czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Karty seniora już służą mieszkańcom

Karty seniora już służą mieszkańcom

Karty seniora już służą mieszkańcom
Data publikacji: 2016-04-29 11:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:01
Wywietleń: 1261 131552

Podczas uroczystego posiedzenia Koszalińskiej Rady Seniorów 30 osobom powyżej 60. roku życia wręczono pierwsze egzemplarze Koszalińskiej Karty Seniorów.

Od początku miesiąca złożonych zostało w Koszalinie 4 tysiące 750 wniosków na wydanie plastikowego dokumentu, którego posiadacz może korzystać z promocyjnej oferty przygotowanej przez 50 partnerów programu.

– Karta Seniora pozwala oszczędzać na budżecie domowym, bo oferuje ulgi w różnych branżach, od sklepów spożywczych do stacji paliw – mówiła Genowefa Charkiewicz, przewodnicząca gremium.

Pierwsze egzemplarze trafiły do małżeństwa Julii i Józefa Kuziów. Mają po 73 i 76 lat. Jak para wykorzysta przywileje z posiadania Karty Seniora?

– To tańsze bilety na koncerty do filharmonii i przedstawienia teatralne, a także korzystanie z basenu w Parku Wodnym Koszalin – powiedzieli zgodnie.
Prezydent Piotr Jedliński podkreśla, że nie spodziewał się tak dużego zainteresowania projektem jako formy wspierania aktywności seniorów.

– To nie tylko rabaty przy korzystaniu na przykład z usług fryzjerskich czy serwisów rowerowych, ale też zachęta do licznego udziału w wydarzeniach miejskich – stwierdził.

Akces do listy sojuszników Karty Seniora na spotkaniu zgłosili przedstawiciele firmy Sano. Prezydent Jedliński liczy, że wkrótce odzew ze strony przedsiębiorców i instytucji będzie na poziomie stu partnerów Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Julia i Józef Kuziowie jako pierwsi otrzymali egzemplarze Koszalińskiej Karty Seniora.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie