piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Koszalin zamierza respektować wyroki trybunału

Koszalin zamierza respektować wyroki trybunału

Koszalin zamierza respektować wyroki trybunału
Data publikacji: 2016-04-29 14:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:01
Wywietleń: 3003 131529

Podczas XIX sesji Rady Miejskiej w Koszalinie dużo było polityki – podzieliły samorządowców treści apeli z inicjatywy klubu Platformy Obywatelskiej (PO). Dotyczyły skutków nowej reformy oświatowej i respektowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego (TK). Oba dokumenty przeszły.

Rada Miejska zaapelowała do premier Beaty Szydło o analizę kosztów finansowych i społecznych po wprowadzeniu obowiązku szkolnego dla dzieci 7-letnich. Uchwała ma zwrócić uwagę na kłopoty samorządu w związku ze zmianami w sferze oświaty. Treść oprotestowali i głosowali przeciw radni Prawa i Sprawiedliwości (PiS), Artur Wiśniewski z tej partii wyraził dezaprobatę, że jedynie obecną władzę obarcza się skutkami złej decyzji poprzednich rządów PO-PSL o przyjęciu do szkół 6-latków, co wzbudziło sprzeciw społeczny.

Drugi apel też wzbudził kontrowersje, że samorząd angażuje się w spory polityczne. Chodziło o uznanie, że orzeczenia TK mają moc obowiązującą i są ostateczne.

- Trudno rozgraniczyć grę polityczną od troski o stan prawa w Polsce - ocenił Artur Wezgraj, szef klubu radnych LK, ale zapowiedział, że członkowie tego gremium zagłosują według własnego przekonania.

Radni PiS byli przeciwni, m.in. Artur Wiśniewski krytykował, że do destabilizacji w kraju w sporze o TK, po stanowisku sejmiku zachodniopomorskiego wciąga się też samorząd Koszalina. Marek Reinholz, przewodniczący klubu radnych PO, ripostował, iż przy wydawaniu lokalnych decyzji administracyjnych trzeba uwzględniać wyroki TK. Uchwała została przegłosowana. ©℗

(m)

Komentarze

Pocałujta wójta
@ Uczciwy i prawy - ale się uśmiałem !!
2016-11-26 08:12:49
aaa
Jak radni moga wykonywac to co prywatni ludzie przy wodce ustalili sobie. Przeciez TK to ludzie niesznujacy prawa. Obowiazuje ich ustawa a nie widzimisie .
2016-05-19 21:34:52
Tak trzymać!!!
Brawo Koszalin! Teraz czas na resztę miast. To na nas, cywilizowanych ludziach z zachodniej Polski, spoczywa obowiązek powstrzymania tych bolszewickich wesz z picu. Pamiętajcie o tym kretyni zakochani i głosujący na karła. Nie ma trzeciej drogi i wasz orbanek jest tego przykładem. Kto walczy z Europą, ten zostaje pachołkiem Putina. Tego czubki chcecie dla siebie i swoich dzieci?
2016-04-29 16:04:07
Uczciwy i prawy
Kilka spektakularnych (na oczach kamer tv) aresztowań radnych-warchołów szybko rozwiąże problem i nauczy ludzi, że PiS należy szanować.
2016-04-29 15:50:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie