poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Karty seniora już służą mieszkańcom

Karty seniora już służą mieszkańcom

Karty seniora już służą mieszkańcom
Data publikacji: 2016-04-29 11:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:01
Wywietleń: 1340 131552

Podczas uroczystego posiedzenia Koszalińskiej Rady Seniorów 30 osobom powyżej 60. roku życia wręczono pierwsze egzemplarze Koszalińskiej Karty Seniorów.

Od początku miesiąca złożonych zostało w Koszalinie 4 tysiące 750 wniosków na wydanie plastikowego dokumentu, którego posiadacz może korzystać z promocyjnej oferty przygotowanej przez 50 partnerów programu.

– Karta Seniora pozwala oszczędzać na budżecie domowym, bo oferuje ulgi w różnych branżach, od sklepów spożywczych do stacji paliw – mówiła Genowefa Charkiewicz, przewodnicząca gremium.

Pierwsze egzemplarze trafiły do małżeństwa Julii i Józefa Kuziów. Mają po 73 i 76 lat. Jak para wykorzysta przywileje z posiadania Karty Seniora?

– To tańsze bilety na koncerty do filharmonii i przedstawienia teatralne, a także korzystanie z basenu w Parku Wodnym Koszalin – powiedzieli zgodnie.
Prezydent Piotr Jedliński podkreśla, że nie spodziewał się tak dużego zainteresowania projektem jako formy wspierania aktywności seniorów.

– To nie tylko rabaty przy korzystaniu na przykład z usług fryzjerskich czy serwisów rowerowych, ale też zachęta do licznego udziału w wydarzeniach miejskich – stwierdził.

Akces do listy sojuszników Karty Seniora na spotkaniu zgłosili przedstawiciele firmy Sano. Prezydent Jedliński liczy, że wkrótce odzew ze strony przedsiębiorców i instytucji będzie na poziomie stu partnerów Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Julia i Józef Kuziowie jako pierwsi otrzymali egzemplarze Koszalińskiej Karty Seniora.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie