umknął prokuraturze...słowa nijakiego Neumana!!!
2020-07-01 16:30:21
do @@ po co ? 1920
Twój wpis to typowe kłamstwo i dezinformacja rosyjskiej agentury w Polsce. Prawdopodobnie masz polskie nazwisko , mówisz po polsku , ale służysz Moskwie. Czy jesteś komunistycznym ideowcem czy też może opłacanym komunistycznym trollem ? Dużo was jest w Szczecinie. Za dużo.
2020-07-01 15:07:23
Olaboga
Gdyby nie Kamienicznicy, Deweloperzy i Księgowi Szczecin byłby w sytuacji z 1945 - wszystkie Zakłady do odbudowy. To cud, że jeszcze się to wszystko kręci, chyba, że to w Polsce a nie polskie. Może to śmieszne a może nie- należy postawić duże pomniki Królom" Szczytowi I, Mieszko I, Bolesławom Chrobremu i Krzywoustemu i Gierkowi b nadal przy Bramach rosły by burzany. Piłsudski w 1920 złożył na ręce Witosa dymisję a sam "walczył" jako dobra Litwina na d. kochanki pod Nowym Targiem- Witos odcierpiał "zaszczyt" przyjęcia-nieprzyjęcia dymisji w Berezie a następnie na wygnaniu w Czechach. Generał Tadeusz Rozwadowski to główny Organizator Obrony i wygranej wojny z bolszewikami co również odcierpiał. Historię znowu piszą nam "górale Haratmany" a my udajemy, że jesteśmy głupcami. Te osiągnięcia to jak walka Bolka w Arłamowie, Bronka na d.. Córki generała UB a Berele Lewartow główny kasjer nawet zginął "walcząc"w czasie jazdy na d... do Brukseli. Kryteria zasług są różne np Sławek jest nowatorem w kontroli damskich toreb PIS a Adamowiczowi to chyba za skuteczną ucieczkę z 32 spraw przed sądami i prokuratorami ba Głódź wprowadził go nawet do Katedry Oliwskiej - to ci generał Oliwa.itp. itp
2020-07-01 14:53:48
1920
Jak mało w Polsce się wie o rzeczywistych działaniach na teatrze wojny z Rosją czy to czerwoną czy to białą.Dzięki Piłsudskiego ocaliliśmy i siebie i Europę.Dlatego fałszerze historii muszą pisać to na nowo żeby zabić pamięć w Polakach żeby stali się bezwolnymi narzędziami do wykorzystania.
2020-07-01 14:46:27
@@po co? 1920
Po uzsyskaniu niepodległości w 1919 r Polskim interesem było szybkie scalenie ziem kresowych z resztą kraju. Z tego powodu opóźniał zorganizowanie odsieczy dla Lwowa oraz wdał się w niepotrzebną wojnę z Rosją (kosztowa nas 200 tys. zabitych żołnierzy i cywilów!). O podjęciu przygotowań do wojny z Rosją nie informował ani rząd, ani Sejm. Z wojskowego punktu widzenia kampania była dyletanckim przedsięwzięciem (ocena historyków wojskowości), z góry skazanym na klęskę. 12 sierpnia 1920 r. w momencie krytycznym dla egzystencji państwa, tchórzy i składa rezygnację z funkcji Naczelnego Wodza i Naczelnika Państwa. W tej sytuacji powinien być rozstrzelany, ale niezdarny premier chłop Witos nie stanął na wysokości zadania i ukrył ten fakt przed narodem. Następnie „udaje się do Puław” (jedzie do konkubiny pod Nowy Sącz). Wraca nad Wieprz i obejmuje dowodzenie grupą uderzeniową; opóźnia atak o jeden dzień – rusza dopiero 16 sierpnia już po rozegraniu bitwy pod Warszawą. To opóźnienie pozwoliło Sowietom ujść przed całkowitym zamknięciem kotła i totalną klęską, która natychmiast rozstrzygnęłaby wojnę.
2020-07-01 14:15:36
do @@ Zbigniew
W 1989 roku doszło do tajnego porozumienia komunistów z PZPR , służb specjalnych i lewackiej części Solidarności z Michnikiem , Geremkiem i Frasyniukiem na czele - mówi przedmówca. Po pierwsze tajny to był pakt Ribbentrop-Mołotow, a nie porozumienie jawne!komunistów z pozycją antykomunistyczną (szkoda was prawacy, że w historii się nie zapisaliście)w 1989 roku. I do dziś was boli,że to nie wy przyczyniliście się do powolnego odzyskiwania wolności i demokracji. I tak do dziś tryskacie jadem!
2020-07-01 13:33:18
lewacy?
Piłsudski to przecież był lewak, wysiadł na stacji niepodległość ale narodowców zwalczał (Dmowski). Apologeci Piłsudskiego pomijaja Berezę Kartuską i ofiary zamachu majowego jak dzisiaj chowa się Kaczyńskiego, Macierewicza i przemilcza kłamstwo smoleńskie
2020-07-01 13:18:53
@ po co ?
Muszę sprostować twoje lewackie kłamstwa. W obozie w Berezie Kartuskiej nie siedzieli patrioci tylko komuniści- zdrajcy , którzy chcieli zrobić z Polski sowiecką republikę. Byli opłacani przez Moskwę. Zamiast ich rozstrzelać za zdradę , polskie władze wysyłały ich do Berezy. To się zemściło póżniej w czasie wojny i po wojnie. To ci zdrajcy póżniej tworzyli kadrę najbardziej brutalnych UB-eków i stalinowskich sędziów. Mają na swoim sumieniu śmierć tysięcy polskich patriotów.
2020-07-01 13:12:25
@@ Zbigniew
Michnik nie obalał komunizmu. W 1989 roku doszło do tajnego porozumienia komunistów z PZPR , służb specjalnych i lewackiej części Solidarności z Michnikiem , Geremkiem i Frasyniukiem na czele. Niby zmienił się ustrój , ale było prawie tak samo tylko pod nazwą III RP. Zaczęło się największe złodziejstwo w 1000-letniej historii Polski czyli prywatyzacja. Wszyscy uczestnicy tamtego tajnego porozumienia są dzisiaj milionerami , a ludzi którzy nie doszli do milionów nazywają nieudacznikami , którzy nie radzą sobie w nowej rzeczywistości. Mieli ochronę sądową i medialną. Ale stał się cud w 2015 roku. Do władzy doszła prawica dzięki geniuszowi z Żoliborza. Skończyło się złodziejstwo , tym razem 250 miliardów zł z VAT.
2020-07-01 13:00:32
esteta
Chcemy nowej, jeszcze większej frygi ze szkła, podświetlanej i żeby się kręciła, i wypuszczała bańki mydlane.
2020-07-01 12:58:36
do zbigniewa
Co dla Szczecina zrobił prawak L.Kaczyński, że ma skwer?
2020-07-01 12:38:08
Endriu
Tylko pomnik Marksa będzie światowo i po Europejsku.Lewacy oszaleją ze szczęścia.
2020-07-01 12:36:02
@Zbigniew
Gdyby nie tacy "lewacy" jak to określasz, jak Paweł Adamowicz i Adam Michnik dalej gniłbyś w komunizmie pod przewodnią siła PZPR, więc dwa razy zastanów się zanim napiszesz jakąś głupotę. Tym ludziom należy się szacunek za udział w obaleniu komunizmu.
2020-07-01 12:15:01
proste rozwiązanie
Usuńcie z Jasnych Błoni pomnik Wojtyły i w tym miejscu postawcie pomnik Piłsudskiego.
2020-07-01 12:06:28
Terens
W 1920 roku Szczecin nie należał do Polski, jak widzę wszyscy wielbiciele Marszałka Piłsudskiego najwyraźniej o tym zapomnieli.
2020-07-01 12:02:59
Kropka
Pilsudski = i pokurcz z zoliborza +kaczka na pomniku = D Y K T A R T U R A
2020-07-01 11:20:00
Zbigniew
Odpowiadam na pytania zadane poniżej . Co Marszałek ma wspólnego ze Szczecinem? Dziesiątki tysięcy szczecinian żyje ponieważ Marszałek uratował w 1920 roku niepodległość. A to oznacza , że nasze prababcie i babcie zakładały rodziny i rodziły dzieci w II RP. Gdybyśmy przegrali w 1920 roku , nasze prabacie wylądowałyby w zimnych syberyjskich łagrach. Większość z nich nie przeżyłaby tego piekła na ziemii. A tak na marginesie , 90 procent ulic i placów ma nazwy ludzi , którzy nigdy nie mieli nic wspólnego ze Szczecinem. Co dobrego dla Szczecina zrobił lewak Adamowicz ? Nic. Co do klęski we wrześniu 1939 roku. Marszałek , gdy umierał w 1935 roku dał następujące wytyczne : uniknąć wojny na dwa fronty i wejść do wojny jako ostatni. Beck zrobił wszystko odwrotnie. Dzisiaj nie chcą pomnika potomkowie przedwojennych komunistów , którzy chcieli przyłączyć Polskę do Związku Sowieckiego. Za to wylądował w więzieniu ojciec Adam Michnika. Jego Gazeta Wyborcza to antypolski komunistyczny jad.
2020-07-01 11:06:35
1920
Trzecie pokolenie UB nie może zdzierżyć do dzisiaj że w 1920 roku marszałek Piłsudski zatrzymał bolszewicką nawałę sunącą na Europę.Taki pomnik ciągle by przypominał że komuna nie jest wszechmocna i można ją pokonać dla dobrostanu obywateli.
2020-07-01 11:01:05
PABLO E.
A może pomnik Carycy Katarzyny :-)
2020-07-01 10:55:23
KROPKA
I dzieki wszelkim bogom ze nie bedzie niech zwolennicy Pana Pilsudskiego Stawiaja mu pomniki w SWOICH OGRODKACH I ZA SWOJE WLASNE OSOBISTE PIENIADZE
2020-07-01 10:30:35
po co?
Piłsudski miał swoje zasługi dla Polski ale zrobił więcej szkody niż się ludziom wydaje. Marszałek samozwaniec. Samouk wojskowości, sam siebie mianował Marszałkiem Polski (19.03.1920 r.) Nigdy nie służył w wojsku, nie miał żadnego doświadczenia bojowego – Legionami dowodzili zawodowi wojskowi najczęściej ustriaccy (Austriacy otwarcie przyznawali, iż jest dyletantem wojskowości, ale trzymają go ze względów politycznych). Był rasowym rewolucjonistą. 12 maja 1926 roku obalił zbrojnie Rząd Rzeczpospolitej. Zginęło ok. 400 osób, ponad 900 rannych. Piłsudski dyktator pod pozorem sanacji wprowadził polityczne procesy w Brześciu nad Bugiem. W celu wykończenia przeciwników politycznych zakłada obóz koncentracyjny w Berezie Kartuskiej (1934 r.), gdzie maltretowano polskich patriotów. Specjaliści od propagandy, okres rządów Piłsudskiego podają jako wzorcowy przykład prania mózgów całemu narodowi i wykreowania na „Wodza Narodu” osoby niegodziwej, szkodliwej dla Polski. Piłsudczycy do niebywałych rozmiarów rozkręcili propagandę ubóstwiającą Piłsudskiego, jako nadczłowieka i zbawcę Polski, wydali ustawę zabraniającą pisania czegokolwiek negatywnego o Piłsudskim. Chyba popiersie dla niego i nazwa ulicy w Szczecinie wystarczy.
2020-07-01 10:29:56
I to kończy temat
Szczecin potrzebuje nowych dróg, szkół, szpitali, a nie jakichś pomników.
2020-07-01 10:14:40
historyk
Zrobić pomnik hetmana Stefana Czarnieckiego,ten przynajmniej był w Szczecinie
2020-07-01 10:00:11
@@czytam
Jesteśmy dumni . Tyle ,że w Szczecinie nie ma też pomnika wybitnych Pomorzan / no może Bogusława X- jest / . Za to bedzie pomnik jakiejś jarzyny . Cóż , to nie zachwyt dumnym Pomorzem , ale fascynacja bohaterami fikuśnych filmów i ustami z botoksem .Idea pomników wydaje się być już dawno sprofanowana przez oglądaczy programów rozrywkowych , średnio śmiesznych filmików . jakiś pomponików i tzw. ekspertów od kultury i sztuki .
2020-07-01 09:51:42
Lehoo
@Hańba "dzieci komunistów" Przypominam, że rodzicami Kaczyńskiego byli lektor partyjny PZPR na Politechnice Warszawskiej i cenzorka z Mysiej
2020-07-01 09:33:18
ale o co chodzi
koniec świata się zbliża czy co? niektóre komentarze są tak nienawistne, a do tego zwyczajnie głupie. Piłsudski wiadomo ideałem nie był, zasługi ogromne nie ma co dyskutować ale rozwodnik (zmienił nawet wyznanie) i odpowiedzialny za zamach majowy i śmierć ok 400 Polaków , doprowadził do bratobójczej walki i swoja polityką równowagi doprowadził do osamotnienia Polski w 1939r. bo min. Beck kontynuował politykę Marszałka. A co do czerwonych to gdyby nie oni Szczecin byłby po niemieckiej stronie i krytykowanie w czambuł ich też nie jest ok. czerwone zbrodnie były i to jakie! ale wielu z tych którzy teraz krytykują czerwonych wykształcenie (nawet doktoraty i profesury) zdobyli za tamtych czasów i tacy odważni wtedy nie byli. W Szczecinie jest al. Piłsudskiego, jest popiersie. Szanujmy przeszłość ale pomyślmy o przyszłości bo póki co w Szczecinie wizjonerów na miarę Hakena czy Akermana nie widać.
2020-07-01 09:32:56
Bogusz
Bardzo dobrze byłoby gdyby był pomnik z drewnianej palety i ułożonych obietnic platformy i poko przez te wszystkie lata. Byłaby to prawdziwa wieża
2020-07-01 09:24:33
Hubi
Bardzo dobra wiadomość. Jest tyle ważniejszych spraw i potrzeb finansowych. Jeszcze powinna być odrzucona inicjatywa pomnika niejakiego Jarzyny
2020-07-01 09:23:49
zaraz
Co wspólnego Marszałek Piłsudski ma ze Szczecinem? Potrafi ktoś na to pytanie odpowiedzieć?
2020-07-01 09:07:14
PABLO E.
Pewnie lepiej postawić frygę?!
2020-07-01 08:48:17
Antypolska Koalicja Obywatelska.
Radni Platformy Obywatelskiej zablokowali pomnik Marszałka. I jak się z tego teraz cieszą. A ich przyjaciele z komunistyczno- żydowskiej Gazety Wyborczej otwierają szampany. Nie dziwię się. W 1920 roku , Marszałek rozgromił bolszewików ,wśród których oficerami politycznymi byli tylko Żydzi. A polscy Żydzi już świętowali wejście sowietów do Polski. Pospieszyli się. Marszałek okazał się lepszy. 19 lat póżniej , 17 września 1939 roku to Żydzi z komunistami się cieszyli. Wtedy zabrakło Marszałka i jego geniuszu. Dobrze chociaż , że jest popiersie Marszałka sfinansowane z prywatnych środków.
2020-07-01 08:40:49
@czytam
Szczecin od 75 lat jest w granicach Polski. I to jedyny czas kiedy ma związek z Polską w swej ponad 1000 letniej historii. Nie jest też miastem niemieckim ani szwedzkim. Najdłużej był miastem pomorskim po prostu. I z tej historii powinnismy być dumni!
2020-07-01 08:40:17
Max
Mogę być i Brytyjczykiem. Nic ci do tego. Szczecin to moje miasto. Mamy już popiersie dyktatora i wystarczy. To nie byle nieskazitelna postać. Jeden z wielu dyktatorków lat 20 i 30 XX wieku w słabych małych krajach europejskich.
2020-07-01 08:33:13
Absurd
Śmiechu warte, tytuł "Szczecin bez Marszałka" a obok zdjęcie istniejącego popiersia..
2020-07-01 08:20:29
Helena
Lepiej postawić pomnik Adamowicza na placu Adamowicza.
2020-07-01 08:18:35
Eryk
A ja się pytam kiedy usunięcie pomnika osoby która tuszowała pedofilię w kościele katolickim, stojącego na samym środku Jasnych Błoni? Przecież to wstyd dla Szczecina.
2020-07-01 08:02:13
Ktoś wytłumaczy
Po co drugi pomnik tej samej osoby w jednym mieście? Nie lepiej wydać te pieniądze na budowę nowego przedszkola?
2020-07-01 07:55:24
Bardzo słuszna decyzja
Miasto na epidemii koronawirusa straciło mnóstwo pieniędzy. Nie stać nas na budowanie nowych pomników, tym bardziej że popiersie Marszałka stoi już na Placu Szarych Szeregów.
2020-07-01 07:29:52
guciu
Wsiadł do pociągu Wolność i dojechał....
2020-07-01 06:57:25
cit
Józek wróci mimo lewackich zabiegów i skołtunionej szczecińskiej władzy!
2020-07-01 06:33:20
PANIE PREZYDENCIE !
W Szczecinie P O L S K A zwycięży. Czy się to panu podoba czy też nie.
2020-07-01 06:01:13
Zak
Dla Adamowicza zauroczonego nazistowskim niemieckim Gdanskiem jest plac a dla polskich bohaterow nie ma miejsca! Skandal!
2020-06-30 23:38:47
@Dorian
' zamordowany przez szaleńca " , to dla Ciebie wystarczający powód do nazywania placu w centrum Szczecina jego imieniem ?
2020-06-30 23:29:36
czytam
Tytuł powinien brzmieć - Szczecin, miasto bez honoru . Czy Szczecin jest polskim miastem ?
2020-06-30 23:17:10
@Tonik
Zabrakło Ci ginu ? Intelektualisto gumiany .
2020-06-30 23:15:00
Jan66
Trochę historii. Powinien stać pomnik gen.Rozwadowskiego
2020-06-30 23:07:42
@Max
A Ty co masz wspolnego z POLSKIM Szczecinem ? ADRES ! Z imieniua jesteś SZWABEM
2020-06-30 23:07:32
Pytajnik
@ Max - Marionetkowy? Marionetkowy to jest obecny prezydent. Kto cię uczył historii, gamoniu? żeby nie Piłsudski, to byś pisał teraz cyrylicą (o ile wiesz co to jest).
2020-06-30 23:03:32
Dorian
@ Propozycja dla Platformy Obywatelskiej. Wstydu nie masz, hieno cmentarna. Człowiek zamordowany przez szaleńca podjudzanego przez takich jak ty, a ty jeszcze po śmierci takie idiotyzmy wypisujesz.
2020-06-30 23:00:54
Tonik
Najlepsze jest to że analfabeci z pisu chcą pisać historię wg. Własnego widzimisię.
2020-06-30 22:11:53
Robert
Przecież jest już popiersie dyktatora. Lepiej szczecińską Sedinę w końcu odbudować
2020-06-30 21:38:42
kibic
mnie to nie dziwi.potomkom Ruskich bliżej do pomniku Lenina.
2020-06-30 21:25:20
Max
Bardzo dobra wiadomość. Co nasz jedyny marionetkowy dyktator miał wspólnego ze Szczecinem?
2020-06-30 21:02:37
Szef Krzysiek Jarzyna
Zamiast marszałka Piłsudskiego będzie Krzysztof Jarzyna szef wszystkich szefów.Stanie się symbolem Szczecina i jego wizerunkiem.Do tego doprowadzili w tym mieście szpinakowe tuzy intelektu
2020-06-30 20:42:45
JA
oNI WSZYSCY nic nie WIEDZA I nie KUMAJA A JAK SIE RODZILI TO NA PORODOWCE CZEKALO 'NIE' i wlazlo w nich - i cokolwiek by bylo do zadecydowania to stale beda na NIE. Wywalic, ukrecic to co im przeszkadza, dac miotly w rece i do czyszczenia o 5-tej rano ulic Szczecina zagonic. Zobaczycie jak beda pilnowac czystosci i wtedy to bedzie MIASTO na Wzorowy POKAZ!
2020-06-30 20:39:28
Marszlek
byl tez agentem poprzedniczki abwehry i kablowal japonczykom.
2020-06-30 20:22:43
No i wypełzło..
PISie nasienie , trzeba opluć, zdyskredytować , będąc przekonanym o idealnym marszałku i sfilcowanym sułtanie z Żoliborza. Dlatego mamy tak , jak mamy i będzie tylko gorzej...
2020-06-30 20:05:40
Niestety
Marszałek był hetero i to jeszcze rasy białej.
2020-06-30 19:19:35
Zbigniew
Żałuję , że nie będzie w Szczecinie pomnika marszałka , ale jednocześnie cieszę się , że proniemiecko - prorosyjska Platforma Obywatelska już jawnie prowadzi antypolskie działania. No bo , jak mógł stanąć w czerwonym Szczecinie pomnik człowieka , który dał łupnia sowietom. Przecież kilka tysięcy Rosjan mieszka w Szczecinie. Jak to by wyglądało. A przecież jeszcze kilku polityków Platformy ma sowieckie korzenie po dziadkach. Za kilka lat , po wygraniu wyborów , trzeba będzie to wszystko "posprzątać". Pomnik marszałka stanie w Szczecinie.
2020-06-30 19:01:32
jerzyn
@ nic to zapomniałeś o pewnej pokrace na ul. Wojska Polskiego
2020-06-30 18:34:27
Propozycja dla Platformy Obywatelskiej.
Zwracam się do radnych - lewaków z PO , aby na plac Adamowicza powrócił pomnik bohaterskich żołnierzy z ZSRR. Można jeszcze postawić pomnik Stalina. To będzie piękna kompozycja : Stalin , sowieccy "wyzwoliciele" , a na nich spogląda kasjer Adamowicz. I warty honorowe wokół pomników.
2020-06-30 18:34:25
czytam
Do Szczecina , to pewnie bardziej pasuje Jarzyna ? Brawo scecin !
2020-06-30 18:13:40
POdatek katastralny
tytuł sugerował że geblewicz poszedł w pizdu a tu taki zawód
2020-06-30 18:13:08
Hańba
Marszałek Józef Piłsudski - człowiek , który w 1920 roku zatrzymał sowiecką nawałnicę pod Warszawą. Uratował wolną i niepodległą Polskę. Zapobiegł wywózce milionów Polaków do łagrów na Syberii. Wcześniej miał duży udział w odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Nie będzie miał pomnika w Szczecina. Tak postanowili dzieci komunistów czyli radni Platformy Obywatelskiej. Ale za to jest plac Adamowicza , który miał 14 mieszkań , dziesiątki kont bankowych i miliony złotych niewiadomego pochodzenia. To jest idol komunistycznych radnych Platformy Obywatelskiej. Taki jest dzisiejszy Szczecin. Komunistyczne szambo.
2020-06-30 18:11:17
nic to
Adamowicze, Pawłowicze, Frygi, Jarzyny i zwężone ulice - oto cały Szczecin.Już się nawet nie chce ręką machnąć.
2020-06-30 17:40:38

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie