środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Swingiem na Basen Górniczy (film)

Swingiem na Basen Górniczy (film)

Swingiem na Basen Górniczy (film)
Data publikacji: 2015-08-12 15:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 2929 11541

Środa to drugi dzień objazdów technicznych tramwajami po przebudowanych torowiskach w ulicach Energetyków i Gdańskiej do pętli na Basenie Górniczym. Po pierwszym teście tatrą (wtorek) kolejne, które pokonały trasę to niskopodłogowy swing, a po nim jeden z dwóch najnowszych egzemplarzy użytkowanego na co dzień modelu składaka moderus beta.

Jazdy próbne są częścią odbiorów inwestycji od generalnego wykonawcy, którym był Energopol Szczecin S.A. i - jak się okazało - potrzebował ponad roku, by wreszcie zgłosić zakończenie robót przy projekcie z finałem rozpisanym pierwotnie na połowę lutego. Po zmianach w dokumentacji projektowej i robotach dodatkowych termin ukończenia kontraktu stosownym zapisem w aneksie do umowy z TS przesunięty został na 15 czerwca. I tego terminu Energopol jednak nie dotrzymał.

- Nie stwierdziłem dziś żadnych większych usterek. Jest dobrze. Trasa nie ma wad, które dyskwalifikowałyby ją z dopuszczenia do normalnej eksploatatacji. Wtorkowe wyniki objazdu, w tym zastrzeżenia do sposobu montażu i wykonania dylatacji m,in. na moście Portowym nad Parnicą, a czego dotyczył nasz spór z przedstawicielami podwykonawcy firmy Taumer, zostały uwzględnione - oświadczył nam w środę po objeździe Stanisław Kamiński, inżynier kontraktu. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. i film: Mirosław WINCONEK

Na zdjęciach: swingowanie po nowych torowiskach w ulicach Energetyków i Gdańskiej do pętli na Basenie Górniczym, czyli środowy objazd techniczny tramwajem niskopodłogowym.

 

 

Swingiem na Basen Górniczy (film) Swingiem na Basen Górniczy (film) Swingiem na Basen Górniczy (film)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie