Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Swingiem na Basen Górniczy (film)

Data publikacji: 12 sierpnia 2015 r. 15:38
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:27
Swingiem na Basen Górniczy (film)
 

Środa to drugi dzień objazdów technicznych tramwajami po przebudowanych torowiskach w ulicach Energetyków i Gdańskiej do pętli na Basenie Górniczym. Po pierwszym teście tatrą (wtorek) kolejne, które pokonały trasę to niskopodłogowy swing, a po nim jeden z dwóch najnowszych egzemplarzy użytkowanego na co dzień modelu składaka moderus beta.

Jazdy próbne są częścią odbiorów inwestycji od generalnego wykonawcy, którym był Energopol Szczecin S.A. i - jak się okazało - potrzebował ponad roku, by wreszcie zgłosić zakończenie robót przy projekcie z finałem rozpisanym pierwotnie na połowę lutego. Po zmianach w dokumentacji projektowej i robotach dodatkowych termin ukończenia kontraktu stosownym zapisem w aneksie do umowy z TS przesunięty został na 15 czerwca. I tego terminu Energopol jednak nie dotrzymał.

- Nie stwierdziłem dziś żadnych większych usterek. Jest dobrze. Trasa nie ma wad, które dyskwalifikowałyby ją z dopuszczenia do normalnej eksploatatacji. Wtorkowe wyniki objazdu, w tym zastrzeżenia do sposobu montażu i wykonania dylatacji m,in. na moście Portowym nad Parnicą, a czego dotyczył nasz spór z przedstawicielami podwykonawcy firmy Taumer, zostały uwzględnione - oświadczył nam w środę po objeździe Stanisław Kamiński, inżynier kontraktu. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. i film: Mirosław WINCONEK

Na zdjęciach: swingowanie po nowych torowiskach w ulicach Energetyków i Gdańskiej do pętli na Basenie Górniczym, czyli środowy objazd techniczny tramwajem niskopodłogowym.

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA