poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Gigantyczne oszustwo w Szczecinku. „Na policjanta”

Gigantyczne oszustwo w Szczecinku. „Na policjanta”

Gigantyczne oszustwo w Szczecinku. „Na policjanta”
Data publikacji: 2016-03-18 13:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1943 123876

W Szczecinku ofiarą oszustów padł 89-letni mężczyzna. Podszywający się za oficerów Centralnego Biura Śledczego wyłudzili od niego 125 tysięcy złotych. To nie jedyny taki przypadek w ostatnim czasie.

W czwartek (17 bm.) wieczorem do dyżurnego szczecineckiej komendy policji zadzwonił mężczyzna i poinformował, że jego ojciec zgodnie z instrukcjami funkcjonariusza CBŚ zaniósł 125 tysięcy złotych w ustalone miejsce. Dyżurny nic o tym nie wiedział, więc natychmiast rozpoczęto działania.

Jak ustalono, oszuści dzwonili do pokrzywdzonego 12 razy i prosili go o pomoc w rozbiciu grupy przestępczej wyłudzającej pieniądze. Staruszek dał się przekonać i zgodnie z instrukcjami podanymi przez oszusta, zaniósł pieniądze w reklamówce w pobliże śmietników koło bloku. Po powrocie mężczyzny do mieszkania sprawcy już po raz ostatni zadzwonili i podziękowali za udaną akcję.

Kolejną pokrzywdzoną jest 62-letnia kobieta, która również padła ofiarą oszustwa na funkcjonariusza CBŚ. Do niej również zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚ, który poinformował ją, że jej rozmowy są podsłuchiwane i słyszał jak kilka minut wcześniej dzwoniła do niej kobieta, która podając się za członka rodziny, usiłuje wyłudzić od niej pieniądze.

Kobieta zadeklarowała swoją współpracę z funkcjonariuszami CBŚ. Ponieważ kwota, którą dysponowała, była zbyt mała, rzekomy funkcjonariusz CBŚ zaproponował, by wzięła kredyt. Kobieta, zgodnie z instrukcją, zlikwidowała swoje lokaty na 10 tys złotych i zaciągnęła kredyt na kwotę 40 tys złotych. Dalej scenariusz był taki sam, jak w przypadku mężczyzny opisywanego na początku. Kobieta zostawiła pieniądze w pobliżu śmietnika, a po funkcjonariuszach i po pieniądzach ślad zaginął.

Policja apeluje o rozsądek. ©℗

(bar)

Fot. arch.

Komentarze

I slychac...
Do PO-nizszego komentarza - juz widac ! A moze sa to efekty i S-tarych B-rygad...czyli bezrobotnych i na wczesniejszych ewmeryturach "starych fachowcow" ??
2016-03-18 23:09:35
już widać
już widać efekty ,,dobrej zmiany"
2016-03-18 18:15:07
Anna
Zdaje się, że wprowadzono inwigilację internetu i połączeń telefonicznych bez ograniczeń. Uprzejmie proszę zatem panów policjantów o sprawdzenie tych połączeń i doprowadzenie oszustów do więzienia. No chyba, że praca policji, mimo wszechobecnych obecnie podsłuchów, ma polegać jedynie na nadawaniu komunikatów do prasy.
2016-03-18 17:06:40
To są tylko nędzne POpłuczyny tego co było przez 25 lat.
.
2016-03-18 14:30:36

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie