Piątek, 19 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Szaleńcza jazda przed północą

Data publikacji: 01 maja 2016 r. 14:52
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:52
Szaleńcza jazda przed północą
 

Czynna napaść na funkcjonariuszy policji, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i posiadanie środków odurzających złożą się na zarzuty, które usłyszy 36-letni recydywista. Mężczyzna został zatrzymany po szaleńczej jeździe w nocy z soboty na niedzielę po krajowej "szóstce".

Policja została zaalarmowana przed północą w sobotę (30 kwietnia), że drogą krajową nr 6 w kierunku Koszalina toyotą aygo jedzie mężczyzna i lekceważy przepisy. Pirat drogowy poruszał się zygzakiem i wyłączał światła. Próbę zatrzymania pojazdu podjęli funkcjonariusze z Białogardu, ale kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Interweniowali policjanci z Koszalina. Jednak jadący toyotą staranował dwa radiowozy na zastosowanej blokadzie. W ruch poszła kolczatka na jezdni. To uniemożliwiło piratowi drogowemu dalszą jazdę.

- Zatrzymany 36-latek trafił do policyjnego aresztu - powiedziała mł. asp. Monika Kosiec, rzecznik KMP w Koszalinie. - Jechał toyotą aygo, która została skradziona na terenie Holandii.

Mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu, w tym za kradzieże pojazdów i podrobienie dokumentów. Poszukiwany byl dwoma listami gończymi. Policjanci przy zatrzymanym ujawnili marihuanę i amfetaminę. 36-latkowi grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności za popełnione wykroczenia przeciw prawu.

Szczęśliwie w zdarzeniach nikt nie ucierpiał. Uszkodzone zostały aż cztery radiowozy. Trwa szacowanie szkód materialnych.

Tekst i fot. (m)

Na zdj.: Najbardziej uszkodzony z radiowozów stoi na policyjnym parkingu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mistrz
2016-05-01 17:01:17
toyota i wszystko jasne
Gienio
2016-05-01 16:52:11
Co tam, napisze list do dudy, ze jest gorliwym katolikiem i patriota, wiec prosi o ulaskawienie. Ziobro poprze i juzjest wolny. Problem moze miec Policja, bo jak mozna takiego wyznawce pisu gnebic.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA