Wtorek, 26 września 2023 r. 
18 szczecin
REKLAMA

Świnoujście dla rodziny

Data publikacji: 04 maja 2016 r. 18:27
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:53
Świnoujście dla rodziny
Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia oraz Anna Mieczkowska, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego podpisali porozumienie w sprawie przystąpienia Świnoujścia do programu „Region dla Rodziny”. Towarzyszył im Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia. Fot. Bartosz Turlejski  

Świnoujście przystąpi do Wojewódzkiego Programu Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej na lata 2014-2020 pod nazwą „Region dla Rodziny”. Oznacza to szereg udogodnień dla rodzin z co najmniej dwójką dzieci, a także dla seniorów.

– To bardzo ciekawy projekt, który wspiera rodziny i osoby starsze, czyli tych mieszkańców, którzy szczególnie oczekują naszej pomocy. Dzięki współpracy mieszkańcy Świnoujścia, podobnie jak obecnie mieszkańcy Szczecina oraz innych miast w naszym województwie, które przystąpiły do programu, będą mogli liczyć na udogodnienia – mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.

Program skierowany jest do rodziców (również osób, które samotnie wychowują dzieci), które mają co najmniej dwoje dzieci oraz do seniorów, którzy ukończyli 60. rok życia. Ci pierwsi mogą otrzymać karty rodziny, a ci drudzy karty seniora. Uprawniają one do zniżek lub ulg oferowanych przez różne podmioty i instytucje na terenie naszego województwa.

– Aktualnie 33 gminy podpisały porozumienie z Województwem Zachodniopomorskim, a 26 podmiotów gospodarczych i instytucji oferuje zniżki i ulgi. Cieszymy się, że Świnoujście oraz mieszkańcy dołączą się do programu – podkreśla Anna Mieczkowska, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego.

Udział w programie zaoferowały dotąd zarówno instytucje związane z kulturą, ze sportem, usługami jak i zdrowiem. Na razie nie ma wśród nich firm ze Świnoujścia, ale wkrótce – prawdopodobnie – ulegnie to zmianie.

– Program będzie bardziej dostępny dla nas wszystkich – przekonuje Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia. – Ponieważ jesteśmy miejscowością turystyczną, to udział w programie będzie atrakcyjny dla naszych podmiotów usługowych, bo będzie szansą na generowanie większych przychodów. ©℗

Tekst i fot. BaT

Na zdjęciu: Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia oraz Anna Mieczkowska, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego podpisali porozumienie w sprawie przystąpienia Świnoujścia do programu „Region dla Rodziny”. Towarzyszył im Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

m
2016-05-04 19:06:34
przy UM wszczecinie jest spolka z ktorej przechodzac na emeryyure nic sie nie nalezy pracownikowi,tylko urzednikom bo pracownicy to g....

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA