Piątek, 22 września 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Gigantyczne oszustwo w Szczecinku. „Na policjanta”

Data publikacji: 18 marca 2016 r. 13:40
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:47
Gigantyczne oszustwo w Szczecinku. „Na policjanta”
 

W Szczecinku ofiarą oszustów padł 89-letni mężczyzna. Podszywający się za oficerów Centralnego Biura Śledczego wyłudzili od niego 125 tysięcy złotych. To nie jedyny taki przypadek w ostatnim czasie.

W czwartek (17 bm.) wieczorem do dyżurnego szczecineckiej komendy policji zadzwonił mężczyzna i poinformował, że jego ojciec zgodnie z instrukcjami funkcjonariusza CBŚ zaniósł 125 tysięcy złotych w ustalone miejsce. Dyżurny nic o tym nie wiedział, więc natychmiast rozpoczęto działania.

Jak ustalono, oszuści dzwonili do pokrzywdzonego 12 razy i prosili go o pomoc w rozbiciu grupy przestępczej wyłudzającej pieniądze. Staruszek dał się przekonać i zgodnie z instrukcjami podanymi przez oszusta, zaniósł pieniądze w reklamówce w pobliże śmietników koło bloku. Po powrocie mężczyzny do mieszkania sprawcy już po raz ostatni zadzwonili i podziękowali za udaną akcję.

Kolejną pokrzywdzoną jest 62-letnia kobieta, która również padła ofiarą oszustwa na funkcjonariusza CBŚ. Do niej również zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚ, który poinformował ją, że jej rozmowy są podsłuchiwane i słyszał jak kilka minut wcześniej dzwoniła do niej kobieta, która podając się za członka rodziny, usiłuje wyłudzić od niej pieniądze.

Kobieta zadeklarowała swoją współpracę z funkcjonariuszami CBŚ. Ponieważ kwota, którą dysponowała, była zbyt mała, rzekomy funkcjonariusz CBŚ zaproponował, by wzięła kredyt. Kobieta, zgodnie z instrukcją, zlikwidowała swoje lokaty na 10 tys złotych i zaciągnęła kredyt na kwotę 40 tys złotych. Dalej scenariusz był taki sam, jak w przypadku mężczyzny opisywanego na początku. Kobieta zostawiła pieniądze w pobliżu śmietnika, a po funkcjonariuszach i po pieniądzach ślad zaginął.

Policja apeluje o rozsądek. ©℗

(bar)

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

I slychac...
2016-03-18 23:09:35
Do PO-nizszego komentarza - juz widac ! A moze sa to efekty i S-tarych B-rygad...czyli bezrobotnych i na wczesniejszych ewmeryturach "starych fachowcow" ??
już widać
2016-03-18 18:15:07
już widać efekty ,,dobrej zmiany"
Anna
2016-03-18 17:06:40
Zdaje się, że wprowadzono inwigilację internetu i połączeń telefonicznych bez ograniczeń. Uprzejmie proszę zatem panów policjantów o sprawdzenie tych połączeń i doprowadzenie oszustów do więzienia. No chyba, że praca policji, mimo wszechobecnych obecnie podsłuchów, ma polegać jedynie na nadawaniu komunikatów do prasy.
To są tylko nędzne POpłuczyny tego co było przez 25 lat.
2016-03-18 14:30:36
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA