Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Karty seniora już służą mieszkańcom

Data publikacji: 29 kwietnia 2016 r. 11:25
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:52
Karty seniora już służą mieszkańcom
 

Podczas uroczystego posiedzenia Koszalińskiej Rady Seniorów 30 osobom powyżej 60. roku życia wręczono pierwsze egzemplarze Koszalińskiej Karty Seniorów.

Od początku miesiąca złożonych zostało w Koszalinie 4 tysiące 750 wniosków na wydanie plastikowego dokumentu, którego posiadacz może korzystać z promocyjnej oferty przygotowanej przez 50 partnerów programu.

– Karta Seniora pozwala oszczędzać na budżecie domowym, bo oferuje ulgi w różnych branżach, od sklepów spożywczych do stacji paliw – mówiła Genowefa Charkiewicz, przewodnicząca gremium.

Pierwsze egzemplarze trafiły do małżeństwa Julii i Józefa Kuziów. Mają po 73 i 76 lat. Jak para wykorzysta przywileje z posiadania Karty Seniora?

– To tańsze bilety na koncerty do filharmonii i przedstawienia teatralne, a także korzystanie z basenu w Parku Wodnym Koszalin – powiedzieli zgodnie.
Prezydent Piotr Jedliński podkreśla, że nie spodziewał się tak dużego zainteresowania projektem jako formy wspierania aktywności seniorów.

– To nie tylko rabaty przy korzystaniu na przykład z usług fryzjerskich czy serwisów rowerowych, ale też zachęta do licznego udziału w wydarzeniach miejskich – stwierdził.

Akces do listy sojuszników Karty Seniora na spotkaniu zgłosili przedstawiciele firmy Sano. Prezydent Jedliński liczy, że wkrótce odzew ze strony przedsiębiorców i instytucji będzie na poziomie stu partnerów Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Julia i Józef Kuziowie jako pierwsi otrzymali egzemplarze Koszalińskiej Karty Seniora.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA