piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Świnoujście dla rodziny

Świnoujście dla rodziny

Świnoujście dla rodziny
Data publikacji: 2016-05-04 18:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:02
Wywietleń: 1283 132317

Świnoujście przystąpi do Wojewódzkiego Programu Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej na lata 2014-2020 pod nazwą „Region dla Rodziny”. Oznacza to szereg udogodnień dla rodzin z co najmniej dwójką dzieci, a także dla seniorów.

– To bardzo ciekawy projekt, który wspiera rodziny i osoby starsze, czyli tych mieszkańców, którzy szczególnie oczekują naszej pomocy. Dzięki współpracy mieszkańcy Świnoujścia, podobnie jak obecnie mieszkańcy Szczecina oraz innych miast w naszym województwie, które przystąpiły do programu, będą mogli liczyć na udogodnienia – mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.

Program skierowany jest do rodziców (również osób, które samotnie wychowują dzieci), które mają co najmniej dwoje dzieci oraz do seniorów, którzy ukończyli 60. rok życia. Ci pierwsi mogą otrzymać karty rodziny, a ci drudzy karty seniora. Uprawniają one do zniżek lub ulg oferowanych przez różne podmioty i instytucje na terenie naszego województwa.

– Aktualnie 33 gminy podpisały porozumienie z Województwem Zachodniopomorskim, a 26 podmiotów gospodarczych i instytucji oferuje zniżki i ulgi. Cieszymy się, że Świnoujście oraz mieszkańcy dołączą się do programu – podkreśla Anna Mieczkowska, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego.

Udział w programie zaoferowały dotąd zarówno instytucje związane z kulturą, ze sportem, usługami jak i zdrowiem. Na razie nie ma wśród nich firm ze Świnoujścia, ale wkrótce – prawdopodobnie – ulegnie to zmianie.

– Program będzie bardziej dostępny dla nas wszystkich – przekonuje Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia. – Ponieważ jesteśmy miejscowością turystyczną, to udział w programie będzie atrakcyjny dla naszych podmiotów usługowych, bo będzie szansą na generowanie większych przychodów. ©℗

Tekst i fot. BaT

Na zdjęciu: Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia oraz Anna Mieczkowska, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego podpisali porozumienie w sprawie przystąpienia Świnoujścia do programu „Region dla Rodziny”. Towarzyszył im Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Komentarze

m
przy UM wszczecinie jest spolka z ktorej przechodzac na emeryyure nic sie nie nalezy pracownikowi,tylko urzednikom bo pracownicy to g....
2016-05-04 19:06:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie