piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Gigantyczne oszustwo w Szczecinku. „Na policjanta”

Gigantyczne oszustwo w Szczecinku. „Na policjanta”

Gigantyczne oszustwo w Szczecinku. „Na policjanta”
Data publikacji: 2016-03-18 13:40
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:21
Wywietleń: 1471 123876

W Szczecinku ofiarą oszustów padł 89-letni mężczyzna. Podszywający się za oficerów Centralnego Biura Śledczego wyłudzili od niego 125 tysięcy złotych. To nie jedyny taki przypadek w ostatnim czasie.

W czwartek (17 bm.) wieczorem do dyżurnego szczecineckiej komendy policji zadzwonił mężczyzna i poinformował, że jego ojciec zgodnie z instrukcjami funkcjonariusza CBŚ zaniósł 125 tysięcy złotych w ustalone miejsce. Dyżurny nic o tym nie wiedział, więc natychmiast rozpoczęto działania.

Jak ustalono, oszuści dzwonili do pokrzywdzonego 12 razy i prosili go o pomoc w rozbiciu grupy przestępczej wyłudzającej pieniądze. Staruszek dał się przekonać i zgodnie z instrukcjami podanymi przez oszusta, zaniósł pieniądze w reklamówce w pobliże śmietników koło bloku. Po powrocie mężczyzny do mieszkania sprawcy już po raz ostatni zadzwonili i podziękowali za udaną akcję.

Kolejną pokrzywdzoną jest 62-letnia kobieta, która również padła ofiarą oszustwa na funkcjonariusza CBŚ. Do niej również zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚ, który poinformował ją, że jej rozmowy są podsłuchiwane i słyszał jak kilka minut wcześniej dzwoniła do niej kobieta, która podając się za członka rodziny, usiłuje wyłudzić od niej pieniądze.

Kobieta zadeklarowała swoją współpracę z funkcjonariuszami CBŚ. Ponieważ kwota, którą dysponowała, była zbyt mała, rzekomy funkcjonariusz CBŚ zaproponował, by wzięła kredyt. Kobieta, zgodnie z instrukcją, zlikwidowała swoje lokaty na 10 tys złotych i zaciągnęła kredyt na kwotę 40 tys złotych. Dalej scenariusz był taki sam, jak w przypadku mężczyzny opisywanego na początku. Kobieta zostawiła pieniądze w pobliżu śmietnika, a po funkcjonariuszach i po pieniądzach ślad zaginął.

Policja apeluje o rozsądek. ©℗

(bar)

Fot. arch.

Komentarze

I slychac...
Do PO-nizszego komentarza - juz widac ! A moze sa to efekty i S-tarych B-rygad...czyli bezrobotnych i na wczesniejszych ewmeryturach "starych fachowcow" ??
2016-03-18 23:09:35
już widać
już widać efekty ,,dobrej zmiany"
2016-03-18 18:15:07
Anna
Zdaje się, że wprowadzono inwigilację internetu i połączeń telefonicznych bez ograniczeń. Uprzejmie proszę zatem panów policjantów o sprawdzenie tych połączeń i doprowadzenie oszustów do więzienia. No chyba, że praca policji, mimo wszechobecnych obecnie podsłuchów, ma polegać jedynie na nadawaniu komunikatów do prasy.
2016-03-18 17:06:40
To są tylko nędzne POpłuczyny tego co było przez 25 lat.
.
2016-03-18 14:30:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”