Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Koszalin zamierza respektować wyroki trybunału

Data publikacji: 29 kwietnia 2016 r. 14:10
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:52
Koszalin zamierza respektować wyroki trybunału
 

Podczas XIX sesji Rady Miejskiej w Koszalinie dużo było polityki – podzieliły samorządowców treści apeli z inicjatywy klubu Platformy Obywatelskiej (PO). Dotyczyły skutków nowej reformy oświatowej i respektowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego (TK). Oba dokumenty przeszły.

Rada Miejska zaapelowała do premier Beaty Szydło o analizę kosztów finansowych i społecznych po wprowadzeniu obowiązku szkolnego dla dzieci 7-letnich. Uchwała ma zwrócić uwagę na kłopoty samorządu w związku ze zmianami w sferze oświaty. Treść oprotestowali i głosowali przeciw radni Prawa i Sprawiedliwości (PiS), Artur Wiśniewski z tej partii wyraził dezaprobatę, że jedynie obecną władzę obarcza się skutkami złej decyzji poprzednich rządów PO-PSL o przyjęciu do szkół 6-latków, co wzbudziło sprzeciw społeczny.

Drugi apel też wzbudził kontrowersje, że samorząd angażuje się w spory polityczne. Chodziło o uznanie, że orzeczenia TK mają moc obowiązującą i są ostateczne.

- Trudno rozgraniczyć grę polityczną od troski o stan prawa w Polsce - ocenił Artur Wezgraj, szef klubu radnych LK, ale zapowiedział, że członkowie tego gremium zagłosują według własnego przekonania.

Radni PiS byli przeciwni, m.in. Artur Wiśniewski krytykował, że do destabilizacji w kraju w sporze o TK, po stanowisku sejmiku zachodniopomorskiego wciąga się też samorząd Koszalina. Marek Reinholz, przewodniczący klubu radnych PO, ripostował, iż przy wydawaniu lokalnych decyzji administracyjnych trzeba uwzględniać wyroki TK. Uchwała została przegłosowana. ©℗

(m)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pocałujta wójta
2016-11-26 08:12:49
@ Uczciwy i prawy - ale się uśmiałem !!
aaa
2016-05-19 21:34:52
Jak radni moga wykonywac to co prywatni ludzie przy wodce ustalili sobie. Przeciez TK to ludzie niesznujacy prawa. Obowiazuje ich ustawa a nie widzimisie .
Tak trzymać!!!
2016-04-29 16:04:07
Brawo Koszalin! Teraz czas na resztę miast. To na nas, cywilizowanych ludziach z zachodniej Polski, spoczywa obowiązek powstrzymania tych bolszewickich wesz z picu. Pamiętajcie o tym kretyni zakochani i głosujący na karła. Nie ma trzeciej drogi i wasz orbanek jest tego przykładem. Kto walczy z Europą, ten zostaje pachołkiem Putina. Tego czubki chcecie dla siebie i swoich dzieci?
Uczciwy i prawy
2016-04-29 15:50:47
Kilka spektakularnych (na oczach kamer tv) aresztowań radnych-warchołów szybko rozwiąże problem i nauczy ludzi, że PiS należy szanować.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA